Vítěznou sérii Zubrů přerušil Nový Jičín

N o v ý J i č í n - Zápas se Zubrům absolutně nevyvedl. Hned z kraje zápasu sice rychle využili svou první přesilovku, ale poté přenechali iniciativu soupeřům a před bránou domácích se dlouho neobjevili. Ve druhé třetině měl Přerov asi nejvíc šancí ještě nepříznivý stav 1:2 nějak změnit, ale střelecká aktivita vyšla naprázdno. Hned v úvodu 3.třetiny zchladili jičínští Zubry třetím gólem a když v zápětí využili domácí i přesilovku 5 na 3, bylo rozhodnuto, že body dnes zůstanou zaslouženě v Novém Jičíně.
21.kolo, sobota 5.12.2009
HK Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
4:1
(2:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Chvostek (Pavlačka, Šimo), 19. Skaloš (Tomášek, Sluštík), 43. Macháček (Sluštík, Šimo), 45. Macháček (Šimo) - 3. Goiš (Coufal, Kohút). Rozhodčí: Alka - Šimčík, Novotný. Vyloučení: 5:6, navíc M. Toman (Nový Jičín) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Buly: 23:31. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Kozák - M. Toman, Andrýsek, Chvostek, R. Toman, Skaloš, J. Částečka, Pavel Hruška, Tomášek, Šimo, Sluštík, Pavlačka, Macháček, Petr Hruška, Petružálek, R. Částečka, Gulda, Zedník, Bacul
Tihlář - Pala, Novák, Osina, Halouska, Vlček, Řezníček, J.Ferenc - Menšík, Ditrich, Sprušil, Kolář, Hanák, Kolář, Coufal, Kohút, Goiš, Holík, Nedbal

Hned na začátku utkání se dostal do výhodné střelecké pozice domácí Pavlačka. Tihlářovi proklouzl puk až k levé tyči. Naštěstí tam k němu měla blíže obrana Meo a tak se bezgólový stav nezměnil. Zubři odpověděli rychle a při jednom z útoků získali na počátku 3.minuty výhodu přesilové hry. Už po pouhých 15 sekundách ji dokázali využít. Dvojice Kohút - Coufal našla před bránou dobře najetého Goiše a ten mířil po ledě k levé tyči Kozákovy svatyně - 0:1. Také další přerovská přesilovka, kterou hráli za další dvě minuty vypadala celkem nadějně, ale gólem nakonec neskončila. Nový Jičín "postavila na nohy" jeho první přesilová hra, při níž se "přestěhoval" na dlohou dobu před Tihláře a Přerov dostal pod tlak. Ten vydržel i po jejím skončení. Ještě několik minut Tihlář odolával, domácí nedokázali proměnit slušnou šanci Šima, nevyužili ani další přesilovku. Přesně po 13 odehraných minutách však prostřelil Tihláře po přihrávkách Pavlačky a Šima Chvostek a bylo vyrovnáno - 1:1. Přerov hrál stále zakřiknutě a "probudil" ho až v 19.minutě další gól v jeho síti. Tentokrát využili domácí přesilovku. V zámku se k pravé tyči Tihlářovy klece postavil Skaloš a puk, který k němu doletěl z boku prudkou střelou umístil z první pod břevno brány - 2:1. Teprve nyní začali hosté znovu zaměstnávat Kozáka, ale jen propaganími střelami.

Do druhé třetiny nastoupili Zubři evidentně s cílem co nejrychleji vyrovnat. Tihlář byl celých prvních 7 minut bez práce a i v dalších minutách bylo u puku daleko častěji Meo. Svého soupeře přestřílelo, ale žádnou z šancí které si vytvořilo nelze označit za vyloženou. Domácí vyrovnali hru až v posledních minutách třetiny, v níž diváci branku neviděli.

Jako ledová sprcha působil na Zubry úvod 3.třetiny. Hned první střela Nového Jičína v 43.min. skončila za Tihlářovými zády. Šimo se Sluštíkem poslali zpoza brány přesný pas Macháčkovi číhajícímu u pravé tyče přerovské klece a ten z první upravil na 3:1. Pár sekund poté poslal sudí Alka na trestnou lavici Koláře a za dalších 75 sekund mu přišel dělat společnost ještě Halouska. Dvojnásobnou přesilovku využili domácí už za 7 sekund. Hned po vyhraném buly našel Šimo na druhé straně branky volného Macháčka a na něj tam už "zívala" jen téměř prázdná branka - 4:1. Tento moment ovlivnil zbytek zápasu, protože Přerov se dlouhých 8 minut nemohl z tohoto úderu vzpamatovat. Zubři si nepřesně přihrávali, puky jim často utíkaly přímo z holí. Měli navíc ještě velké štěstí, protože v 48.minutě neproměnil sólový nájezd Šimo, jehož střela zasáhla jen tyč Tihlářovy branky. Teprve v 53.minutě se Zubři opět dostali blíže ke Kozákovi. Domácí se už ale také soustředili spíše na klidné dokončení zápasu a tak několik střel spíše z větších dálek už se skórem nezahýbalo.

Přerov dnes nepodal příliš dobrý výkon a proto sedmizápasová série jeho vítězství dnes byla přerušena a v tabulce se vrátil znovu na třetí místo. Nový Jičín získal body zaslouženě a i výsledek odpovídá průběhu utkání. Nyní čekají Zubry tři zápasy na domácím ledě. V nich budou mít velkou příležitost atakovat znovu první pozici, na níž dnes ztrácí dva body.