V posledním kole se Zubři o body podělili s Opavou

P ř e r o v - V posledním kole základní části letošního ročníku 2.ligy přivítali Zubři na svém ledě tým HC Slezan Opava. V zápase již o nic nešlo, oba týmy již mají pevně určené konečné pořadí a navíc se stejným soupeřem se Přerov utká znovu už tuto sobotu ve čtvrtfinále play off. Zubři se proto rozhodli dát příležitost mladým talentovaným juniorům, kteří nahradili v zápase 12 hráčů základní sestavy. Také Opava nechala svých 7 největších "želízek v ohni" doma. I přesto diváci viděli velice zajímavý a dramatický zápas, ve kterém rezerva Zubrů třikrát v zápase vedla o dva góly, naposledy ještě v závěru 55.minuty. Ani přesto všechno se jí toto nadějné vedení nepodařilo udržet a utkání skončilo po 60 minutách remízou. Druhý bod si pak Zubři vybojovali proměněním dvou samostatných nájezdů.
44.kolo, středa 15.2.2012
HC ZUBR Přerov - HK Opava
7:6sn
(2:2, 2:1, 2:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Kundrátek, 6. Vaněk (Coufal, Kocan), 30. Kočara (Šťastný, Loupal), 36. Kundrátek (Menšík), 41. Šťastný (Loupal, Kočara), 53. Vaněk (Kocan, Coufal), rozhodující nájezd Kočara - 6. Vítek (Džemla, Polok), 8. Koschatzký, 24. Jelen (Černý, Otipka), 43. Otipka (Kysela), 55. Koschatzký, 56. Wolf (Mlýnek, Herman). Rozhodčí: Koliba - Kika, Trunečka. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Buly: 44:45. Střely: 56:40 z toho na branku: 42:32. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:6, 7:6 sn.
J. Sklenář (30. Okáč) - Pala, V. Sklenář, Ferenc, Tomeček, Pospíšil, Vávra - Loupal, Menšík, Blinka - Kundrátek, Kočara, Šťastný - Málek, Coufal, Vaněk - Kocan
Novák - Bednárek, Kysela, Vrabel, Tůma, Mosler, Jurčík, Jelen, Džemla, Herman, Polok, Baďura, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Vítek, Otipka, Mlýnek

Již předchozí 43.kolo základní části rozhodlo o tom, že Zubři skonči po základní části na 3.místě a Opava na 6.pozici. Nic na tom nemohl změnit jakýkoliv výsledek dnešního zápasu těchto dvou mužstev. Navíc oba kluby budou od soboty spolu bojovat ve čtvrtfinále play off. Zubři, nechtějíce riskovat případná zranění nebo zákazy startů za nějaké vyšší tresty, proto udělili volno své brankářské jedničce (Tihlář), třem obráncům (Faltýnek, Krajíček, Vlček) a 8 útočníkům (Kolařík, Sedlák, Sakrajda, Ditrich, Kolář, Brančík, Hanák a Kotásek). Ani Opava nepřijela v plné síle, i když počet hráčů, kteří chyběli jí byl o dost menší. V zápasu nenastoupil brankář Šafránek, obránci Tichý a Kukol a útočníci Měch, Grofek, Pavelek a Chalupa.

Do utkání vstoupili lépe Zubři. Hned od začátku nebezpečně ohrožovali soupeřova brankáře Nováka nebezpečnými střelami Kočary a Kocana. Ve 4.minutě jim tato aktivita vynesla vedení, když Kundrátek zachytil špatnou rozehrávku hostů a těsně před bránou Nováka prostřelil - 1:0. O 2 minuty později skončil puk po Coufalově střele z boku na brankovové čáře a Vaněk jej za ni dorazil - 2:0. Nadějné vedení však vydrželo jen několik desítek sekund. Ani ne za půl minuty hostující Vítek si vytáhl chytajícího J.Sklenáře dost z branky, položil si ho a zakončoval prakticky do prázdné brány - 2:1. V 8.minutě se rozhodl Sklenář zasáhnout daleko od branky, puk však nezískal pod kontrolu a ani tentokrát po střele opavského Koschatzkého už puku v cestě do sítě nic nepřekáželo - 2:2. Až do konce třetiny pak byla hra celkem vyrovnaná. Zubři se ještě museli bránit 37 sekund trvající přesilovce hostů 4 na 3 a následné 69 sekundové 5 na 3, naštěstí ale úspěšně.

