Vydřené dva body - Zubři vyhráli až v prodloužení

P ř e r o v - Domácí hokejisté dokázali zvrátit nepříznivý stav v utkání s hosty z Velkého Meziříčí a vydřeli dva body za výhru 3:2 v nastaveném čase. Soupeře dlouho držela opora v brance jménem Peter Betinec, který domácí střelce dováděl k zoufalství a dokázal zneškodnit několik velmi důležitých šancí. Přerovští Zubři nakonec přece jen díky dvěma brankám Marka Ditricha a jedné trefě Tomáše Martináka dovedli utkání do vítězného konce. Na konto Zubrů tak přibyly další dva body.
21.kolo, středa 26.11.2008
HC ZUBR Přerov - HHK Velké Meziříčí
3:2p
(0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 34:49 Ditrich (Faltýnek), 38:34 Martinák (Ditrich, Sprušil), 64:02 Ditrich (Faltýnek) - 7:07 Jonáš, 43:25 Nekvasil (Jonáš). Rozhodčí: Volf - Dučák, Poláček. Vyloučení: 3:6, navíc Martinák (Přerov) 5 minut + do konce utkání - Sobotka (Vel. Meziříčí) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Buly: 44:26. Střely na branku: 50:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Krejčí - Pala, Faltýnek, Hruška, Kubala, Halouska, Vlček, Ryšánek - Kolář, Sprušil, Ditrich - Martinák, Hanák, Rusek - Šimo, žibrita, Korčák - Menšík, Matějka.
Betinec - Stráňovský, Macháček, Vlašín, Plch, Pálka, Heřmanský, Bukáček, Kunstmüller, Sobotka, Janda, Nekvasil, Jonáš, Dostál, Hudcovský, Bula, Bašnár, Jánský, Krča.

Hostující celek vstoupil do utkání mnohem aktivněji než domácí. Poprvé otestoval Betince po 37 sekundách lehkou střelou Sprušil. Hosté byli v mnohem větší pohodě a vytvářeli si mnoho šancí, oproti domácím Zubrům, kteří působili velmi zakřiknutě. Hosté se dostali velmi brzy do vedení, chybnou rozehrávku potrestal přesnou střelou Jonáš - 0:1. Přesně v polovině první třetiny se naskytla domácím velmi dlouhá přesilová hra 5 na 3, kterou však doslova zahodili, velikou zásluhu na tom měl hostující gólman Betinec, který držel hosty nad vodou. Ve 12. minutě střílel Pala pouze do tyče. Zubři si vytvořili ke konci třetiny spoustu šancí, ale opět ztroskotali na hostujícím golmanovi. V závěru první dvacetiminutovky uháněl sám na hostující branku Matějka, který však raději zvolil přihrávku na hůl obránce Paly a ten mířil mimo.

Hosté vlétli do druhého dějství velmi aktivně, Krejčí hledal delší dobu kde má kotouč, nakonec ho našel pod svými betony. Ideální pas dostal Pavel Rusek, který krásnou nahrávku ale nevyužil ke skórování. Zubři si vytvářeli velmi pohledné akce, dotáhnout do úspěšného konce je však nedokázali. Ve 27.minutě odešel za katr hostující Stráňovský za bránění. V početní výhodě se opět vyznamenal Betinec, který lapil Ditrichovu střelu, i následnou dorážku Paly. Domácí si vytvořili velmi slušný nátlak, ke vstřelení branky to bohužel stále nevedlo. Přerovští hokejisté se nakonec dočkali vyrovnání, když Ditrich parádní kličkou nachytal Betince a srovnal tak stav na 1:1. Za necelé dvě minuty šli domácí do vedení, když Martinák potrestal hrubku v obraně hostí - 2:1. Ve druhé části se již nic důležitého neudálo, a tak po čtyřiceti minutách platil stav 2:1 pro domácí.

Do závěrečného dějství vstoupily oba celky ve velmi klidném tempu, nehnali se do žádné velké šance. V úvodu třetiny si připsali hosté vyrovnávací branku z hole Nekvasila, který tečoval střelu Jonáše - 2:2. Hostům se naskytla dvouminutová přesilová hra, Vlček nechal vyloučit na dvě minuty za hákování. Počet hráčů na ledě ale bleskově srovnal hostující Stráňovský za podražení. O pár minut později zůstal Vlček po zákroku hostujícího obránce ležet na ledě, ale rozhodčí to jako faul neposoudil. Neuspěl poté ani Rusek, který puk nedokázal zamířit do téměř odkryté brány. Domácí brankář Krejčí pak zůstal ležet na ledové ploše po tvrdé raně jednoho z hostujících hráčů. Hostující gólman patřil mezi patrioty dnešního utkání, proti Šimově střele se blýskl parádním zákrokem lapačkou. Rusek těsně před koncem třetí třetiny vybojoval kotouč po vhazování a uháněl sám společně s Hanákem na hostující branku, nejprve si oba kotouč vyměnili a poté zakončoval rybičkou prvně jmenovaný těsně nad branku. V závěru utkání se na ledě strhla šarvátka mezi Martinákem a Sobotkou, kde oba obdrželi tresty na 5 minut + do konce utkání.

Utkání tak dokráčelo za nerozhodného stavu do prodloužení. V nastaveném čase zařídil domácím vítězství pouhou minutu před jeho koncem Ditrich, který si tak připsal na své konto dnes dvě velmi důležité branky - 3:2.

Statistika Radomíra Paly:

Počet střídání: 27 (8 - 7 - 9 - 3), Doba na ledě: 23:32 (7:46 - 6:09 - 7:14 - 2:23), Střely na branku: 3 (2 - 0 - 1 - 0),
Střely mimo branku: 2 (1 - 1 - 0 - 0), Plusové body: 3 (0 - 2 - 0 - 1), Mínusové body: 1 (0 - 0 - 1 - 0), Vyloučení: 0 (0 - 0 - 0 - 0),
Branky: 0 (0 - 0 - 0 - 0), Asistence: 0 (0 - 0 - 0 - 0).