Ve Valmezu Zubři neudrželi nadějné vedení

V a l a š s k é   M e z i ř í č í - V šestém přípravném utkání si Zubři zajeli zahrát odvetu na led Bobrů z Valašského Meziříčí. Po první třetině, která jim patřila, vedli ve 22.minutě již 0:3, ale ve svém dobrém výkonu nevydrželi, pustili Bobry do tlaku a za dalších 10 minut již bylo vyrovnáno. V poslední třetině pak soupeř zvláště díky Jos.Fojtíkovi, kterého bylo vidět celý zápas, utkání otočil na 5:4. Po zápase se jela ještě trojice samostatných nájezdů na obě strany, v nich uspěl pouze přerovský J.Ferenc. V přípravě Zubrům zbývá k odehrání poslední dvojice zápasů s hokejisty Uničova.
přát., úterý 24.8.2010
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ZUBR Přerov
5:4
(0:2, 3:2, 2:0)
Góly: 24. Balga (Tatarčík, Vašut), 30. Varga Mir. (Krumpoch), 32. Varga D. (Bokroš), 49. Fojtík Jos., 52. Fojtík Jos. - 3. Palička (Kočara), 15. Hanák (Kotásek), 22. Kočara (Vlček), 34. Sršeň (Sprušil, Kohút). Rozhodčí: Mikula. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Buly: 26:44. Střely: 42:34. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4, 5:4.
Krumpoch - Blažek, Bokroš, Dědek, Dvořák, Palík, Fojtík T., Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut, Tatarčík, Fojtík Jos., Mikel, Fojtík Jak., Balga, Fedor, Martiník, Růčka
Tihlář - Pala, Faltýnek, J.Ferenc, Osina, Rajnoha, Sklenář, Pírek, Vlček - Kolář, Sprušil, Ditrich, Sedlák, Hanák, Kotásek, Kočara, Palička, Sršeň, Menšík, Kohút, Kundrátek, Holík

K utkání již nastoupil v obraně Tomáš Vlček a přispěl přihrávkou také k jedné přerovské brance.

Začátek vyšel Zubrům ideálně. Šance byly sice na obou stranách, ale využívalo je zprvu jen Meo. Hned ve třetí minutě vypálil z kruhu Palička, Krumpoch jeho střelu vyrazil a puk se dostal ke Kočarovi. Ten jej přihrál znovu Paličkovi, který mezitím objel branku a střelou ze tří metrů pod břevno otevřel skóre utkání - 0:1. Na počátku 6.minuty mohli domácí vyrovnat, ale Palíkova střela jen orazítkovala pravou tyč Tihlářovy svatyně. O necelé dvě minuty později se ocitl před strážcem přerovské branky zcela volný Tatarčík, ale Tihlářovi jen vyprášil beton. V 11.minutě se podobná situace odehrála i před Krumpochem, ale Ditrich mířil o něco málo výše než bylo potřeba. A tak se skóre změnilo až v 15.minutě, když po Kotáskově přihrávce Hanák mířil nejdříve vedle, ale odražený puk už na podruhé mezi tři tyče dostal - 0:2. O 44 sekund později se poprvé radovali i domácí diváci, ale protože puk doráželi Bobři do branky vysokou holí, rozhodčí Mikula gól neuznal.

65 sekund po zahájení 2.třetiny "uhodilo" potřetí. Vlček poslal puk směrem k bráně, ten se cestou k ní odrazil od bruslí dvou hráčů a dostal se až ke Kočarovi, který z prostoru mezi kruhy mířil přesně. Zubři tak vedli již tříbrankovým rozdílem 0:3 a vše vypadalo, že si utkání podobně jako na domácím ledě snadno pohlídají. Za tohoto stavu ale trochu polevili ve střelecké aktivitě a dostali se pod tlak Bobrů. Ve 24.minutě poslal kotouč podél mantinelu Vašut Tatarčíkovi, který vyzkoušel Tihláře z boku. Te puk vyrazil jen těsně před sebe, a najíždějící Balga již svou dorážku proměnil - 1:3. Ve 28.minutě už domácí sahali po dalším gólu, protože střelu od modré tečoval 2 metry před bránou Palík, ale Tihlář naštěstí reflexivně zareagoval. Ve 30.minutě střílel z hranice kruhu Sedlák. S jeho střelou neměl Krumpoch problémy a navíc puk vyhodil zcela volnému Mir.Vargovi, kterého za sebou zapomněla přerovská obrana. Ze sólového nájezdu mířil k levé tyči a snížil tak na 2:3. Psala se 32.minuta utkání, když Bokrošovu ránu od modré cestou tečoval nejdříve Sklenář a pak změnil puku směr i domácí D.Varga a vyrovnal tak stav zápasu na 3:3. O 50 sekund později už mohli Bobři dokonce vést, ale asi nejlepší hráč utkání - Jos.Fojtík své sólo ještě neproměnil a zahodil i další příležitost o minutu později. Z následného protiútoku pak Kohút přihrál Sprušilovi, který ještě Krumpocha nepřekonal, ale odražený puk už Sršeň nasměroval do z velké části odkryté domácí sítě - 3:4.

Na začátku třetí třetiny mohlo ve 43.minutě nejdříve Meo své vedení znovu zvýšit, avšak Sedlákův pokus zastavila nejspíše pravá tyč Krumpochovy svatyně. V půli 46.minuty nebyl daleko k vyrovnání Dvořák, jeho střela už Tihláře překonala, ale mířila mimo jeho branku. Ve 48.minutě se uvolnil a najel až před ležícího Krumpocha Kočara, ale přehodit jej bohužel nedokázal. A tak přišel minutu poté trest. Domácí hráč sekl Sršně, rozhodčí to přehlédl a puk se dostal k Jos.Fojtíkovi. Ten si vypracoval sólový nájezd a překonal Tihláře počtvrté - 4:4. A při vyloučení Kočary v 52.minutě si stejný hráč najel až těsně před Tihláře a zajistil Bobrům vítězství 5:4. Meo už se zpátky do hry nedostalo, naopak při dalším svém oslabení ještě mohlo inkasovat od Mar.Vargy. O power play se Zubři pokusili v posledních 13 sekundách, ale do žádné šance se už nedostali.

Třebaže zápas neskončil remízou, dohodli se trenéři také na vyzkoušení samostatných nájezdů. Jako první to zkoušel Osina, ale mířil jen do Krumpochova betonu, Růčkova střela skončila v Tihlářově lapačce. Jako druhý se rozjel na Krumpocha J.Ferenc a pod jeho betonem dopravil kotouč za brankovou čáru. Balgův samostatný nájezd pak Tihlář zlikvidoval. A protože ve třetí řadě nájezdů neuspěl ani Kohút ani Mir.Varga, alespoň na nájezdy dnes byli Zubři úspěšnější 0:1.

sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Oslizlo (trenér Přerova): Začátek se pro nás vyvíjel dobře, ale pak jsme začali dělat chyby a dostali jsme díky nim několik laciných gólů, které nás stály vítězství. To jsou věci, které musíme ještě do konce přípravy zlepšit. Nehráli jsme ovšem v úplně ideální sestavě, dali jsme příležitost všem klukům, protože ty přátelské utkání již pomalu končí.