Velká snaha k vítězství nevedla, tým Zubrů doma podlehl Hodonínu po nájezdech

P ř e r o v – Sobotní podvečer přinesl další kolo druhé ligy, ve kterém si to Přerov doma rozdal s Hodonínem. Snaha Zubrů utnout porážky byla viditelná, gólově však modrožlutí opět nezářili. Koncovka byla stále jejich velkým trápením a prolomil ji až v závěru Jiří Goiš, který vyrovnával na 1:1. O vítězi nakonec musely rozhodnout až nájezdy, jejíž loterii zvládl lépe Hodonín díky svému ostrostřelci Juráskovi. Přerov po velké převaze bere pouze bod, Drtiči získali dva.
19.kolo, sobota 16.11.2013
HC ZUBR Přerov - SHK iClinic Hodonín
1:2sn
(0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 56. Goiš (Sedlák, Pala) – 43. Škorík (Kuba, Smetana), rozhodující nájezd Jurásek. Rozhodčí: Koliba – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1378. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Vojtek (28. Sklenář) – Pala, Faltýnek, Vlček, Janota, Osina, Kudělka, Houdek, Tomeček – Kolář, Šťastný, Goiš – Haloda, Kovařík, Kundrátek – Ditrich, Sakrajda, Ministr – Sedlák, Brančík, Brada
Kotvan – Tomi, Kulyk, Skočovský, Špok, Kučera, Směřička, Smetana, Pokorný, Koukal, Škorík, Peš, Kuba, Velechovský, Jurásek, Vrba, Smetana, Miklík, Polesný

Na jedné straně snaha Zubrů odčinit porážky, na druhé vítězná série Hodonína. Duel proto začal ve velkém tempu, pro domácí však oslabením. Drtiči mohli udeřit od modré čáry hodně tvrdě střílejícím Miklíkem, ale také Přerov ve čtyřech zahrozil a brankář Kotvan musel řešit ránu Goiše i dorážku Kovaříka. Zubři si následnou aktivitou vysloužili přesilovku, ve které však paradoxně také měl velkou šanci soupeř. Po chybné rozehrávce získal puk Kučera, jenže narazil na Vojtkův zákrok vyrážečkou.

Blízko otevření gólového účtu byl zanedlouho Ministr, při dorážce mu však obránce Koukal v poslední chvilce vypíchl puk. Také v závěrečných minutách první části měl více ze hry Přerov, ale Kotvana nedokázal obelstít. Hodonín měl už jen šanci při Juráskově střele, kterou bez potíží Vojtek zlikvidoval.

Čekání na gól mohlo krátce po změně stran skončit. Jurásek s Vrbou totiž v přečíslení ohrožovali přerovskou bránu, ale Vojtek vytasil zákrok z kategorie těch nejtěžších. O chvíli později mohl Goiš potrestat špatné střídání Drtičů, na Kotvana si však znovu nepřišel. Těsně před polovinou zápasu museli Zubři sáhnout ke změně brankářů, proto zraněného Vojtka nahradil Sklenář.

Ten musel brzy zasahovat proti dalšímu hodonínskému přečíslení, Pešovi však finální střela nesedla. Další minuty až do konce druhé části přinesly převážně šance domácích a jejich dvě přesilovky. Kotvan však byl stále stoprocentní a vylámal si na něm zuby jak střílející Ministr, tak i Vlček. Po čtyřiceti minutách proto byl stále zápas bezgólový.

Po další obrátce už se však zápas dočkal gólového koření, bohužel ale ze strany Drtičů. Stanislav Škorík si najel mezi kruhy a Sklenáře překonal ostrou ranou, po které puk zapadl do horní části brány. Přerov mohl odpovědět Kundrátkem, jeho průnik podél mantinelu však zastavil další úspěšný Kotvanův zákrok. Hodonín následně zkoušel udeřit Juráskem, ale Sklenář měl tentokrát připravenou vyrážečku.

Pro Zubry čas utíkal velmi rychle a jejich snaha v závěru gradovala. Bohužel ani Sakrajda přerovské barvy nerozveselil, protože z bezprostřední blízkosti střílel těsně vedle a Palovu dorážku si pohlídal brankář. Skvěle chytající Kotvan přišel o čisté konto až čtyři minuty před koncem, kdy Sedlák zpoza kasy přihrál na volného Jiřího Goiše, který se krásně trefil do šibenice.

Za vyrovnaného stavu 1:1 se proto ochozy v přerovské hale dočkaly přídavku. Prodloužení zahájili Zubři náporem. Po střele Kudělky od modré a zejména při dorážkách Kovaříka musel být Kotvan v té nejvyšší pohotovosti. Závěr nastavené pětiminutovky pak přinesl špatné střídání domácích, ale oslabení Přerov ubránil. Na řadu přišly nájezdy a v nich se projevila velká zkušenost Zdeňka Juráska, který Sklenáře dvakrát překonal, zatímco za Zubry skóroval pouze Brančík. Hodonín tak oplatil přerovskému týmu porážku a z MEO Arény si odvezl dva body.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Je to pořád jako přes kopírák. Ta koncovka je stále naším obrovským problémem. Klukům dnes nemůžeme nic vytknout, protože bojovali po celých šedesát minut. Skoro to bylo jen na jednu bránu. Bohužel se ale hraje na góly a to je největší úskalí naší hry. Na jeden gól potřebujeme spoustu šancí, proto dnes bereme jen bod. V nájezdech měl Hodonín šikovného Juráska, který rozhodl. Naše trápení už musíme v příštím utkání ukončit.

Svatopluk Kosík (SHK Hodonín): Museli jsme řešit problémy se sestavou, protože se nám rozpadla první pětka. I přesto jsme se silným Přerovem drželi vyrovnanou partii. Co se týká druhé třetiny, mám za to, že rozhodčí zle posoudil situaci při našem přečíslení, kdy domácí brankář hodil hůl, která zamezila Pešovi dát puk do branky. Škoda obdrženého gólu čtyři minuty před koncem, ale i tak jsme se dvěma body spokojení. Hodně nás podržel brankář Kotvan.