V prvním přáteláku ve Vsetíně Zubři o gól prohráli

V s e t í n - Příprava Zubrů na ledové ploše již trvá více než týden a dnes měli Zubři první možnost v přípravném zápase prokázat své schopnosti a "porvat" se o stabilní místo v druholigové sestavě. Ve Vsetíně proto dostali možnost především mladší hráči, kteří si ho musí vybojovat. Branku hájil slovinský brankář Puš, v sestavě také chyběly téměř celé první tři pětky s vyjímkou Sedláka, Menšíka a Ference. První dvě třetiny patřily jednoznačně Valachům, Zubři se výrazněji chytili až v poslední třetině a čtyřgólové manko dokázali v 56. minutě zcela smazat. Domácí ale stačili chvíli poté přeci jen strhnout vítězství na svou stranu.
přát., úterý 9.8.2011
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
5:4
(2:0, 2:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 3. Hruška (Mečiar), 5. Vítek (Hruška), 24. Zúbek (Hruška, Vítek), 26. Korčák (Šimek), 57. Brandys (Holík) - 39. Kocan (Sedlák, Vaněk), 52. Sedlák (Vaněk), 53. Šoula (Kundrátek, Menšík), 56. Šoula (Kundrátek). Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Buly: 39:24. Střely celkem: 57:26 z toho na branku: 41:21. Průběh utkání: 4:0, 4:4, 5:4.
Plšek - Žabčík, Spitzer, Mečiar, Šimek, Doležálek, Hoďa, Zúbek, O. Hruška, Vítek, Tesařík, Brynecký, Dědek, Kubo, Korčák, Vaněk, Jánský, Holík, Brandys
Puš – Ferenc, Drábek, Krajíček, Sklenář, Jedlička, Pírek, Mašíček, Vaněk, Menšík, Kundrátek, Šoula, Sedlák, Sigmund, Kocan, Dočkal, Černý.

Zápas začali domácí raketovým nástupem a už na konci 3.minuty se dostali do vedení. Mečiar vyslal dopředu Hrušku, který se doslova "procpal" až před branku. Puš jeho první střelu ještě dokázal vyrazit, ale následná Hruškova dorážka si cestu u pravé tyče do branky našla - 1:0. O necelé 2 minuty později už vedli Valaši 2:0, když zpoza branky si nabruslil mezi kruhy Vítek a trefil pravý vinkl Pušovy svatyně. Zubři se potom sice trochu oklepali, ale jen na krátkou chvíli. Během ní si v 9.minutě vytvořili svou největší šanci první třetiny, když těsně před bránou tečoval Sedlákovu střelu Vaněk a následně nebezpečně dorážel Kocan. Pak se dostali ke slovu opět Valaši a Zubrům nepomohla ani čtyřminutová přesilovka.

Druhá třetina byla ze strany Zubrů herně nejhorší, poměr střel činil v této části hry 24:5 pro Vsetín. Ve 24.minutě domácí zvýšili své vedení na 3:0 gólem ze sólového nájezdu Zúbka. O malou chvíli později si šel odpočinout na trestnou lavici Sklenář a po necelé minutě dokázali Valaši tuto výhodu využít. Šimkova střela z poměrně velké dálky se odrazila od tyče, bohužel k dojíždějícímu Korčákovi a ten už snadno dostal puk mezi tři tyče přerovské branky - 4:0. V tu chvíli to se Zubry vypadalo velmi zle a místní diváci si už dokonce hlasitě přáli desítku. Valaši pak i nadále ovládali hru, hrálo se takřka jen před Pušem, ale góly už nepřibývaly. Puš zlikvidoval přečíslení domácích 2 na 1, dvě velké šance měl Tesařík, i když jednou pomohla Pušovi tyč. Vůbec první větší šanci této třetiny měli Zubři až ve 35.minutě po akci Sedláka a Kocana, kteří se řítili sami dva na Plška, ale ještě neuspěli. Poprvé se to podařilo až 82 sekund před koncem druhé třetiny, když se prosadil po Sedlákově přihrávce Kocan - 4:1. Za tohoto stavu se odcházelo do šaten a stav byl vůči Zubrům v poměru k jimi předvedené hře ještě dost příznivý.

Ještě asi 5 minut ve 3.třetině měli puk na holi častěji domácí, ale pak shodili ze sebe nervozitu Zubři, konečně se chytili a dostali domácí tým pod tlak. Při hře 4 na 4 nejdříve v 52.minutě prostřelil Plška tvrdou střelou z 10 metrů Sedlák a po dalších 100 sekundách zamířil zlínský junior Šoula na pravou tyč, od níž se puk odrazil za brankovou čáru - 4:3. Pokračující aktivita Zubrů měla úspěšné vyvrcholení v 56.minutě. Kundrátkovu střelu z kruhů ještě Plšek stačil vyrazit, ale na dorážku Šouly byl už krátký. Najednou tu byl nerozhodný stav, na nějž by si po druhé třetině nevsadili snad ani největší optimisté. Remíza však nevydržela až do konce, štěstí se nakonec přiklonilo přeci jen na stranu Valachů. Brandysovu střelu Puš dokázal poprvé vyrazit, ale puk se k vsetínskému hráči vrátil a ten podruhé už svůj pokus proměnil - 4:5. V poslední minutě ještě dostali Zubři výhodu přesilové hry, zkusili i odvolat Puše z branky, ale do šance se už nedostali.

Sestřih videozáznamu z utkání naleznete na TV ZUBR

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Byl to první zápas s určitou taktikou, ovšem čeká nás ještě kus práce, neboť poslední třetinu jsme si zkomplikovali naší hru, kterou jsme dvě třetiny předváděli. Je to poučení do dalších utkání, do kterých zapojíme už více taktických věcí. Tento zápas jsme nechali klukům takovou volnost.

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): Bylo to naše první přátelské utkání na půdě soupeře, který bude jistě kvalitní. Měli jsme v sestavě devět nových hráčů, kteří odehráli svůj první zápas za dospělé, takže se zápasem jsem spokojený.