Venkovní sérii začal tým Zubrů porážkou, v boji se Slavií modrožlutí padli po nájezdech

P r a h a – Z nového roku uběhlo jen pár dnů a WSM liga se vrací zpátky do ostrého tempa. Zápasem se Slavií začali Zubři svoji dlouhou venkovní sérii, v níž chtějí ukořistit co nejvíce důležitých bodů. Po boji v Edenu mají jeden. Přerované nezačali dobře a rychle prohrávali už o dva góly, ale start druhé třetiny se jim naopak povedl a znamenal vyrovnání. Díky skvělým brankářům už se stav pak nezměnil, proto rozuzlení přinesly až nájezdy. V nich Zubři nakonec neuspěli a Sešívaným tak podlehli 2:3.
38.kolo, středa 4.1.2017
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
3:2sn
(2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Schleiss, 9. Beránek (Jankovský, Šafránek), rozhodující nájezd Beránek – 22. Kovařík (Sikora, Goiš), 24. Sýkora (Procházka). Rozhodčí: Zubzanda, Pražák – Beneš, Belko. Vyloučení: 4:5, navíc Tejral (Slavia Praha) 10 minut osobní trest, Sýkora (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 921. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Frodl – Bača, Novák, Kolařík, Holý, Knot, Růžička – Jankovský, Šafránek, Beránek – Schleiss, Kubica, Krliš – Tejral, Müller, Rys – Šmerha, Andrlík, Kružík
Horčička – Chmelíř, Grof, Novotný, Ferenc, Zbořil, Malina, Šnajnar, Pala – Procházka, Sýkora, Dostálek – Goiš, Sikora, Kovařík – Ižacký, Berger, Plášek – Král, Dvořák, Dymáček

První šanci duelu si vypracovali hosté, v přečíslení dvou na jednoho ale neuspěli, a tak se o úvodní branku utkání postaral na druhé straně Jan Schleiss. Sešívaný forvard ujel obráncům hostí po pravém křídle a chladnokrevně zakončil nad vyrážečku.

V 9. minutě se navíc domácí fanoušci mohli radovat podruhé. Jankovský dojel nahozený kotouč za brankou Zubrů a křižným pasem vybídl ke skórování před Horčičkovou svatyní zaparkovaného Petra Beránka. Další velkou příležitost měl Šafránek, jenž tečoval Novákovo nahození od modré čáry, trefil ale pouze tyčku, a tak za dvoubrankového vedení Slavie také zazněla první siréna.

Jakoby slávisté zůstali hlavami ještě v kabině, úvod druhé části jim totiž ani trochu nevyšel. Stačila dvě rychlá přečíslení a v Edenu se začínalo od začátku. Snížení přišlo ve 22. minutě, kdy Sikora našel u vzdálenější tyčky Lubomíra Kovaříka a ten zacílil přesně.

Vyrovnávacího gólu se Zubři dočkali ani ne o tři minuty později. Tentokrát při přečíslení dvou na jednoho asistoval Procházka Tomáši Sýkorovi, který po ledě prostřelil přesouvajícího se Frodla. Oba gólmani museli ve zbytku druhé části řešit několik nebezpečných situací, skóre se ale už neměnilo, a do závěrečného dějství se tak šlo za nerozhodného stavu.

Také třetí dvacetiminutovku opanovali brankáři. Zejména Horčička v přerovské kleci měl plné ruce práce, dokázal ale všem sešívaným pokusům odolat, a tak zápas pokračoval do prodloužení. Ani v něm nenašli střelci na muže v maskách recept, přestože sešívaní hráli přesilovou hru. Když už Beránek Horčičku překonal, rozezněl pouze brankovou konstrukci.

O bodu navíc musely stejně jako v prvním letošním vzájemném klání rozhodnout samostatné nájezdy. Za Slavii se dokázal hned dvakrát prosadit Petr Beránek, a protože Frodl za svá záda pustil jediný puk, zůstal bonusový bod v hlavním městě.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Za dva body jsme samozřejmě moc rádi. Zápas s Přerovem byl ubojovaný. Šance byly na obou stranách, hra se také přelévala, takže bych řekl, že to bylo vyrovnané. Ve třetí části jsme byli dle mého názoru mírně aktivnější, a tak jsme bod navíc získali zaslouženě.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Byl to hodně těžký zápas. Čeká nás celkem šest zápasů venku a v tom prvním jsme vybojovali bod. Řekl bych, že to bylo hodně vyrovnané utkání. Měli jsme i nějaké možnosti, abychom rozhodli, také Slavia však měla své šance, dala asi dvě tyčky. Za bod jsme samozřejmě rádi, chtěli jsme ovšem získat alespoň dva.