Vítězná rozlučka! Tým Zubrů po tuhém boji porazil Havířov

P ř e r o v – Tým přerovských Zubrů se stejně jako loni rozloučil s kalendářním rokem vítězně. Utkání s Havířovem nabídlo hokejovým příznivcům skutečně parádní podívanou a bylo opravdu tuhým bojem se vším všudy. Hosté začali v Přerově úspěšně, ale Zubrům se na rozdíl od přechozího měření sil na Hané podařilo brankáře Danečka překonat. Po první i po druhé periodě svítilo na tabuli vyrovnané skóre a tak rozuzlení nabídlo až třetí dějství. V něm se Zubři trhli až na 4:2 a dvougólovou ztrátu už Havířov smazal jen z poloviny. Výhrou se Přerov vyhoupl v tabulce na třetí místo a za druhým Havířovem má už jen manko dva body.
30.kolo, středa 21.12.2011
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
4:3
(1:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 17. Faltýnek (Kočara, Sedlák), 25. Kotásek (Brančík, Coufal), 51. Sedlák (Krajíček), 54. Kolařík - 3. Klimša (Maruna), 35. Najdek (Maruna), 60. Stránský (M. Zientek). Rozhodčí: Held - Novotný, Lukš. Vyloučení: 8:10, navíc Goiš (Přerov) 5 minut + do konce utkání - L. Zientek (Havířov) 5 minut + do konce utkání, Balčík (Havířov) trest do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1846. Buly: 52:34. Střely: 49:30 z toho na branku: 35:20. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Pospíšil, Krajíček - Brančík, Blinka, Ditrich, Kolář, Kotásek, Kolařík, Sedlák, Kočara, Goiš, Coufal, Kundrátek
L. Daneček - Rimmel, Krisl, Balčík, Vydra, M. Zientek, L. Zientek, Machálek, Najdek, Klimša, Maruna, Pavlas, Potočný, Stránský, Daneček, Říčka, Sztefek, Pechanec, Brezani

Předvánoční utkání Přerova s Havířovem začalo z obou stran tak, jak se očekávalo, tedy v hodně vysokém tempu. Hned první vážnější akce byla gólová, ale bohužel se zrodila na straně soupeře. Domácí obrana povolila střílet Klimšovi, který se trefil přesně mezi Tihlářovy betony. Srovnat mohl rychlostí blesku Ditrich, jenže shořel na výborném Danečkově zákroku. V soubojích se střelci vítězili brankáři také o chvíli později. Nejdříve si výborně sjel s pukem k brance Říčka a na druhé straně Kolařík neuspěl s dorážkou. Obrovská šance, ale bez gólového efektu, byla k vidění také na konci 10. minuty, kdy Přerov hrál přesilovku. To chyboval na modré Krajíček a Jan Daneček uháněl sám na Tihláře, který ale bravurně zasáhl. Tým Zubrů poté svého soka zatlačil a dočkal se zaslouženého vyrovnání. Domácí fanoušky rozveselil kapitán Faltýnek, jehož dělovka zamířila přesně do vinklu.

S velkou chutí nastoupil Přerov i do druhé třetiny a proto se hrálo velmi často před brankářem Danečkem. Ten sice chvíli odolával, ale v polovině 25. minuty nestačil na střelu Kotáska, který se postaral o obrat ve skóre. Stav mohl být po malé chvilce ještě o něco příjemnější, ale Faltýnek tentokrát se svou ranou z modré čáry neuspěl. Následně byla hra rozbita poměrně slušným počtem vyloučení. A zatímco domácí Zubři dobývali klec Havířova marně, tak soupeři se z početní výhody podařilo udeřit. Skóre na 2:2 srovnal zkušený útočník Najdek, který dorážel z hranice brankoviště. Sérii přesilovek ve druhé části zakončil Přerov, jenže ani v posledních dvou minutách skórovat nedokázal.

Také třetí třetina přinesla na obou stranách velký počet trestných minut a proto toho týmy s plným počtem hráčů příliš mnoho neodehrály. Zubři byli blízko gólu po střele Vlčka a dorážce Brančíka, ale Daneček byl v tomto případě úspěšný. Do správného místa neposlali přerovští Zubři kotouč ani v následné přesilovce, která byla dokonce dvojnásobná. Zkoušel to například Kotásek, ale puk se mu nezdařilo dostatečně zvednout. Nevyužití početní výhody ovšem nakonec Zubry moc mrzet nemuselo. Na začátku 51. minuty totiž skóroval Sedlák a domácí byli v honbě za body znovu o krok vpředu.

Utkání se poté snažili nabourat „fanoušci“ havířovského klubu, ale k přerušení naštěstí nedošlo. O tom, že body nakonec zůstanou doma rozhodla nevyužitá přesilovka AZetu čtyři na tři a hlavně vlastní gól soupeře v 54. minutě, který byl připsán Kolaříkovi, jenž u branky nastřelil obránce hostů. V posledních minutách ještě došlo na boxerskou vložku mezi Goišem a Lukášem Zientkem a také na kosmetickou úpravu skóre, o kterou se postaral Stránský. Stav 4:3 už poté vydržel až do sirény, která poslední duel před Vánocemi ukončila.

sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Havířov nás hned na začátku potrestal, když jsme udělali velkou chybu v naší třetině. Důležité bylo, že se nám podařilo v první třetině vyrovnat. Začátek se mi zdál slabší, ale pak jsme se už dostali do tempa a naše hra byla dobrá. Myslím si, že ty tři body jsme si zasloužili. Na naší straně byl i větší počet šancí. Jsme rádi, že se to poslední utkání v roce podařilo zvládnout, přece jen, hráli jsme s jedním z nejsilnějších soupeřů.

Stanislav Sztefek (AZ Havířov): Byli jsme dnes málo aktivní do koncovky a díky tomu jsme si nevytvořili větší počet vyložených šancí. Soupeři jsme nechali celkem hodně prostoru a ten nás díky tomu přehrával.