Tým Zubrů ani napotřetí s Třebíčí neuspěl, ostrý souboj rozhodli hosté v přesilovkách

P ř e r o v – Jedna půle základní části skončila a druhá hned začíná. Kvůli výměně pořadatelství se Zubři na startu další dekády WSM ligy střetli s Třebíčí doma. MEO Aréna sledovala ostrý souboj, ve kterém se oba soupeři vystřídali ve vedení. Horáci potvrdili své velmi dobré přesilovky a právě díky nim si z Hané odvezli všechny tři body. Snaha Zubrů o vyrovnání byla v závěru obrovská, leč bohužel neúspěšná. Ani na třetí pokus tak Přerov nad Třebíčí nevyzrál a velkou domácí sérii zahájil těsnou porážkou 2:3.
27.kolo, středa 23.11.2016
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
2:3
(1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Goiš (Novotný), 30. Sýkora (Chmelíř, Sikora) – 16. Niko (Zdráhal, Dolníček), 32. Kusko (Raška, Erat), 47. Kristl (Erat, Niko). Rozhodčí: Doležal, Hejduk – Křivohlavý, Potůček. Vyloučení: 10:11, navíc Koch (Třebíč) 10 minut osobní trest. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1874. Střely na branku: 24:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.
Klimeš – Chmelíř, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Zbořil, Malina, Pala, Vágner – Sýkora, Sikora, Ižacký – Goiš, Král, Kovařík – Plášek, Dvořák, M. Kratochvíl – P. Kratochvíl, Dymáček, Š. Kratochvíl
Jekel – Zdráhal, Niko, Bartejs, Koch, Čejka, Lojek, Blaha, Mikyska – Erat, Dolníček, Kristl – Kusko, Zohorna, Mrázek – Wasserbauer, Raška, Psota – Malec, Milfait, Havránek

Aktivněji začali domácí, ale nepříjemný průnik třebíčské formace kolem Mrázka museli uhasit až hákováním. Klimeš proti Dolníčkovi vytáhl vyrážečku a přesilovka pak přešla k Zubrům. Ti s ní však nijak efektivně nenaložili. Namále měla třebíčská střídačka po dělovce Novotného, kdy kotouč poskakoval na brankovišti, do kasy ale nedoputoval.

V šestnácté minutě už ale bylo skóre otevřeno. V oslabení Přerova Zdráhal vyzval k dělovce Jána Nika a ten z modrého kruhu propálil Klimeše. Ovšem za necelou minutu bylo srovnáno. Jiří Goiš pláchl do protiútoku s Ižackým a nakonec podobně jako Niko nápřahem prostřelil Jekela. V závěru ještě přerovští přežili další oslabení a do kabin se tak putovalo za smírného stavu.

Úvod prostředního dějství okořenila vítězná bitka Goiše se Zohornou, což, jak se později ukázalo, dodalo mači slušný náboj v podobě tvrdé hry. Na dobře sehranou přesilovku Zubrů navazovala třebíčská, leč neskóroval žádný ze soupeřů. V půlce hrací doby Hanáci sehrávali početní výhodu čtyř proti třem a po půl minutě ji využili. Chmelířovu střelu protečoval za záda Jekela Tomáš Sýkora.

Na srovnání se ale opět nečekalo dlouho. Stejné výhody se totiž dostalo i Třebíči, když Raška nabídl puk z trestné se vracejícímu Silvesteru Kuskovi a Klimeš s křížným pasem nic nezmohl. Kovařík ke konci nevyužil tutovku a opět se vylučovalo. Přesilovou hru za hodně ostrý zákrok Kocha si domácí přenesli do třetí třetiny.

S větší vervou se do poslední dvacetiminutovky pustily Bílé hvězdy, ale opravdu blízko byl už podruhé Kovařík, když před prázdnou bránou trefil jen její konstrukci. Ve 45. minutě došlo na další třebíčskou přesilovku, kterou na samém konci Horáci využili. Richard Kristl u levé tyče vrátil Třebíči vedení, když se štěstím malou skulinkou propašoval touš až za Klimeše.

Přerov následovně nevyužil dvojici přesilovek, z toho si chvíli zahrál i proti třem. Všechny větší šance lapil Jekel a Hanákům už vystavil stopku. Přerovští se k vyrovnání už nedostali a z vyrovnaného duelu nakonec opět vyplynulo vítězství Horácké Slavie nad Zubry, byť o jediný gól.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Samotný zápas byl o přesilovkách. Zatímco soupeř dal tři góly, my jsme vstřelili pouze jeden, i když jsme měli navíc v závěru výhodu pět na tři. Při hře pět na pět jsme si nedokázali vytvořit takový tlak, jaký jsme si představovali, a to nás dnes stálo body. Bylo těžké se přes jejich hradbu prosadit. Ve druhé třetině to bylo sice lepší, ale hrálo se pak více v nerovnovážném stavu, a to soupeři vyhovovalo. Do třetího dějství jsme stáhli hru na tři pětky, ale ten náš kýžený tlak bohužel nakonec nepřišel.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Byl to parádní týmový výkon. Podařilo se nám hodně střel zablokovat, čímž jsme pomohli našemu brankáři Pavlu Jekelovi, který nás podržel při mnoha šancích Přerova. Samozřejmě nějaké nedostatky ve hře byly. Měli bychom se vyvarovat pasáží, kdy vedeme 1:0, uděláme zbytečnou chybu ve středním pásmu a necháme si dát na 1:1. Ale celkově spokojenost. Dalším pozitivem zápasu byly přesilovky, i díky nim si vezeme tři body.