V prvním zápase II.části Zubři neuspěli v Orlové

O r l o v á - Dnešním dnem začala nadstavbová část 2.ligy skupiny Východ a Zubry v ní budeme vídat v bojích s favority soutěže. První utkání odehráli v Orlové. Ta měla větší část zápasu více ze hry i více šancí. V první třetině se sice povedlo během posledních pěti minut dvakrát skórovat Zubrům a vedení dokázali udržet ještě ve druhé třetině, ve třetí je ale položila na lopatky 44.minuta. Zubři během ní třikrát inkasovali a domácí se ujali už dvoubrankového vedení. Zápas pak už dovedli v pohodě k vítězství. To získal domácí celek zcela zaslouženě.
31.kolo, středa 12.1.2011
HC Orlová - HC ZUBR Přerov
5:2
(0:2, 1:0, 4:0)
Góly: 21. Mikšan (Moravec), 44. Luka (Mikšan, Moravec), 44. Studený (Hegegy), 45. Samiec (Holuša), 52. Valchař (Samiec, Javín) - 16. Sedlák (Kundrátek), 20. Kočara (Osina). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 0:2, 5:2.
Šafránek - Tomis, Grygar, Mikšan, Blatoň, Studený, Urbánek, Škatula, Holuša, Galgonek, Moravec, Valchař, Štefanka, Javín, Ivan, Luka, Vnenk, Hegegy, Golab, Samiec, Sznapka
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek, Sklenář - Kolář, Sprušil, Ditrich; Kočara, Hanák, Kotásek; Palička, Sedlák, Kundrátek; Kocan, Vaněk.

Na začátku zápasu začali domácí aktivněji. Ale Zubry se jim nezdařilo překonat. Podobně to bylo i naopak. Ani Zubrům se nedařilo. Zubrům dnes příliš nepomáhaly ani přesilovky a využít nedokázali žádnou. Hned ve 4.minutě byla hra přerušena kvůli prasklému plexisklu, ale i po návratu z kabin se hra příliš nezměnila. Skórovat se povedlo až v 16. minutě. Po přihrávce Kundrátka prostřelil Šafránka Sedlák - 0:1. 31 sekund před koncem úvodní třetiny přihrál Osina na červenou čáru Kočarovi, ten prošel přes obránce až před branku a dopravil puk do sítě - 0:2.

Druhá třetina začala pro Zubry nepřehledně, hned ve 21.minutě Moravec byl hodně důrazný, dostal puk až k brance, kde byl ještě důraznější David Mikšan a snížil na 1:2. Do konce 35.minuty se pak hra většinou přenášela ze strany na stranu, ale v závěru třetiny už měl více ze hry domácí tým. Ve 24.minutě se dostali do šance Zubři. Těsně před Šafránkovou svatyní totiž zakončoval z první Kotásek. Domácí měli největší šance ve 33.minutě, když těsně před Tihlářem se objevil Valchař, minutu před koncem 2.třetiny Studený a dvacet sekund před koncem 2.třetiny Mikšan.

Poslední třetina začala pro Přerov velmi nepříznivě. Na začátku 44.minuty nejdříve přihrál z kruhů do prostoru mezi kruhy Mikšan a Luka zamířil do pravého vinklu - 2:2. Jen o 37 sekund později střílel na přerovskou branku Hegegy. Tihlář puk vyrazil, ale jen několik metrů vedle. Studeného střele už v cestě do sítě zabránit nedokázal - 3:2. Za dalších 20 sekund už to bylo 4:2, když domácí vstřelili podobný gól jako ten třetí. Domácí celek už pak byl na koni a Zubry už před svou branku příliš nepouštěl. Ve 45.minutě prověřil Tihlářovy schopnosti Ivan a ve 46.minutě Javín. Poslední gól vstřelil domácí Valchař z kruhů do pravého vinklu v 52.minutě. Největší šance Přerova v této třetině pochází z 47.minuty. Osina z 10 metrů trefil pouze levou tyč. Orlová ještě mohla zvýšit své vedení, protože v předposlední minutě trefil Javín spojnici tyče a břevna. Výsledek utkání je tedy 5:2 a je spravedlivý.

sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Aleš Flašar, trenér Orlové: Musím hráčům poděkovat. Bojovali až do konce. Hokej se hraje 60 minut a jsem jenom rád, že to tam ve třetí třetině padlo. Byli jsme lepší, jak fyzicky, tak bruslařky. Bylo to úplně někde jinde než Přerov, takže to kluci zvládli a jsem za to rád. Dřeli až do konce a vyplatilo se toUdělali změnu u beků, zařadili jsme do hry Péťu Tomise, aby všichni kluci měli možnost dostat se do hry. Trochu jsme to protočili. David Galvas je zraněný, uvidíme, jak to s ním bude. Nasazovat ho na sílu nemá cenu, protože play off je ještě daleko a doufejme, že to není nic vážného a dá se dohromady.

Lubomír Oslizlo, trenér Přerova: První dvě třetiny se mi Orlová zdála nesvá. Čekali jsme od ní větší tlak. My jsme do té doby hráli dobře, vedli jsme 2:1. Ale začátek třetí třetiny nám hrubě nevyšel. Začalo to vhazováním, ze kterého dali srovnávací gól. Věděli jsme, jak to hrají, ale nikdo po střelci nešel, což byla velká chyba. Potom nám odskočili dvěma stejnými góly, špatně jsme si je pokryli. V té fázi jsme nestačili pohybově, oni nám odskočili a o zápase rozhodli.