V Uničově Zubři nepřesvědčili a potřetí za sebou prohráli

U n i č o v - Větší část zápasu měli pod kontrolou domácí hráči, Přerovu se podařilo vyrovnat hru až v půli zápasu za stavu 3:0, když se mu podařilo využít přesilovku 5 proti 3 a dvě minuty poté dokonce snížit na rozdíl jediné branky. Do konce 2.třetiny se pak hrálo na obě strany s řadou šancí. Hned po návratu z kabin však Zubři inkasovali počtvrté a když ve 46.minutě dostali laciný 5.gól bylo definitivně rozhodnuto o tom že všechny tři body zůstanou zaslouženě v Uničově.
39.kolo, středa 11.2.2009
HC Uničov - HC ZUBR Přerov
5:2
(2:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 10.40 Ševčík (Pavlas, Bahula), 12.47 Ševčík (Pavlas, Handl), 24:45 Handl (Pavlas), 40.39 Ševčík (Pekr), 45.15 Pekr - 29.30 Martinák (Hanák), 31.39 Goiš Rozhodčí: Volf - Hejda, Švarc. Vyloučení: 7:7 navíc Kubala (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 406. Střely: 49:47. Buly: 46:33 Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.
Jedlička - Pavlas, Heča, Rajnoha M., Molota, Bahula, Žákovčík, Šindler, Pekr, Ševčík, Komínek, Frieb, Paško, Rajnoha K., Čada, Diviš, Bařica, Jurča, Handl, Provaz
Krejčí - Pala, Novák, Halouska, Kubala, Ryšánek, Vlček - Kolář, Sprušil, Kočara - Martinák, Hanák, Kohút - Menšík, Korčák, Goiš - Kupec, Mališka

Zápas začali aktivněji domácí hráči, brzy však byli na chvíli zbržděni, když byl za podražení vyloučen Heča. Zubry však před svého gólmana Jedličku nepouštěli a tak šlo na něj jen několik střel z větší dálky. Hned po návratu Heči do hry odešel pro změnu na trestnou lavici Kohút za nedovolené bránění a před Krejčím to hodně hořelo. Obrovskou šanci při této přesilovce spálil v 7.min. uničovský K.Rajnoha, který trefil pravou tyč Krejčího svatyně. I další přesilovka Uničova byla velmi nebezpečná a v 11. minutě skončila bohužel gólem. Po přihrávce Bahuly střílel na Krejčího Pavlas, jeho střelu ještě přerovský brankář vyrazil, před Ševčíkem však už byla jen prázdná branka - 1:0. Vyrovnat mohl po půlminutě z dobré pozice Goiš, který dnes posílil Zubry a jehož bylo i hodně vidět. Jedlička stačil vyrazit jeho pokus lapačkou. Ještě v téže minutě byl vyloučen Vlček a domácí znovu prokazovali, že přesilovka je jejich velkou zbraní. Znovu zatlačili Meo před Krejčího a z podobného místa jako při prvním gólu zvýšil skóre znovu Ševčík po spolupráci s Pavlasem a Handlem - 2:0. Přerov si do konce třetiny zahrál taky ještě jednou přesilovku, ale ani nyní se před Jedličku v podstatě nedostal, naopak Uničov si při ní vytvořil šanci 2 na 1. Do šaten se šlo tedy za stavu 2:0, přičemž hlavní rozdíl mezi oběma týmy byl především v přesilových hrách.

Začátek druhé třetiny byl pro Meo doslova peklem. S vyjímkou dvou Korčákových pokusů se hrálo výhradně před přerovskou brankou a místy to vypadalo jako kdyby se hrála přesilová hra. Ve 25. minutě tak Uničov zvýšil už na 3:0, když se tentokrát trefil mezi Krejčího betony Handl. Asistenci si dnes už potřetí připsal Pavlas. Tlak domácích byl definitivně zastaven až vyloučením Jurči v závěru 28.minuty. Po dalších 28 sekundách mu přišel dělat společnost i Pavlas a Meo dostalo příležitost hrát 92 sekund přesilovku 5 na 3. Ani tato výhoda Přerovu z počátku nešla ale nakonec 15 sekund před návratem Jurči konečně uhodilo. Domácím se totiž podařilo znovu připravit Zubry o pásmo, ale jejich obrana se dostala příliš daleko a Přerov se dostal do přečíslení dvou na jednoho. Hanák přihrál zcela volnému Martinákovi a jeho bomba z kruhů rozvlnila poprvé síť za Jedličkovými zády - 3:1. Za další dve minuty se Meo radovalo podruhé. To se Goiš trefil perfektně nad Jedličkovu lapačku a puk skončil v levém rohu jeho klece - 3:2. Zubrům posíleným dvěma góly se konečně podařilo hru vyrovnat a hrálo se až do konce třetiny nahoru dolů. Oba týmy si vytvořily poměrně slušný počet šancí na změnu skóre.

Dalo se očekávat, že domácí se budou snažit ve třetí třetině spíše bránit a Zubři se pokusí co nejrychleji vyrovnat. Domácí však už po 39 sekundách 3. třetiny zvýšili na 4:2. Po obrovské chybě hostující obrany se řítila dvojice Pekr - Ševčík zcela sama nikým neatakována na Krejčího a nedala mu nejmenší šanci. Druhý jmenovaný zakončoval a dosáhl tak dnes hattricku. Zubři pak skutečně začali útočit, ale ve 46.min. přišla další hrubá chyba. Krejčí se vydal rozehrát puk za brankovou čáru, ten se však nějak nečekaně odrazil od mantinelu a vrátil se před zcela osiřelou branku. tam byl bohužel nejblíže dojíždějící Pekr a ten měl tím pádem snadnou práci - 5:2. Zubry ctí to, že ani za prakticky rozhodnutého stavu nepřestali hrát a pokoušeli se skóre alespoň nějak upravit. Šance na to měli, ve 48.minutě se například při akci 2 na 1 neprosadil před Jedličkou Goiš nebo v 53.minutě při přesilové hře neproměnil sólový nájezd Kubala. Šance 2 na 1 si ale vytvořili i domácí. Branku však již žádný tym nevstřelil a tak zápas skončil zaslouženým vítězstvím Uničova 5:2. Kromě ztráty bodů měl zápas pro Zubry ještě další velké mínus. 4 minuty před koncem zápasu se zranil Korčák a s největší pravděpodobností jej v neděli proti Hodonínu na ledě neuvidíme.

sestřih zápasu Uničov - Přerov (nižší kvalita)