V první přípravě vyrovnávali Zubři až v samotném závěru

P ř e r o v - Přerovští hokejoví fanoušci se po čtyřech a půl měsících konečně dočkali. Dnes nastoupil tým Zubrů ke svému prvnímu přátelskému utkání sezóny 2010-2011. Soupeřem mu byl celek VHK Vsetín. K vidění byla na obou stranách řada gólových šancí, ale samotné branky dlouho nepadaly. Ta první teprve ve 35.minutě. Už se zdálo, že Zubři i přes poměrně dobrý výkon dnešní zápas prohrají, ale nakonec dvougólové manko v posledních pěti minutách dokázali přeci jen smazat a se Vsetínem se dnes rozešli smírně. Odveta se hraje už tento pátek 13.8.2010 v 18 hodin v Brumově-Bylnici.
přát., úterý 10.8.2010
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
2:2
(0:0, 0:1, 2:1)
Góly: 56. Martiník (Sršeň), 59.Sršeň (Sedlák, Faltýnek) - 35. Sýs, 42.Korčák. Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Klimecký. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Buly: 32:32. Střely: 38:27. Průběh utkání: 0:2, 2:2.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Osina, J.Ferenc, Rajnoha, Hoferek, Pírek - Kolář, Sprušil, Ditrich, Sedlák, Hanák, Kotásek, Menšík, Kohút, Palička, Holík, Sedlář, Sršeň, Martiník, Kundrátek
Plšek - Spitzer, Šimek, Šafařík, Farda, Kapr, Zelenka, Tesařík, Korčák, Knébl, Ševčík, Vaněk, Rapant, Brynecký, Plachtovič, Sýs, Badžo, Vaněček

Za Zubry nastoupilo v prvním přípravném zápase několik nových hráčů, trenéři Oslizlo a Václavíček prověřovali například Tomáše Sršně, Ondřeje Martiníka nebo Filipa Paličku, ve žlutomodrém dresu nastoupilo i několik juniorů, které už jsme většinou v minulosti několikrát viděli. Na to, že mají Zubři za sebou teprve týden na ledě a šlo o první zápas, podali dobrý výkon a utkání skončilo spravedlivou remízou.

Úvodních 13 minut patřilo Zubrům, poté hosté hru vyrovnali. Poměrně vyložené šance domácích v prvních minutách zápasu dokázala obrana hostů většinou v poslední chvílí zlikvidovat, někdy i za cenu faulu, třebas jako v úvodní minutě Faltýnkovu akci. V první třetině ještě Zubři dvakrát svého soupeře přečíslili, ale nedokázali akce zakončit. Hosté dostali v úvodním dějství velkou příležitost ke vstřelení úvodní branky na počátku 7. minuty, když hráli 87 sekund přesilovku 5 na 3, ale branku nakonec výrazněji neohrozili. Asi největší šance tak měli až Plachtovič ve 13. minutě a Vaněk o minutu později. V první třetině se nakonec diváci branky nedočkali.

Také do druhé třetiny mělo lepší nástup Meo a hned po 36 sekundách se hráči i diváci poprvé radovali z gólu, když puk vletěl po Kolářově střele pod horní tyč a odrazil se buď od ní nebo horní konstrukce brány před brankovou čáru. Jestli vletěl do brány celým objemem či nikoli nebylo zřetelné, brankoví rozhodčí na zimním stadionu nebyli a rozhodčí po vzájemné domluvě nakonec gól neuznali. Další velkou šanci měli Zubři ve 29.minutě, když tentokrát si dvojnásobnou přesilovku vyzkoušeli 71 sekund oni. Také Meo ale při ní dokázalo vystřelit jen jednou. V závěru třetiny měli více ze hry Valaši a ujali se i vedení 0:1. Meo vyhrálo buly, rozehrálo ale tak nešťastně, že se puk od domácího hráče před Tihlářem odrazil přímo do jeho brány. Gól byl připsán Sýsovi.

Přestože poslední třetina přinesla nejméně střeleckých pokusů, byla gólově nejbohatší. Nejdříve se ve 42.minutě minutě dostal puk před bránu ke zcela volnému Korčákovi a tomu stačilo Tihláře přehodit - 0:2. Pak dvě větší šance neproměnil ve 48. a 49.minutě Holík a na počátku 55.minuty vychytal Tihlář sólový nájezd Ševčíkovi. V úvodu 56.minuty se konečně povedlo Přerovu vstřelit kontaktní gól. Sršňovu střelu ještě Plšek dokázal vyrazit, ale Martiník už měl před sebou prázdnou branku - 1:2. Zubři, které hnalo do útoku mohutné povzbuzování přerovských diváků, nakonec dokázali v předposlední minutě i vyrovnat, když se po přihrávkách Faltýnka a Sedláka prosadil před bránou Sršeň - 2:2. Prodloužení ani nájezdy se nehrály.