V poslední domácí přípravě tým Zubrů porazil Vsetín

P ř e r o v – Hokejisté přerovského Zubru dnes nastoupili k poslednímu přípravnému duelu na domácím ledě. Jejich soupeřem byl Valašský hokejový klub Vsetín, kterému nakonec Zubři po výsledku 5:2 vrátili zhruba tři týdny starou porážku. Na úvodní rychlou trefu Přerova dokázal VHK reagovat v závěru prvního dějství, ale poté už domácí skóre navyšovali a krátce před koncem vedli dokonce o čtyři góly. Vsetín už stačil v poslední minutě pouze snížit. Závěrečné přípravné utkání odehraje tým HC ZUBR Přerov v pátek proti Opavě.
přát., úterý 30.8.2011
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
5:2
(1:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 2. Sedlák, 33. Jedlička (Brančík, Ditrich), 51. Krajíček (Ditrich), 53. Kundrátek (Sedlák), 59. Kolařík (Vlček, Sedlák) - 20. Korčák (Mečiar), 60. Korčák (Vítek). Rozhodčí: Klimecký - Lakomý, Dučák. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Buly: 49:29 Střely: 55:46 z toho na branku: 41:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Sklenář, Jedlička, Drábek - Kočara, Hanák, Sprušil, Sedlák, Kolařík, Černý, Kolář, Brančík, Ditrich, Menšík, Kundrátek, Goiš
Plšek - Spitzer, Tesařík, Farda, Šimek, Hrčka, Mečiar, Zúbek, Hambálek, Kajaba, Korčák, Vaněk, Vítek, Dědek, Jánský, Kubo, Holík

Úvodní šanci zápasu si vypracoval vsetínský Zúbek, ale z rychlého vedení se naopak radovali na druhé straně domácí Zubři. Sedlák zkusil z ostrého úhlu zakončit a puk se nakonec od vsetínského gólmana odrazil za brankovou čáru. Přerov po vstřeleném gólu následně diktoval tempo hry a před Plškem bylo několikrát hodně rušno. V páté minutě ostře střílel od modré Krajíček a tvrdý pokus na branku VHK vyslal po chvíli také Goiš. Bez gólového efektu v desáté minutě skončila na druhé straně i spolupráce vsetínských plejerů Fardy a Vaňka, ale v závěru prvního dějství se však skóre přece jen změnilo. Díky dorážejícímu Korčákovi byl po úvodních dvaceti minutách stav nerozhodný 1:1.

Do druhé třetiny nastoupil Vsetín v přesilové hře a i po jejím skončení byli Zubři pod tlakem. Tihlář musel likvidovat nepříjemné dorážky Kuba a v pozdějím dvojnásobném oslabení také akci Hrčky. Za nevyužití nadějných šancí pak byli Valaši týmem Zubrů dokonale potrestáni. Na začátku 33. minuty hrál přesilovku pro změnu Přerov, který ji po krásné sérii přihrávek dokázal využít. Zcela osamocený Jedlička pohodlně zakončoval. O minutu později byl blízko gólu i hodně aktivní Goiš, ovšem Plška po rychlém vyjetí zpoza klece nepřekonal.

Nevyužité šance byly k vidění také na začátku třetí třetiny, a to na obou stranách. Nejdříve neuspěl dobře najetý Sedlák, který si vylámal zuby na výborně zasahujícím Plškovi a špatného zakončení litoval také Vaněk, jenž před Tihlářem svoji tutovku trestuhodně zahodil. Zubři tak soupeři v dalším průběhu třetí periody zasadili rozhodující údery. Na 3:1 zvýšil vedení Přerova v ponechané výhodě nechytatelnou střelou Krajíček a čtvrtý gól přidal ze sóla Kundrátek, když potrestal Plškův daleký výlet z branky a po rychlé kličce zakončil do zcela opuštěné klece. Závěr přípravného duelu pak přinesl ještě dva zápisy do střelecké listiny. Pátou branku Zubrů vstřelil Kolařík a skóre na 5:2 v poslední minutě už jen kosmeticky upravil Korčák.

sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): Dnešní utkání bylo rozhodně lepší, než to minulé. Vsetín byl, hlavně v první půli, hodně agresivní a dal do toho velké množství sil. Ty mu pak možná v závěru chyběly. V první polovině zápasu jsme měli problémy se dostat z pásma a založit útoky. Chvíli trvalo, než jsme přišli na to, jak na soupeře hrát.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Sice je to stále příprava, ale utkání bylo hodně kvalitní. Je škoda těch třech gólů, které jsme dostali v závěrečné třetině, protože jinak byl zápas hodně vyrovnaný. Myslím si, že oba týmy dnes předvedly dobrou práci.