Vítězná série po osmi zápasech skončila, tým Zubrů nevyzrál na ústecký Slovan

Ú s t í n a d L a b e m – Každá série jednou končí. Tu přerovskou tvořenou výhrami nad prvoligovými soupeři zastavilo Ústí na Labem. Hanáci sice na jeho kluzišti zvládli odpovědět na první inkasovanou branku, když se po přihrávce Maliny trefil Jiří Goiš. Pak už se ale gólově prosazoval jen Slovan. Tým Zubrů mu nakonec podlehl 1:3, devátý triumf MEO v řadě se tak nezrodil.
32.kolo, středa 20.12.2017
HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Pšenička (Kuběna, Bernad), 38. Kružík (Vrdlovec, Merta), 52. Kružík (Merta) – 31. Goiš (Malina). Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Šperl, Jílek. Vyloučení: 3:7, navíc Pšurný (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 538. Střely na branku: 28:44. Zblokované střely: 15:6. Vhazování: 30:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Dlouhý – Šenkeřík, Brož, Vágner, Husák, Hes, Bernad, Zdvořáček – Melka, Roubík, Smolka – Merta, Vrdlovec, Kružík – Severa, Pšenička, Kuběna – Macek, Navarra, Jandus
Klimeš – Malina, Chmelíř, Lenďák, Zbořil, Pala, Běhal – Doležal, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Navrátil – Goiš, Popelka, Dvořák – M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl, Gago

Do první vážnější možnosti utkání se dostal ústecký Vágner. Vrdlovec jej v přesilovce oslovil křížnou přihrávkou, ale kapitán domácího celku z prostoru u vzdálenější tyče netrefil branku. Na druhé straně unikl obráncům Doležal, ovšem i jeho pokus šel mimo. Smolka si pak vylámal zuby na pozorném Klimešovi, střelu Vrdlovce zase zastavila tyč.

V 16. minutě se Slovan ujal vedení. Kuběna nahrál doleva Tomáši Pšeničkovi, který pronikl do útočného pásma a poslal puk ke vzdálenější tyči přerovské klece. Tutovou šanci spálil Vrdlovec, kterého vybídl ke skórování Kružík. S dorážkou Merty si poradil Klimeš. V 19. minutě mohl svou druhou branku v zápase přidat Pšenička, ale tentokrát neuspěl.

V první polovině druhé třetiny se znovu zaskvěl Klimeš, jenž zneškodnil střelu Vágnera a vzápětí také nebezpečný pokus Melky. Tomu se kotouč odrazil přímo na hokejku, přerovský muž s maskou však zasáhl pravým betonem přesně tam, kde měl. V půli duelu mohl srovnat kapitán Zubrů Sýkora, který se řítil sám na branku. Na jejího strážce Dlouhého si ovšem nepřišel. O necelou minutu později ale už Přerov vyrovnal. Husákovy chyby využili Malina s Jiřím Goišem a druhý jmenovaný rozvlnil síť v ústecké svatyni.

O obrat ve skóre se mohl postarat Procházka, který chytře tečoval puk těsně před Dlouhým. Ten ale vytáhl ze svého repertoáru povedený zákrok lapačkou. Udeřilo tak na opačném konci hřiště. Vrdlovec oslovil Daniela Kružíka a ten se prosadil střelou mezi Klimešovy betony.

Zkraje třetí třetiny vychytal Klimeš Smolku, za Přerov zahrozil ve vlastním oslabení Sýkora. Nahození Maliny vyrazil Dlouhý jen k zubřímu matadorovi, který ovšem svou možnost v gól nepřetavil. V 52. minutě přidalo Ústí svou třetí branku v zápase. Merta přistrčil puk Danielu Kružíkovi, jenž se během středečního večera trefil podruhé.

Půl minuty nato mohl snížit Procházka, na Dlouhého si však nepřišel. Přerovu už nepomohla ani závěrečná hra se šesti muži v poli. V Ústí nad Labem prohrál 1:3.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): My jsme věděli, že k nám přijede strašně těžký soupeř, který osmkrát v řadě vyhrál. O to více si toho vítězství ceníme. Hlavně v první třetině jsme hráli dobře, úplně jinak než v těch předchozích zápasech. Měli jsme pohyb, který když máme na našem hřišti, tak nám to vyhovuje. Druhá třetina je z naší strany vždycky slabší, tam jsme ztráceli strašně moc puků a nahrávali jsme jim to do šancí. Měli jsme štěstí, že nám nedali víc gólů. V poslední části jsme to už ubojovali. Mužstvo musím dneska pochválit za týmový výkon. Když to zopakujeme s Litoměřicemi, tak jsme dále ve hře o tu postupovou osmičku. Je to derby, tak věřím, že přijdou diváci a budou nás hnát za vítězstvím.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): My jsme v první třetině byli hlavami ještě v autobusu, tam jsme nechali soupeře, aby dal úvodní gól a vypracoval si další šance. Od druhé třetiny jsme začali hrát ten hokej, s kterým bychom tady mohli být úspěšní. Dostávali jsme se do gólových šancí, bohužel ty největší jsme neproměnili a zápas se tam tak lámal. Ve třetí třetině jsme šli do plných, tlačili jsme soupeře. Dneska jsme ale nepředvedli šedesát minut týmový výkon, soupeř byl bojovnější, vyhrál a já mu gratuluji k vítězství.