Vítězná série pokračuje, Zubři doma skolili Bobry a posunuli se do čela tabulky!

P ř e r o v – Od začátku listopadu se Zubři drží na vítězné vlně a k pěti úspěšným zápasům série doma usilovali přidat šestý. Jejich soupeřem bylo Valašské Meziříčí, které nakonec přerovský tým zdolal hladce 5:1. Modrožlutí byli střelecky hodně aktivní, měli spoustu šancí, protivníka chvílemi mačkali jako citron a jejich náskok mohl být výraznější. Výhra o čtyři góly přinesla další body a zasloužený posun do čela tabulky! Již ve středu Zubři znovu hrají doma, tentokrát od 18:00 proti Porubě.
18.kolo, pondělí 17.11.2014
HC ZUBR Přerov - HC Bobři Valašské Meziříčí
5:1
(1:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Goiš, 23. Pala, 40. Šťastný (Procházka), 54. Kratochvíl M. (Janota), 58. Polák (Kolář, Kratochvíl M.) – 57. Slovák (Kundrátek). Rozhodčí: Held – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:2, navíc Kundrátek (Valašské Meziříčí) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1125. Střely na branku: 47:24. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil, Andrýsek – Goiš, Popelka, Dostálek – Šebek, Procházka, Šťastný – Kolář, Sedlák, Málek – Školoud, Kratochvíl Š., Kratochvíl M.
Vydržel – Fišera, Gulda P. st., Kaluža, Finkes, Šimek, Matušenko, Valentík, Baroš, Kuchta, Kundrátek, Kysučan, Martiník, Gulda P. ml., Slovák, Sprušil, Škumát, Varga D., Varga Mar.

Do utkání vstoupil domácí tým velmi aktivně. Již od prvních minut zasypával hostujícího brankáře množstvím střel. Naproti tomu Vojtek moc práce neměl. Za zmínku stojí pouze dva nebezpečné pokusy Davida Vargy, které přerovský gólman v pohodě zneškodnil.

Zubři svůj tlak přetavili ve vedoucí gól v deváté minutě. Jiří Goiš vybruslil z rohu hřiště, natlačil se před Vydržela a dorazil kotouč do sítě. Přerovští mohli svůj náskok v průběhu první části i několikrát navýšit. Proti však byl v pohodě chytající Vydržel. Betonem zneškodnil nájezd Šebka i následnou dorážku Sedláka a poté se dobře přesunul proti střele Procházky z bezprostřední blízkosti.

I druhou třetinu začali domácí hráči s velkou aktivitou a byli odměněni druhým gólem. Mezi kruhy se dostal ke kotouči Radomír Pala a prostřelil hostujícího brankáře. Během dalších minut se mnoho zajímavého nestalo. Na obou stranách byla k vidění řada nepřesností. Hostům z Valašského Meziříčí se navíc dařilo dobře napadat rozehrávku domácích.

Větší vzrušení přinesla až 32. minuta, kdy hráli Bobři přesilovku. Přerovu se podařilo oslabení ubránit a opět začal diktovat tempo hry. Uklidňující třetí gól pro domácí mohl přidat Dostálek, který si pěkně vyměnil kotouč s Popelkou, ale Vydržel byl však znovu pozorný a jeho pokus vykopl levým betonem.

Velké příležitosti přinesl závěr prostřední části. Nejprve hosté málem snížili. Sám před Vojtkem byl David Varga, ale přerovský fantom jeho příležitost bravurně lapil a poradil si i s následnou dorážkou. Domácí se třetí branky nakonec dočkali. Krásně si kotouč pokryl David Šťastný a bekhendem propálil Vydržela.

Poslední dvacetiminutovka zápasu se spíše už dohrávala. Přerovští se snažili co možná nejvíc držet puk na svých hokejkách a hlídat si tříbrankový náskok. Krásný moment přinesla 45. minuta. Procházka ukázal svoje hokejové myšlení a vybídl ke skórování Šťastného, toho však perfektně lapačkou vychytal Vydržel.

Další radost pro přerovské fandy přišla šest minut před koncem. Ve středním pásmu našlápl Matouš Kratochvíl, dostal se za obránce a prostřelil brankáře Bobrů. Hosté se také nakonec dočkali branky. Nahrávku z rohu kluziště šikovně umístil za Vojtkova záda Jiří Slovák. Poslední slovo však měli domácí hráči. Na modré čáře získal puk Jiří Polák, vypálil a trefil se přesně nad lapačku. Pro přerovského obránce to byl první gól v dresu Zubrů, který stanovil konečné skóre 5:1.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Chtěli jsme být konečně více produktivní, ale ze začátku se nám to moc nedařilo . Polovinu zápasu to bylo celkem vyrovnané a my jsme museli hrát trpělivě, protože Valašské Meziříčí má šikovné hráče. Až ve druhé třetině jsme se více prosadili a v té třetí jsme si stav pohlídali. Zápasů máme teď dost, z čehož může přijít únava, ale soupeře jsme do nějakého tlaku nepustili. Kromě té horší produktivity tedy můžeme být dnes spokojení.

Jan Vavrečka (HC Bobři Valašské Meziříčí): Do Přerova jsme rozhodně nejeli prohrát a myslím si, že odcházíme bez nějaké ostudy. Zejména v technice a v kvalitě však byl mezi soupeři vidět obrovský rozdíl. Za stavu 2:0 jsme měli šance na vstřelení gólu, ale nevyšlo to. Tam se zápas lámal. Soupeř se dokázal prosadit po našich chybách. Musíme se dívat dopředu a pokusit se uspět v dalších zápasech.