Vyprodaná MEO Aréna viděla parádní bitvu, tým Zubrů v růžovém porazil Motor!

P ř e r o v – Krátce před příchodem nového roku má WSM Liga ještě na programu dvě kola, to pondělní pětatřicáté svedlo do bitvy přerovské Zubry s budějovickým Motorem. Jihočeši letos ještě na Přerov nenašli recept a znovu nezačali dobře. Domácí se mohutné podpoře fanoušků odvděčili dvěma góly, zatímco soupeř dlouho nedokázal skórovat. Pak se mu to již podařilo a v závěru reagoval i na třetí gól Zubrů. Přerovští ovšem stačili ještě strhnout vedení zpátky na svoji stranu, v růžových dresech na podporu boje proti rakovině prsu tak zdolali Motor 5:3!
35.kolo, pondělí 28.12.2015
HC ZUBR Přerov - HC Motor České Budějovice
5:3
(1:0, 1:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 19. Stoklasa (Chmelíř, Sýkora), 27. Sýkora (Sikora, Pala), 49. Sikora (Chmelíř), 59. Kovařík (Goiš, Popelka), 60. Pšurný (Mrázek, Procházka) – 38. Mikyska (Guman, Švihálek), 48. Marek (Babka), 57. Pajič (Suchánek, Květoň). Rozhodčí: Doležal – Měkýš, Reich. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3000 (vyprodáno). Střely na branku: 47:44. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.
Klimeš – Chmelíř, Grof, Pala, Vágner, Novotný, Dujsík, Přindiš, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Mrázek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – Kratochvíl, Král, Blinka
Bláha – Kříž, Vráblík, Suchánek, Zíb, Bohunický, Žovinec – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Žalčík, Rob, Babka – Guman,Mikyska, Švihálek – Marek

Už minuty před zápasem svou atmosférou prozradily, že půjde o skvělé utkání. Oba soupeři nastoupili aktivně a bojovalo se o každý metr ledu. První tutovku měl na holi Babka, když se ocitl sám před Klimešem. Skórovat mohl ale po chybě obrany hostů Mrázek a ani Procházkova dorážka nebyla úspěšná. Na řadu přišla přesilovka Přerova, ta však trvala jen kratinkou chvíli. Nebezpečnou Vráblíkovu střelu lapil Klimeš a v sedmé minutě došlo na skvělé střídání Goišovy formace. Hráči v růžovém hosty z jihu Čech tlačili, ale stále nemohli na Bláhu najít recept. Budějovická přesilovka byla nepřesvědčující a Zubři byli na koni.

Sikorova střela prošla skrumáží hokejek před Bláhou, ale v síti neskončila. Poté došlo na další vyloučení hostů, ale stále se hrálo bez branek. Popelka po rychlém úniku přihrával Kovaříkovi a Bláha zasáhl těsně betonem. Štěstí měl i při další situaci, když puk po nahození domácího obránce projel jen o milimetry vedle tyče. Otázka prvního gólu se rozluštila až v čase 19:00, kdy se Filip Stoklasa dostal k dorážce a rozsvítil červené světlo za Bláhou.

Na začátku druhé periody putovali Vágner s Kuchejdou na trestnou po vzájemné šarvátce. Hra se přelévala ze strany na stranu a do přečíslení se dostal Popelka s Goišem. Přihrávka druhému jmenovanému však nesedla a ten ani netrefil bránu. Ve velké příležitosti se octl Procházka, ale gól padal až minutu poté. Tomáš Sýkora se uvolnil na pravém kruhu a z otočky umístil puk za Bláhova záda. Šancí na kontaktní branku hostů se stala následující přesilová hra, kterou na jejím konci sudí Doležal znásobil. Ani krátká hra pěti proti třem však gólem nekončila.

Klimeš domácí držel skvělými zákroky i nadále a v krátkém sledu si zahráli s jedním mužem navíc i Přerované. Počet hráčů se ale srovnal a během něj se Pšurný mohl prosadit, jenže Bláha byl pozorný. Skvělou nabídku dostal i Sikora, ale bránu netrefil. V čase 37:56 po pohledné akci snížil dorážející Josef Mikyska.

Hned na začátek posledního dějství Sýkora vyslal Sikoru do úniku, jenž byl faulován Zíbem. Trestné střílení však faulovaný neproměnil. Po uběhlé přesilové hře domácích si najel do prostoru Přindiš, ale Bláha jeho dobrou střelu tak tak vytěsnil ramenem. Hra měla pořád výborné tempo a Budějovičtí se v čase 47:11 dočkali vyrovnání. Ladislav Marek si vybruslil před Klimeše a procedil puk mezi betony domácího strážce.

Vyrovnaný stav však panoval ani ne minutu. Marek Sikora vrátil Zubrům vedení, když se přes jednoho z obránců trefil výstavní šibenicí. Devět minut před koncem z nulového úhlu trefil Stoklasa tyčku a atmosféra v MEO Aréně byla elektrizující. Skvělou hokejovou podívanou předvedl i brankář Bláha, jenž nadvakrát zachraňoval Motor vleže. Následně mu Chmelířova střela vypadla z lapačky a touš jen těsně minul budějovickou svatyni.

Motor už měl málo času, ale přece jen se vyrovnání dočkal. Tři a půl minuty před koncem se po akci na jeden dotek prosadil Rok Pajič. Brankový účet však nebyl definitivní. Zaplněný stánek Zubrů rozradostnil minutu před koncem Lubomír Kovařík, po jehož pokusu puk jel podél brankové čáry a o tyč zamířil za ni. Absolutní euforie se vznášela nad domácím obecenstvem. To ještě na konci potěšila pojišťující trefa do prázdné Romana Pšurného, když Mrázek šikovně načasoval jeho pas. Hokejisté v růžovomodrém tak slaví proti Motoru už třetí plnohodnotnou výhru v sezoně!

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Pro každého fanouška, který přišel na stadion, to musela být parádní podívaná. Hráli jsme proti velice kvalitnímu soupeři, takže se té ztrátě dvoubrankového vedení nedá divit. Musíme však ocenit výkon celého mančaftu od gólmana až po čtvrtou lajnu, která odehrála výborný zápas. Myslím si, že jsme byli v utkání hladovější po gólech a měli jsme více gólových příležitostí. Vítězství jsme zasloužili. Podpora fanoušků je neskutečná, moc si jí vážíme. Pro lidi se ten hokej hraje a byli bychom rádi, kdyby v takovém počtu chodili na každý zápas. Před takovou kulisou ze sebe kluci vydají absolutní maximum.

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): Šance byly na obou stranách a divákům se to určitě muselo hodně líbit. Ze začátku se gólově prosadili domácí, ale my jsme pak zvýšili tlak a vyrovnali. Bohužel minutu před koncem jsme po vyhraném buly udělali velkou chybu a dali jsme soupeři šanci na rozhodnutí, kterou využil.