Tým Zubrů si bez větších potíží poradil také s ValMezem a zvítězil už pošesté v řadě!

P ř e r o v – Hokejoví Zubři v poslední době opět výrazně rozšířili svou sbírku vítězných zápasů a o další úspěch usilovali ve středečním duelu 40. kola proti Valašskému Meziříčí. Začátek však z domácí strany nebyl ideální, Přerované se zvedli až ve druhé periodě, která nabídla tři góly. V závěrečném dějství Zubři své vedení více zvýraznili, Bobrům povolili skórovat jen jednou a celkově soupeře přehráli v poměru 5:1. Náročný program utkání pokračuje v sobotu, kdy Přerov nastoupí v Hodoníně.
40.kolo, středa 11.2.2015
HC ZUBR Přerov - HC Bobři Valašské Meziříčí
5:1
(0:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Kolář (Janota), 27. Málek (Vlček), 38. Sedlák (Goiš, Sakrajda), 49. Sedlák (Goiš, Kratochvíl Š.), 58. Kratochvíl Š. (Goiš, Osina) – 58. Martiník (Studený, Jedlička). Rozhodčí: Škach – Goňa, Vožda. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 985. Střely na branku: 35:22. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
Vojtek – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Janota, Šťastný R. – Goiš, Sedlák, Sakrajda – Šebek, Procházka, Dostálek – Málek, Kolář, Blinka – Kratochvíl Š., Helešic, Kratochvíl M.
Svoboda (41. Smolka) – Gulda, Finkes, Valentík, Adamík, Kovář, Jedlička, Cink, Baroš, Kuchta, Matušenko, Varga Mar., Martiník, Studený, Slovák, Škumát, Varga D.

Časomíra z první třetiny ještě neukrojila celou minutu a Přerované měli obrovskou příležitost jít do vedení. Po buly se dostal k zakončení Dostálek, jenže nepřehodil už ležícího Svobodu. Zakrátko měl gólman Bobrů znovu velké štěstí, tentokrát lapil prudkou ránu Kudělky od modré. Valašské Meziříčí se uvedlo na konci páté minuty, kdy David Varga prošel blízko k přerovské bráně, jenže ji přestřelil.

Bobrům se nevedlo ani v přesilové hře, kdy chvíli zamkli domácí v pásmu. Jedlička však minul Vojtkovu klec a mimo střílel i Kuchta. Ve 12. minutě hráli přesilovku pro změnu Zubři, jenže také bez gólového efektu. Po Šebkově teči šel kotouč vysoko nad bránu, Dostálek v ideální možnosti před Svobodou promáchl a střelecky hodně naladěnému Kudělkovi zkazila radost tyčka.

Neujala se poté ani tutovka Studeného, který zakončoval rychlou kombinaci Bobrů a dokonce rozsvítil červené světlo, avšak kotouč díky famóznímu zákroku Vojtka nepřešel celým objemem do brány.

Do druhé části už nastoupili Zubři důrazněji, což brzy přineslo úspěch. Po Janotově ráně se puk dostal na hůl Jana Koláře, který jej neomylně poslal do brány. O malou chvíli později na druhé straně dorážel Studený, to však na delší dobu byla jediná šance ValMezu. Přerov se naopak k ohrožení soupeřovy klece dostával velmi často a na konci 27. minuty udeřil podruhé. Šance Procházky sice ještě úspěšná nebyla, ale dorážka Matěje Málka už ano.

I další minuty patřily domácím, kteří bez potíží přežili oslabení, a krátce po něm už to bylo 3:0. Zdeněk Sedlák zkusil štěstí z ostrého úhlu a kotouč okolo tyčky propadl za Svobodova záda. V závěru druhé části mohli Valaši skóre zkorigovat, své přečíslení však po nepřesném zakončení Kuchty nevyužili.

Třetí dějství zahajovali Zubři přesilovkou a dalšími velkými šancemi. Dvakrát pálil Kudělka a po Kolářově nabídce také Blinka. Valašské Meziříčí mělo příležitost po šikovné teči Studeného, kterou si však Vojtek pohlídal a o pár vteřin později žádnou změnu skóre nepřinesl ani průnik Davida Vargy.

Až další přesilovka domácích ve 49. minutě znovu pohnula se stavem. Čtvrtý gól přidal Zdeněk Sedlák, který tentokrát těžil z velkého důrazu před bránou a překonal střídajícího gólmana Smolku. Necelé tři minuty před koncem se skórovat podařilo i hostujícímu týmu, který využil přesilovku zásluhou střílejícího Ondřeje Martiníka. Konečné slovo však měli Přerované. Goiš z bezprostřední blízkosti sice Smolku nepřekonal, ale rychle obkroužil bránu a nachystal šanci pro Šimona Kratochvíla, jenž střelou bez přípravy zacílil naprosto přesně.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Na zápas jsme se hodně připravovali, ale začali jsme ho velice vlažně. Proto jsme museli o přestávce v kabině zvýšit hlas a stáhnout hru na tři pětky. To nám pomohlo a druhá třetina už vypadala tak, jak bychom si představovali. Bylo tam nasazení, důraz a agresivita do brány. Bruslením jsme soupeře donutili k chybám a dali jsme tři góly. Náskok jsme si pak hlídali a zaslouženě zvítězili.