Vítězná série pokračuje! Zubři zvládli ostrý duel s Benátkami a jsou krůček od play-off

P ř e r o v – Boje o body vrcholí. WSM liga totiž ve středu ukrojila jedno z posledních tří kol základní části. Duel s dvanáctými Benátkami začali Zubři parádně, když Mrázek rozbouřil stadion dokonce při oslabení. Na další góly čekaly dvě tisícovky diváků do úvodu druhé periody, to však soupeř překlopil skóre na svou stranu. Totéž ale zanedlouho předvedli i Zubři a náskok už si vzít nenechali. Z ostrého utkání plného osobních soubojů vytěžili všechny tři body! K jistotě přímého postupu do play-off stačí Zubrům uhrát ještě bod či jakákoliv ztráta Havířova.
50.kolo, středa 10.2.2016
HC ZUBR Přerov - HC Benátky nad Jizerou
5:3
(1:0, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Mrázek (Běhal, Pšurný), 30. Goiš (Pala, Sýkora), 32. Sikora (Sýkora, Hořava), 47. Šťastný (Sikora, Hořava), 57. Sýkora – 21. Pletka (Jonák, Havlín), 24. Černoch (Jonák, Říha), 57. Hrníčko. Rozhodčí: Fiala – Reich, Měkýš. Vyloučení: 9:10, navíc Dlouhý (Benátky) 10 minut osobní trest, Jonák (Benátky) trest do konce utkání. Využití: 1:3. V oslabení: 2:0. Diváci: 2198. Střely na branku: 29:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:3.
Klimeš – Vágner, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Běhal – Pšurný, Sýkora, Mrázek – Sikora, Král, Šťastný – Goiš, Popelka, Dostálek – Š. Kratochvíl, Kovařík, Stoklasa
Lukáš – Havlín, Říha, Kajínek, Pabiška, Hubáček, Kurka, Ulrych – Pletka, Černoch, Jonák – Špaček, Volf, Dlouhý – Víšek, Plodek, Hrníčko – Bittner, Havlas, Ordoš

Utkání s Benátkami začalo aktivitou domácích v útočném pásmu, ale brzy šli do oslabení. Paradoxně se však prosadili. Běhal našel volného Petra Mrázka, jenž pláchl dotírajícím bekům a poradil si s Lukášem. Na druhé straně Říha trefil tyč a zakrátko chyboval gólman Klimeš, jenže zmatku Benátečtí nevyužili. Přesilová hra se nabídla i Přerovu, ti s ní ale příliš dobře nenaložili. V desáté minutě si to Novotný rozdal s Dlouhým a Zubři pak sehrávali hned dvě výhody po sobě.

Skórovat ale mohli hosté, díky pokusu Špačka a teči Jonáka. Rozhodčí Fiala do konce třetiny stihl vyloučit dvakrát Zubry, nicméně největší šanci měl Novotný, jenž nezužitkoval pas zpoza brány.

Početní výhodu zasahující do druhého dějství už Benátky trestaly, když na konci kombinace stál Václav Pletka. Zanedlouho se radovali hosté znovu. Využili další převahy, tentokrát čtyř proti třem. Jonák vypálil z kruhu a odražený kotouč poté doklepl za Klimeše Jiří Černoch. Zubři na soupeře vyvinuli velký tlak, když měli až pět tutovek. Poté vybojovali přesilovku, ale dočkali se až po střele Paly, kterou šikovně tečoval před bránou Jiří Goiš.

Ztracené vedení navrátil ve 32. minutě Marek Sikora. Kapitán Sýkora byl při průniku zastaven, touš poté dojel právě střelec s číslem 8 a prudkou ranou nedal Lukášovi šanci. V dalším oslabení domácích Jonákův pokus došel až na břevno. Ten pak stál i u další tutovky, když se Klimeš ocitl mimo brankoviště. Útočník Benátek ale trefil jen bránícího Zubra.

Do posledního dějství zdlouhavého utkání vkročili aktivněji Benátčané, když už po pár vteřinách mohl Černoch vyrovnat. Místo toho šli hosté do čtyř a na trestnou poté putoval i přerovský hráč. Hra čtyři na čtyři žádné vzrušení nepřinesla a do svých rukou vše převzal David Šťastný. Na konci 47. minuty nabral rychlost od mantinelu a střelou pod víko navýšil vedení.

Přerov zakrátko sehrával další přesilovku, měl však dvoubrankový náskok a nepotřeboval se tlačit do kasy za každou cenu. Žlutomodrá obrana pozapomněla na Pletku, ale na Klimeše nevyzrál. Pět minut před koncem si musel jít odpykat trest Dostálek a Pojizeřané zkusili hru v šesti, jenže se Tomáš Sýkora zmocnil puku a stvrdil vítězství. Konečný zápis však provedl až Dominik Hrníčko o pár vteřin později. Za bránou domácích si nabral kotouč na špičku hole a ojedinělým florbalovým trikem skóroval. Poslední vteřiny už nic víc nepřinesly a Hanáci tak berou další tři body do tabulky ze zápasu, který postrádal plynulost, nikoliv však emoce.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Bylo to klasické utkání s Benátkami. Mají mladý mančaft, který je doplněný o zkušené hráče a praktikují hokej s dobrým bruslením a se spoustou fyzických kontaktů. Postavení v tabulce ani tolik neodpovídá. Problém tam zřejmě je kvůli tomu velkému počtu hráčů, proto nejsou tak sehraní. My jsme měli dva velmi těžké zápasy venku a bylo vidět, že kluci už trochu pociťují únavu. Dnes asi první třetina nebyla pro fanoušky taková, jakou si představovali. Asi chtěli vidět naše větší vedení a hru, která má spád. Na hře se však podepsala únava a my jsme rádi, že se nám zápas podařilo ubojovat. Kluci splnili vše, co jsme po nich chtěli a dali do toho srdíčko. Navíc nás znovu podržel výborně chytající Lukáš Klimeš v bráně.

Jiří Čelanský (HC Benátky nad Jizerou): Hostující trenér se k utkání odmítl vyjádřit.