Celkem vyrovnaná hra pokračovala i po první přestávce. Po odehraných 55 sekundách nebezpečně z prostoru mezi kruhy ohrozil Nováka Málek, krátce nato na opačné straně Sklenáře Wolf. Uhodilo ale až ve 24.minutě, když Černého střelu z hranice kruhů tečoval před brankou přesně k levé tyči Jelen a Opavě se tak podařilo utkání otočit na 2:3. V polovině zápasu ale předvedla ukázkovou kombinační akci dvojice Šťastný - Kočara, kteří Nováka zcela vyšachovali a druhý jmenovaný už zakončoval do zcela odkryté klece hostů - 3:3. V tento moment se vystřídali také přerovští gólmani. Mezi tři tyče se postavil Okáč. Vyrovnávací gól Zubry povzbudil a začali na opavské vyvíjet tlak. Z mezikruží to zkoušeli Vaněk i Pala, výsledkem však nebyl gól ale jen donucení hostů k faulu a následnému vyhození puku z obranného pásma mimo hřiště. Rezultovala z toho 65 sekundová přesilovka 5 na 3 a ta se tentokrát Zubrům podařila na sto procent. V zámku prostřelil Nováka Kundrátek a Meo znovu vedlo - 4:3.

Ve 3.třetině se podařilo Zubrům hned po 57 sekundách skórovat, když po ledě mezi Novákovy betony přesně zamířil Šťastný a Meo už podruhé za zápas vedlo o dva góly, tentokrát 5:3. Rezerva Zubrů byla ale krátce nato vyloučena a bohužel na to doplatila. Ve 43.minutě totiž prudce pálil od modré čáry Kysela, Okáč sice jeho střelu ještě zneškodnil, ale u pravé tyče již hlídkoval zcela volný Otipka a na jeho dorážku neměl Okáč nejmenší šanci - 5:4. Zubři si v dalších minutách vytvořili převahu a soupeřům téměř nedovolovali svou branku výrazněji ohrožovat. Sami však spálili několik velkých šancí, které je v následných minutách asi hodně mrzely. Ve 44.minutě prokličkoval až před branku Vaněk, ale jeho akci chybělo přesnější zakončení, to samé postrádala i střela přerovského obránce Tomečka od modré čáry o 5 minut později, když měl Novák část své branky špatně krytou. V 51.minutě měl v přesilovce na hokejce gól Kocan, ale ani trajektorie jeho střely obdélník mezi třemi tyčemi neprotnula. Přesto se Zubři zaslouženě gólu dočkali. Přibližně 7 minut před koncem zvyšoval na 6:4 z přečíslení 2 na 1 přesnou střelou pod břevno Vaněk. Dvoubrankové vedení a i dále pokračující tlak Zubrů už nevěstil nic špatného. Teprve 5 minut před koncem se po dlouhé době opět dostali hosté před branku Okáče a hned trestali - po chybné rozehrávce snížil na 6:5 Koschatzký. A gólem skončila i další jejich příležitost o 54 sekund později. Zubři opět nepohlídali prostor u pravé tyče a z něj dorážel do prázdné brány tentokrát Wolf. Do konce základní hrací doby se už nic významnějšího nestalo a tak se muselo prodlužovat.

Zubrům patřila jen první minuta. Pak si ale musel jít na trestnou lavici odpočinout Ferenc a Zubři se museli bránit. Před Nováka se již nedostali ani po skončení oslabení, naopak rozhodnout mohli 25 sekund před koncem Kysela s Jelenem, ale Okáč se tentokrát vyznamenal.

Na nájezdy už vládli Zubři. Začínali hosté, Bednárek si ale na Okáče nepřišel. Následně Kočara oklamal brankáře Nováka a poslal puk kolem levé tyče za jeho záda. Také Vítkovu střelu Okáč vyrazil a když Kundrátek zamířil přesně pod břevno Novákovy svatyně, o zisku druhého bodu bylo rozhodnuto.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Změn v sestavě bylo sice hodně, ale je dobré, že jsme zápas vyhráli alespoň na nájezdy. I když nás trochu mrzí ta ztráta vedení 6:4 před koncem. Myslím si, že diváci se dobře pobavili, protože od mladých kluků byla snaha hrát hodně velká a potěšili nás. Opava také přijela s mladým mančaftem, hrálo se nahoru – dolů, takže jsme spokojení. V sobotu to už ale bude o něčem jiném. My se na ni všichni těšíme.