V prvním semifinále byli Drtiči nad síly Zubrů

H o d o n í n – K prvnímu semifinálovému utkání zajížděli Zubři na stadion TEZA do Hodonína. Bohužel téměř celý zápas „tahali za kratší konec“. Dělala jim velký problém rychlost domácího týmu a to jak v obraně, tak i v útoku. Přes dobrou obranu Drtičů se dostávali velmi obtížně a za celý zápas si prakticky nevytvořili vyloženou šanci, která by volala po gólu. Nejlepším hráčem Přerova byl bezesporu brankář Tihlář, který dokázal řadu šancí Hodonína zlikvidovat a především díky němu se vracejí Zubři na Hanou „jen“ se čtyřmi inkasovanými góly. Drtiči se tak zaslouženě ujali vedení v sérii 1:0.
SF1, neděle 21.3.2010
SHK iClinic Hodonín - HC ZUBR Přerov
4:0
(2:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Špok (Komárek), 13. Vrba (Flamík, Jurásek), 27. Vrba (Jurásek, Flamík), 40. Peš (Vrba, Jurásek) Rozhodčí: Volf - Klein, Mlčoch. Vyloučení: 7:12 navíc Sajdl a Korotvička (oba Hodonín) a Pala a Goiš (oba Přerov) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2520. Buly: 41:37. Střely: 56:35. Průběh utkání: 4:0.
Tuček - Kaláb, Flamík, Vaškovič, Korotvička, Špok, Kubica, Jurásek, Pokorný, Klimeš, Sajdl, Komárek, Haring, Peš, Šimeček, Salajka, Havlík, Koktan, Kuba, Vrba, Hollý
Tihlář - Pala, Faltýnek, Novák, Pavlas, Osina, Halouska, Hoferek - Kolář, Sedlák, Ditrich, Coufal, Hanák, Kotásek, Menšík, Venkrbec, Goiš, Martinák, kohút, Sprušil, Málek

Úvod utkání vyšel lépe domácím „Drtičům“, kteří se dostali do vedení v 7. minutě. Komárkovu střelu tečoval za Tihláře Martin Špok a domácí fanoušci se mohli poprvé radovat. Domácí hýřili pohybem na ledové ploše, zatímco hosté byli jako opařeni horkou vodou a nedokázali se dostat do vážnější šance. Zubři se po delší době usadili před Tučkem, ale z menšího tlaku vyslali na domácího brankáře pouze jeden „neškodný“ pokus. Ve 12. minutě se řítil sám na přerovského brankáře Vrba, Tihlář se ale představil skvělým zákrokem a zachránil Zubry od druhé inkasované branky.

To se mu bohužel nepovedlo za necelou minutku, kdy navýšil vedení domácích zmiňovaný Vrba. Hodonín dosáhl opět gólu z dorážky před brankou. Na opačné straně vybojoval přesilovou hru Coufal, když byl v zakončení faulován Salajkou. Zubři si, ale nevytvořili žádnou šanci a spíše nahazovali kotouč do pásma domácích. V závěru první dvacetiminutovky mohl vsítit třeti branku Korotvička, ale v zakončení netrefil branku.

Do druhé části vstupovali hodonínští s výhodou přesilové hry, kterou ale i přes dorážku Špoka využít nedokázali. Oporou hostí byl především brankář Tihlář, který zlikvidoval mnoho šancí, ale na tu z 27. minuty byl krátký. Opět vyražený kotouč skončil v síti. Autorem byl již podruhé Tomáš Vrba, který odehrál velmi dobré utkání. Třetí branka dodala ještě větší klid na hokejky domácích hokejistů a podpořila je v následujícím tlaku, který zhasil vychytaným nájezdem Tihlář. Zubři se snažili procpat přes domácí defenzívu, ale vůbec se jim to nedařilo.

Necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny se musela přerušit hra, po tvrdém zákroku na Sedláka nastaly opět problémy s hrazením za brankou Tučka a následovala, tak patnáctiminutová přestávka. Zbývající čas, což byly necelé dvě minuty, se dohrával ihned po přestávce a poté se pokračovalo nadále od začátku třetí třetiny. Ještě před koncem druhé třetiny, ale domácí zasadili čtvrtý úder. I u čtvrté branky byl Tomáš Vrba, jehož střelu tečoval Petr Peš.

Třetí třetina začala, jak jinak než před brankou Přerova. Tihlář byl opět zasypán sprškou střel, ale se všemi si poradil. V polovině třetí třetiny nastala zajímavá situace. Na obou stranách byli vyloučeni: Martinák a Korotvička, hostující hráč vyfasoval dvouminutový trest. Naopak domácí Korotvička 2+10 za nafilmovaný pád. Hrálo se tedy ve čtyřech, ale žádnou gólovou šanci to nepřineslo. Vítěz již byl předem znát a utkání se tak dohrávalo v poklidném rytmu, na domácích hráčích bylo vidět zvolnění. Drtiči, tak dotáhli utkání zaslouženě do vítězného konce a ujímají se vedení v sérii.