Velký tlak v závěru nestačil, Technika Brno si z Přerova odvezla těsnou výhru

P ř e r o v – Bez pěti hráčů základního kádru, za to už s novou akvizicí, útočníkem Lubomírem Kovaříkem, nastoupili Zubři do utkání 17. kola proti Technice Brno. Bitva sousedů v tabulce se pro domácí vyvíjela nepříznivě a Brňané byli téměř po celou dobu zápasu ve vedení. Nic na tom nezměnil ani závěrečný tlak Zubrů, kteří už však na remízu a prodloužení nedosáhli. Podruhé tak přerovský tým vyšel bodově naprázdno a s Technikou si v tabulce vyměnil pořadí.
17.kolo, sobota 9.11.2013
HC ZUBR Přerov - Technika Hockey Brno
2:3
(0:1, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Kovařík (Sedlák, Popelka), 43. Kovařík (Sedlák, Popelka) – 18. Fadrný (Brzobohatý), 21. Brzobohatý (Česnek, Fadrný), 28. Brzobohatý (Fadrný, Klimeš) Rozhodčí: Dědek – Novotný, Šimčík. Vyloučení:2:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1392. Střely na branku: 22:22. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
Vojtek – Pala, Kudělka, Vlček, Běhal, Osina, Janota, Faltýnek – Sedlák, Kovařík, Popelka – Haloda, Kundrátek, Šťastný D. – Kolář, Sakrajda, Ditrich – Brada, Kratochvíl M., Kratochvíl Š.
Chvátal – Habrovec, Dittrich, Klimeš, Štindl, Zapletal, Havíř, Košecký, Čtvrtníček, Jurča, Fadrný, Česnek, Benýšek, Buhaj, Zábranský, Látal, Brzobohatý, Bělohlávek, Kozák

Vzhledem k postavení oběma týmů v tabulce začalo utkání pořádně zostra. Úvodní šance se zrodila z hole domácího Popelky, který však trefil pouze brankáře. Hned z protiútoku přišlo velké nebezpečí od rychlého Česneka a Vojtek mu musel bravurním zákrokem vypíchnout kotouč. Dojíždějící Běhal však fauloval, proto hrála Technika přesilovku. V ní střílel nepříjemně Benýšek, ale také Sedlák.

V dalších minutách se počet šancí zvyšoval především u Zubrů, zejména krásná souhra Sedláka, Popelky a Kovaříka volala po gólu. První jmenovaný byl zakrátko tvrdě odstaven ve středním pásmu, jenže vyloučení se i přes bouři nevole nekonalo. Zubři mohli udeřit také Šťastným, ale nakonec odcházeli do kabiny s brankovým mankem. V osmnácté minutě totiž Brzobohatý přihrál zpoza svatyně na Jana Fadrného, který z první prostřelil Vojtka k tyči.

Druhá část začala pro domácí obrovským šokem. Rychlé přečíslení totiž zakončil u tyče zcela volný Michal Brzobohatý a Brňané vedli o dva góly. Přerov však mohl odpovědět z přesilovky a dočkal se. Střela Kudělky sice ještě skončila v lapačce, ale z další akce už byl Lubomír Kovařík při dorážce úspěšný. S šancemi se poté roztrhl pytel a gólmani se nenudili. Vojtek musel likvidovat brejk Brzobohatého, který číhal za obranou a Chvátal zase přečíslení Sakrajdy a Ditricha.

Po této velké šanci Zubrů bohužel opět platilo otřepané pravidlo nedáš – dostaneš. Rychlou akci zakončoval svým druhým gólem Michal Brzobohatý. Až do konce třetiny pak měli velkou aktivitu Přerované, jenže Chvátal domácí hodně trápil. Janota trefil tyč, Šťasnému nevyšlo zakončení a po krásné souhře Kundrátek narazil na připravenou lapačku brankáře.

Do třetí periody šel Přerov s dvougólovým mankem, které obětavou hrou dokázal brzy zmírnit. Sedlák přihrál u brány na Lubomíra Kovaříka, jehož důraz u tyče znamenal snížení na 2:3. Zubři hodně zvýšili úsilí a příliš ofenzívy mohl potrestat Benýšek. Vojtek ale zákrokem vyrážečkou udržel modrožluté barvy dál v kontaktu se soupeřem.

Pěknou šanci na vyrovnání měl šest minut před koncem Popelka, který střílel z kruhu, ale Chvátalovu klec těsně minul. Technika v závěru zahrozila jen Klimešovou střelou od modré, se kterou Vojtek neměl problémy. S příchodem posledních dvou minut si střídačka Zubrů vybrala time-out a brzy vsadila všechno na hru bez brankáře. Velkou příležitost měl Kovařík, jenže zamířil vedle a Popelka střílející přes obránce poslal puk do Chvátalovy lapačky.

Za potlesku a povzbuzování tribun střílel v posledních vteřinách mimo ještě Popelka a také od modré čáry Kudělka. Stav už se nezměnil, proto si všechny body z MEO Arény odvezl brněnský tým.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Technika hrála úplně stejně, jako v nedávném zápasu. My bohužel znovu máme špatnou koncovku. Vsetín měl čtrnáct střel a dal sedm gólů, Technika měla jich dnes asi dvacet a tři góly jí stačily na vítězství. Dvě třetiny jsme měli problém s pohybem a až na první lajnu se útočnici těžko prosazovali. Ve třetí třetině se hráči vyždímali, zabojovali, ale nestačilo to. Dnešní výkon byl hodně ovlivněný naší sestavou, máme pět zraněných a souhra pětek prostě není ideální. Kdybychom měli štěstí, tak jsme mohli sáhnout alespoň po bodu.

Roman Kaňkovský (VSK Technika Brno): V závěru jsme se hodně dostali pod tlak, ale kluci to výborně odmakali. Za tu poslední desetiminutovku, kdy hráči padali na ledě po hubách a chtěli moc v Přerově vyhrát, zaslouží velké poděkování.