Výborně! Zubři po velmi bojovném výkonu dobyli led Techniky a jsou krok od postupu

B r n o – Zápasy play-off běží v hodně rychlém sledu za sebou, proto dalšímu byl vyhrazen čtvrteční podvečer, kdy se série mezi Přerovem a Technikou přestěhovala na brněnský led. Na něm se dal očekávat velký nápor Brňanů, ten však Zubři velkou bojovností a chutí otupili. Čtyři góly rozdělené do prvních dvou třetin opět zajistily Přerovu vítězství, brankář Vojtek si navíc tentokrát připsal čisté konto. Zubři jsou už jen krůček od semifinále, Technika naopak blízko vyřazení!
ČF2, čtvrtek 27.2.2014
Technika Hockey Brno - HC ZUBR Přerov
0:4
(0:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Brančík (Sakrajda, Vlček), 12. Osina (Sedlák), 21. Sakrajda (Brančík), 40. Kovařík (Sedlák). Rozhodčí: Kopeček, Slavka – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 8:4, navíc Crhák (Technika) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 385. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 0:4.
Novák (21. Chvátal) – Habrovec, Žalud, Havíř, Štindl, Zapletal, L.Odehnal, Dittrich – Česnek, Brzobohatý, Crhák – Látal, Benýšek, Jurča – Čtvrtníček, Zábranský, Kozák – Bustin, Boček, Pargáč
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Haloda, Tomeček – Kovařík, Sedlák, Šťastný – Ditrich, Brančík, Sakrajda – Málek, M. Kratochvíl, Kolář – Š. Kratochvíl, Kudrátek, Školoud

Úvodní třetina druhého zápasu čtvrtfinálové série začala ve vysokém tempu. Hned ve čtvrté minutě měl velkou šanci hostující David Šťastný, Josef Novák se ale v brněnské bráně zaskvěl a blafák úspěšně zneškodnil. O půl minuty později bylo vidět první vyloučení, Technika ale svou výhodu jednoho hráče v poli nevyužila. Poté převzal režii hry do svých rukou Přerov. Přišlo totiž vyloučení na domácí straně a hosté byli úspěšní. Přerovský matador Richard Brančík střílel od modré a Novák měl přes clonící hráče zakrytý výhled. Hosté tak potřebovali k využití přesilovky pouze třiadvacet sekund a radovali se z prvního gólu.

Zubři svůj náskok navýšili za další tři minuty, když Zdeněk Sedlák našel najíždějícího Jiřího Osinu mezi kruhy. Ten vystřelil rychlou střelu, která Novákovi projela pod levým betonem, a bylo z toho pro Techniku dvoubrankové manko k dotahování. V závěru třetiny si Technici nevytvořili vhodné podmínky ke vstupu do prostřední dvacetiminutovky. Prvně byl vyloučen Ivo Crhák, který navíc dostal osobní desetiminutový trest, a následně pár chvil před koncem třetiny byli za potyčky vyloučeni Habrovec s přerovským Sedlákem.

Vstup do druhé třetiny bohužel pro Techniky navazoval na závěr té první. Hned po dvaadvaceti vteřinách propálil Nováka Petr Sakrajda, který se v rychlosti trefil z vrcholu kruhů. Jelikož tým potřebný impuls v kabině nedostal, pokusil se trenér Kaňkovský zvednout výkon týmu výměnou brankářů. Do brány tedy putoval Jaroslav Chvátal, doufajíc v lepší úspěšnost zákroků. Nutno podotknout, že ukazatel skóre se sice do závěru třetiny uklidnil, Přerov ale dál pokračoval v zodpovědné hře, která se opírala o důslednou obranu. Obraz hry se moc neměnil, přelévala se ze strany na stranu, optickou převahu měli ale hosté. Tu také využili v závěru třetiny. Když byla ohlášena poslední minuta druhé periody, Lubomír Kovařík pálil z levého kruhu na brněnskou bránu. Clona z hráčů před ní však puk zakryla z Chvátalova dohledu, navíc touš tečoval jeden z domácích beků a do kabin se tak odcházelo za již rozhodnutého stavu 0:4.

V závěrečné třetině se snažila Technika s výsledkem něco udělat, avšak bohužel pro ni neúspěšně. Šance byly k vidění na obou stranách, největší měla Technika v 56. minutě. Crhák byl v dobré pozici, našel však ještě lépe postaveného Habrovce, kterému chybělo opravdu málo, ale Vojtka nepřekonal. Kuriózní situace nastala o půl minuty později. Tečku za zápasem udělal Petr Sakrajda, který napřáhl na střelu od modré čáry a vypálil takovou bombu, že doslova vysklil plexisklo za brněnskou bránou. Hra se tedy přerušila, pracovníci haly však byli pohotový a za pár minut už bylo na místo původního dosazeno nové. Přerov tedy udělal svému početnému táboru příznivců, který skandoval prakticky bez přestávky celé utkání, radost a v sobotu na domácím ledě může využít první mečbol ve čtvrtfinálové sérii.

Roman Kaňkovský (VSK Technika Brno: Série je pro nás hodně nepříznivá. Od začátku jsme tahali za kratší konec, hráli hodně nedisciplinovaně, v oslabení dvakrát inkasovali a od té doby soupeř kontroloval výsledek. Musím říct, že hrál výborně. Ještě není konec, chceme se v Přerově poprat o návrat do Brna, nic není rozhodnuté.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Sehráli jsme výborné utkání. Od prvních minut jsme byli lepším týmem. Všichni kluci pracovali na sto procent, a když za obranu něco prošlo, tak byl na místě dobře chytající Vojtek. Technika hrála už druhý zápas v podstatě venku, protože nám fanoušci i v Brně vytvořili domácí kulisu. Za to jim patří velký dík.