Vítěznou sérii ukončila Poruba, Zubři po velmi dobrém začátku pětkrát inkasovali

O s t r a v a – Poslední bodovou porci z venkovního klání se tým Zubrů snažil uloupit na stadionu Poruby, který hostil atraktivní dohrávku 39. kola. Přerované do ní vstoupili přímo skvěle, třemi góly svého soupeře dokonale zaskočili. Domácí se ale díky přesilovce probrali a podařilo se jim skóre obrátit z 0:3 na 5:3. Zubři i přes velkou snahu už v závěru srovnat nedokázali a vyhroceném duelu, který trval téměř tři hodiny, přišli o vítěznou sérii. Ve středu áčko Zubrů hostí doma Vsetín.
39.kolo, pondělí 16.2.2015
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
5:3
(2:3, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Zachar (Ovšák, Chaloupka), 18. Kilnar (Krayzel, Buček), 30. Červenka (Hulva), 49. Červenka (Pavlačka, Hulva), 58. Sedlář (Zachar, Chaloupka) – 3. Dostálek (Kratochvíl M.), 7. Andrýsek (Dostálek), 11. Šťastný D. (Sedlák, Goiš). Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler. Vyloučení: 7:11, navíc Buček (Poruba) 5 minut + do konce utkání – Vlček (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 920. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 0:3, 5:3.
Tihlář (11. Vrba) – Peslar, Vajda, Baca, Slavík, Javín, Buček, Ovšák, Puškár, Červenka, Kilnar, Seidler, Hulva, Zachar, Sedlář, Vrána, Vaněk, Krayzel, Chaloupka, Pavlačka, Schwarz
Slovák – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Janota, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný D. – Šebek, Procházka, Kratochvíl Š. – Málek, Kolář, Blinka – Sakrajda, Kratochvíl M., Dostálek

Utkání mezi prvním a třetím týmem tabulky se nestačilo ještě ani rozehrát a už zde bylo první vyloučení. Po třech vteřinách hry byl odeslán za katr Šťastný a RT TORAX měl k dispozici první přesilovku. S tou ale nenaložil podle představ, a tak necelou minutu po této početní výhodě skórovali Zubři. Tihlář hrubě podcenil bekhendovou střelu Vlastimila Dostálka z pravého kruhu, která překvapivě skončila až za brankovou čarou – 0:1.

O čtyři minuty později se hosté dostali již do dvoubrankového vedení. Dostálek přihrával na levý kruh najíždějícímu Janu Andrýskovi, který zvyšoval střelou nad beton – 0:2. Na začátku jedenácté minuty našel Sedlák na druhé straně kluziště volného Davida Šťastného, který si udělal ještě pár kroků mezi kruhy a střelou nad lapačku dostal Zubry do tříbrankového vedení – 0:3.

Tento moment se stal osudným pro Tihláře, který svůj tým vůbec nepodržel a přenechal tak místo Vrbovi. Výměna brankářů jakoby dodala domácím tolik potřebnou sílu a přesně za dvě minuty už RT TORAX snížil. Ovšák přihrával před bránu Davidu Zacharovi, jenž měl před sebou prázdnou klec a nemohl tak minout – 1:3. Poruba dostala po pár minutách k dispozici dvojnásobnou přesilovku, kterou domácí hokejisté zužitkovali na výbornou. Krayzel našel před brankovištěm volného Aleše Kilnara, který střelou mezi betony vstřelil kontaktní branku – 2:3.

V čase 17:43 byl po nešťastném střetu zraněn Marek Slavík a třetina tak byla předčasně ukončena. Porubský zadák musel být následně převezen do nemocnice.

V dohrávané dvouminutovce pak měli na hokejkách vyrovnání Seidler s Ovšákem, ovšem první z nich nedokázal trefit prázdnou branku a druhý jmenovaný poté jen těsně minul levou tyč. Dvojnásobnou přesilovku si ale mohli v 27. minutě vyzkoušet také Přerovští, v rozhodujících momentech však byl vždy na svém místě dnes bezchybný Vrba. Pouhou sekundu před uplynutím poloviny základní hrací doby už ale vyrovnáno bylo. Při hře čtyři na čtyři vyhrál vhazování Hulva, který přenechal kotouč Adamu Červenkovi a ten přesnou střelou k pravé tyči smazal tříbrankové manko – 3:3.

Za necelou minutu mohl otočit skóre ve prospěch Poruby Krayzel, ten ale ve svém samostatném úniku nastřelil pouze břevno. Ani v další početní výhodě domácí neskórovali. Sedlář napřáhl na hranici levého kruhu a puk se odrazil od horní tyčky.

Na začátku třetí periody se do vyložené šance dostal Chaloupka po přihrávce od Zachara, střela prvně jmenovaného ale skončila mimo. Ve 46. minutě se dostal k zakončení dvakrát Pala, ale ani jeho střelecké pokusy v síti neskončily. Na druhé straně pak Červenka nedokázal v jasné pozici přehodit Slovákův beton a poslat Porubu do vedení. To se povedlo stejnému hráči až o necelé tři minuty později. Pavlačka našel mezi kruhy volného Adama Červenku, který svou druhou brankou v utkání otočil skóre – 4:3.

V poslední desetiminutovce bylo utkání několikrát přerušeno z důvodu výtržnictví hostujících fanoušků, kteří rozbili tvrzené sklo u svého sektoru. Po dlouhém přerušení navýšili aktivitu právě Zubři, ale ani Goiš, ani Šebek porubského gólmana nepřekonali. Tři minuty před koncem bylo ale o vítězi definitivně rozhodnuto. Chaloupka vybojoval kotouč za hostující brankou, přihrával před brankoviště Zacharovi, který našel ještě lépe postaveného Marka Sedláře, jenž bekhendem navýšil porubské vedení – 5:3.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Tohle byl zápas, jaký se bude odehrávat v play-off, takže to byla ideální příprava. Samozřejmě jsme rádi, že jsme nepříznivý stav otočili z 0:3 na 5:3. My měli navíc dlouhé zápasové přestávky, kdežto soupeř byl pořád v zápasovém tempu. Dostali jsme na začátku dva laciné góly, ale pak se šance přelévali z jedné strany na druhou. Nicméně si myslím, že jsme měli více vyložených šancí - nastřelili jsme tři tyče, netrefili prázdnou bránu a nakonec jsme zaslouženě vyhráli. Viděli jsme kvalitní zápas i s rvačkou, jen mě mrzí, že máme zřejmě dva zraněné hráče. Snad to nebude na dlouho.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): V první třetině jsme si snadno vypracovali vedení 3:0, ale pak jsme se začali věnovat všemu možnému jen ne hokeji. A to nás stálo vítězství. Zápas jsme si v podstatě prohráli sami. Soupeř ukázal svou sílu a my se naopak od druhé třetiny nesoustředili na hokej. Ve středu nás čeká další těžký soupeř, takže dál jdeme zápas od zápasu a toto zaváhání doufám rychle hodíme za hlavu a půjdeme dál.