V souboji s Jihlavou tým Zubrů na domácím ledě neuspěl, tři body si připsal soupeř

P ř e r o v – Týden uběhl rychle, a tak se MEO Aréna znovu ponořila do souboje o body, jejichž hodnota stoupá. V rámci 43. kola WSM Ligy se Zubrům postavila do cesty jihlavská Dukla. Ta byla v první třetině pod mírným tlakem Zubrů, gólově se ale domácí neprosadili. Změny skóre se udály až v periodě druhé a veseleji bylo na jihlavské straně. Ztrátu dvou branek mohl Přerov smazat v pětiminutové přesilovce, trefil se však až po ní. Vyrovnání pak odmítl brankář Honzík, kterého už Zubři nedokázali překonat, naopak Jihlava zpečetila výhru do prázdné kasy.
43.kolo, sobota 23.1.2016
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava
2:4
(0:0, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. Pšurný (Procházka, Novotný), 45. Sýkora (M. Kratochvíl, Sikora) – 23. Důras (Skořepa, Bilčík), 30. Kohout (Harkabus, Grebenjuk), 32. Kolář (Bilčík), 60. Diviš (Parýzek). Rozhodčí: Koziol – Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 11:10, navíc Škůrek (Jihlava) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2280. Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
Klimeš – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Sikora – Stoklasa, Sýkora, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – M. Kratochvíl, Král, Blinka
Honzík – Štebih, Bilčík, Škůrek, Parýzek, Dobrovolný, Grebenjuk – Důras, Skořepa, Beránek – Kolář, Jícha, Diviš – Kohout, Anděl, Harkabus – Prokš, Březina, Šafář

Utkání začalo uctěním památky Josefa Kostihy, bývalého hráče a trenéra přerovského klubu, který před pár dny po zákeřné nemoci zemřel.

Po minutě ticha už ale začal ostrý boj. Dostálek si povodil jihlavskou obranu a po něm si Hořava tvořil lepší pozici, vhodný moment ke střele však promeškal. První minuty se nesly v opatrném duchu, když se ani jeden tým nedostal do větší šance. Dravé nasazení Popelky nakonec ukončil Kovaříkův faul na Kohouta. Jenže Dukla v přesilové hře nic nepředvedla.

První větší šance se naskytla až v polovině třetiny Procházkovi, jeho průnik však brankou neskončil. Muž s číslem 40 se po pár minutách dostal do podobné situace, ale Honzíka nepřekonal ani z dorážky. Přesilovka pak putovala i na stranu domácích. Přerov byl sice na puku, gól ale nepadl. V závěru úvodního dějství sehrávala výhodu i Jihlava, jedinou šancí byla pouze Kolářova střela do prázdné, kterou Klimeš lapil.

Na začátek druhé periody došlo k nařízení třetího přerovského oslabení. A Dukla ho už po dvanácti vteřinách potrestala, když si důrazně před brankou počínal Michal Důras. Po krátké chvíli se opět vylučovalo, když na trestnou putoval Goiš s Bilčíkem. Ferenc prchl defenzívě hostů, ale kasu Honzíka minul. Krátce poté přišlo k velké nelibosti hostujícího týmu vyrovnání na 1:1. Roman Pšurný prokličkoval obranou a trefil vnitřní tyč brány.

Dostalo se prostoru i další přesilové hře Hanáků. V ní však k ohrožení červenožlutých nedošlo a po uplynutí trestu se Diviš vracel zpět na lavici hanby. Minutu převahy domácí v gól nepřetavili, naopak se počet sil na ledě srovnal. Martin Kohout dostal ve 30. minutě příliš mnoho prostoru a Klimeše překonal po ledě. Zubři byli jako opaření a zakrátko znovu inkasovali. Bilčík nahazoval touš, kterou Klimeš vyrazil pouze nad sebe a po jeho dopadu se prosadil Jan Kolář. Ke konci třetiny domácí i díky Klimešovi přečkali další oslabení a minutu do konce byl ošklivě faulován Stoklasa, za což bylo Škůrkovi přisouzeno vyloučení do konce zápasu.

Do třetí třetiny zbyla Zubrům ještě čtyřminutová výhoda. Ta však s kriticky nízkým počtem střel zůstala nevyužita. V čase 44:50 se však domácí už dočkali. Kotouč zůstal při skrumáži vedle Honzíka, ale Tomáš Sýkora si počínal rychle a dorazil jej do branky. Přerov pak byl hnán skvělou diváckou kulisou za srovnáním. Rozhodčí opět vylučovali na obou stranách a v boji přituhovalo. Klimeš se vyznamenal několika dobrými zákroky, zejména pak proti Březinovi. Domácí měli převahu, vyrovnávací gól ale nepřicházel. Neprosadil se sám před bránou Dostálek a krátce po něm ani Kovařík, jenž neměl s letícím pukem lehkou práci.

Obrovskou šanci měli ke konci Přerované, která po Popelkově přesné nahrávce zůstala díky Honzíkově skvělém zákroku nevyužita. Zubr ač tlačil, Dukla si třicet sekund před koncem výhru pojistila z hole Richarda Diviše, který se prosadil do opuštěné přerovské klece.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, jak bude hra soupeře vypadat a připravovali jsme se na ni celý týden. V první třetině jsme Jihlavu ale nedostali pod tlak, jak jsme chtěli. Z několika šancí jsme nebyli úspěšní. Soupeř hrál chytrý hokej s čekáním na naši chybu. Klíčové bylo dnes to, že jsme si nepomohli přesilovkami, které rozhodují zápasy. Nebyl v nich potřebný důraz. Když jsme se dostali do zápasu, tak jsme pak působili lehkovážně. Druhá třetina ovlivnila celé utkání. V té třetí jsme měli gólové šance, ale brankář Honzík nás vychytal. Všechna družstva posilují, proto si dnešní zápas musíme vyhodnotit a pracovat na tom, abychom se dostali na ty příčky, kde chceme být.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Jsme spokojení, když se nám podařilo tento zápas ubojovat. Bylo tam sice pár chvil, kdy domácí tlačili, ale zvládli jsme to. Abych řekl pravdu, tak jsme nebyli moc překvapeni z toho, jak Přerov hrál. Velmi dobře bruslil a byl silný v osobních soubojích. Na toto jsme byli nachystaní a odvíjela se od toho naše hra.