Z Opavy jede přerovský tým s prázdnou, od Slezanu dostal nadílku osmi gólů

O p a v a – Vstup do druhé poloviny základní části se Zubrům doma s novým trenérem proti Frýdku-Místku podařil, ve středečním 24. kole však Kočarovy svěřence čekalo těžké utkání v Opavě, která na svém stadionu body příliš nerozdává. Toto pravidlo bohužel znovu platilo a z výhry se radoval domácí Slezan. Zubři se sice po špatném začátku dokázali do zápasu vrátit, ale jen na chvíli. Po chybách a slabších výkonech brankářů inkasovali osm gólů a domů jedou s prázdnou.
24.kolo, středa 4.12.2013
HK Opava - HC ZUBR Přerov
8:4
(4:3, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 5. Svoboda L. (Polok, Vítek), 5. Kocián (Badura, Pavelek), 16. Svoboda L. (Vítek), 19. Baďura (Chalupa, Kocián), 38. Galvas (Šafránek), 48. Kocián (Wolf, Galvas), 49. Chalupa (Kocián, Badura), 51. Wolf (Herman) – 12. Vlček (Brančík, Ditrich), 15. Sedlák (Goiš, Vlček), 18. Sakrajda (Brančík), 49. Brančík (z trestného střílení). Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler. Vyloučení: 9:12, navíc Osina (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 680. Střely na branku: 32:18. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3, 6:4, 8:4.
Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Kukol, Pavelek, Mosler, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián, Wolf, Černý, Badura, Svoboda, Chalupa
Sklenář (5. Svoboda M.) – Pala, Osina, Vlček, Běhal, Janota, Kudělka – Goiš, Sedlák, Blinka – Sakrajda, Brančík, Ditrich – Štastný D., Haloda, Kovařík – Školoud, Kundrátek

Slezanu vyšel vstup do utkání parádně. Dokázal využít hned první početní výhodu, která se mu naskytla. Lukáš Svoboda předvedl dobrou práci před bránou a Polokovu střelu dorazil do odkryté klece, 1:0. Zubři se sotva rozkoukali a červené světlo za jejich svatyní se rozsvítilo podruhé. Ivo Kocián dostal přihrávku od Baďury a krásnou střelou do horního růžku zvýšil, 2:0. Po druhé inkasované brance nahradil v přerovské bráně Sklenáře Svoboda. Jako první prověřil Svobodu Polok, který se dostal do samostatného úniku, opavský forward však nezakončil přesně. Přerovu hodně pomohla přesilová hra z jedenácté minuty. Snížit se totiž dobře mířenou podařilo Tomáši Vlčkovi, 2:1. V čase 14:28 bylo srovnáno. Goiš totiž našel před bránou dobře postaveného Zdeňka Sedláka a zkušený útočník zametl puk do odkryté brány, 2:2.

Neuběhly ani dvě minuty a skóre se opět měnilo. Vítek přihrál na levou stranu dobře rozjetému Lukáši Svobodovi a ten v samostatném úniku uspěl, když zasunul puk mezi betony svého jmenovce, 3:2. To ale stále nebylo z první periody vše. Hosté opět zabojovali a dočkali se vyrovnání. Po vyhraném vhazování se do puku tvrdě opřel Petr Sakrajda a bylo srovnáno, 3:3. Poslední slovo měl však Slezan. Domácím vrátil vedení Pavel Baďura, jenž dokázal zužitkovat přihrávku Chalupy, 4:3.

Druhá dvacetiminutovka začala velkou šancí Opavy. Wolf se sám ocitl před Svobodou, nedokázal však dobře zakončit i díky faulu jednoho z hostí. Další šanci měl Herman, tváři v tvář Svobodovi však neuspěl. Druhá část nenabídla útočný hokej jako ta první, k vidění bylo především časté vylučování na obou stranách a také spousta nepřesností. Možná rozhodující moment celého utkání se odehrál ve 39. minutě. David Galvas zpoza modré čáry švihem nahodil puk na gólmana hostí a kotouč k udivení všech doklouzal až za brankovou čáru, 5:3.

Ve třetí třetině bylo taky k vidění dosti vyloučených hráčů. Opava dostala ve 47. minutě možnost dvojnásobné početní výhody a dokázala ji využít. Wolf přihrál Ivu Kociánovi a opavská dvacítka se nemýlila, 6:3. Za necelou minutu se do samostatného úniku dostal Brančík, byl však nedovoleně zastaven Tichým a muselo být nařízeno trestné střílení. Richard Brančík zvolil střelu k tyči a uspěl, 6:4. Hosty však už poté definitivně zlomily dva rychlé góly v rozmezí jedné minuty a třinácti vteřin. Nejprve se prosadil Petr Chalupa dorážkou do odkryté brány. V čase 50:09 se do samostatného úniku dostal Petr Wolf a překonal bezmocného Svobodu. Na konci zápasu už neunesl nápor emocí a frustrace hostující Osina, který tvrdě dohrál opavského mladíka Svobodu. Osina vyfasoval desetiminutový osobní trest.

Atraktivní zápas plný vyloučení, ale hlavně gólů, skončil vítězstvím Opavy v poměru 8:4 a to znamená, že Slezan se vyhoupl na třetí příčku tabulky, Přerov je stále šestý.

Josef Doboš (HC Slezan Opava): Od začátku jsme hráli velmi dobře. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení, které jsme mohli i navýšit. Bohužel se tak ale nestalo a soupeř vyrovnal. Vždy jsme šli do vedení, jenže Přerov se držel ve hře. Důležitá byla branka na 5:3 a následně proměněná dvojnásobná přesilovka. Dařilo se nám střelecky, což dokazuje výsledek. Vyhráli jsme zaslouženě.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Vstup do zápasu byl nešťastný, po dvou individuálních chybách jsme prohrávali 0:2, takže jsem musel sáhnout po oddechovém času a dát týmu změnou brankáře impuls. Do zápasu jsme se pak dostali zpátky, ale zase jsme inkasovali takový hloupý gól. Druhá třetina byla hodně ovlivněná vyloučeními, už jsme hráli to, co jsme si řekli, ale přišel její závěr, kdy nám soupeř dal gól téměř z poloviny hřiště. Tento moment byl asi rozhodující. Se třetí třetinou spokojený nejsem, ta z naší strany už nebyla dobrá.