Třetí finálové derby: Zubři v závěru srovnat nedokázali, Prostějov doma opět úspěšný

P r o s t ě j o v – Zápasové tempo je ve finále 2. ligy obrovské a krásná série postupně nabývá atraktivity neskutečných rozměrů. Rivalové se v pátek střetli už potřetí, také na prostějovském stadionu bylo utkání famózní bitvou o každý centimetr ledu. Přerov chvíli v prvním dějství vedl, ale poté přišel obrat a v závěru už Zubři, i přes viditelnou snahu vyrovnat nedokázali. Jestřábi tak již uchopili mečbol, v neděli bude čtvrté utkání opět hostit vyprodaná přerovská MEO Aréna.
F3, pátek 21.3.2014
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
5:3
(2:2, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Duba (Indra, Kučera), 19. Venkrbec (Luňák, Stejskal), 26. Antončík (Kučera, Polák), 32. Stejskal (Luňák, Venkrbec), 60. Coufal (Knesl) – 12. Kolář (Šťastný), 14. Kolář (Blinka, Šťastný), 44. Kratochvíl M. (Kovařík). Rozhodčí: Doležal, Hejduk – Klein, Toman. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5125. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Kocián – Švaříček, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Nedbálek, Jedlička, Veselý – Stejskal, Luňák, Kučera, Černý, Venkrbec, Duba, Šebek, Indra, Belay, Coufal, Jurík D., Antončík, Jurík J.
Sklenář (32. Vojtek) – Pala, Osina, Vlček, Haloda, Kudělka, Zbořil, Tomeček, Kratochvíl M. – Goiš, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Ditrich – Šťastný, Kolář, Blinka – Málek, Kundrátek, Školoud

Opatrný hokej ze začátku zápasu? Ani náhodou. Do třetího finále vstoupil aktivněji Prostějov, který si vypracoval již ve 2.minutě gólovou příležitost. Černý se Šebkem ujížděli dva na jednoho. Michal černý volil místo přihrávky střelu, s níž si poradil brankář Sklenář. O pět minut později se dostal do vyložené příležitosti Michal Nedbálek, jenž se ocitl sám mezi kruhy, jeho pokus skončil pouze v náruči přerovského gólmana. V čase 10:31 již prostějovský stadion explodoval. Po skrumáži v rohu se dostal ke kotouči Marek Indra, přistrčil na volného Lukáše Dubu, který otevřel skóre duelu – 1:0.

Byli to však hosté, kdo s prvním gólem začal určovat tempo hry. David Šťastný kroužil s kotoučem za brankou, poté se nádherně uvolnil a našel úplně volného Jana Koláře, který překonal Kociána a zároveň vyrovnal stav zápasu – 1:1. O necelé dvě minuty později již Přerov vedl. Byl to znovu útočník Zubrů Jan Kolář, který využil nervozity domácí defenzivy a poslal Meoptu do vedení - 1:2.

Třetí branku Přerova mohl přidat v přesilové hře obránce David Kudělka, jenž se natahoval po nahrávce před prázdnou svatyni, naštěstí pro domácí, minul. Výborné publikum hnalo domácí za vyrovnáním, což se nakonec povedlo ještě v závěru první třetiny. Matouš Venkrbec v mezikruží korunoval dobrou práci první formace Jestřábů a vyrovnal na – 2:2.

Hned v úvodu prostřední dvacetiminutovky dostali domácí možnost přesilové hry, ale Přerov se dokázal ubránit. Brankář Sklenář si poradil s pokusy Jedličky i Kučery. Na koho však byl již krátký, byl Šimon Antončík, jenž stál na konci nádherné kombinace po ose Belay – Coufal a právě zakončující Antončík – 3:2.

Přesně s polovinou zápasu přišel další zásah úderné první formace Hanáků. Kotouč se odrazil z klubka hráčů až na hůl Vladimíra Stejskala, který touš šťastně, ale přece, uklidil za záda Jiřího Sklenáře – 4:2. Hostující trenér Vladimír Kočara si poté vyžádal oddechový čas a do branky poslal Martina Vojtka. Ten neměl do konce druhé třetiny již tolik práce, hostům se podařilo rozbít tlak Jestřábů a již bez inkasované branky dohrát periodu.

Natěšené tribuny byly plné očekávání před třetí třetinou, která mohla definitivně pojistit výhru Jestřábů. Přerov však ukázal, že zbraně nesložil a že bude bojovat až do konce. Psal se čas 43:06, když Matouš Kratochvíl pěkně rozvlnil síťku Kociánovy branky. S přibývajícím časem sílil také tlak Zubrů v útočném pásmu. Ten vygradoval odvoláním brankáře a hrou v power-play, která se ovšem Přerovu nevyplatila. Viktor Coufal se udržel na kotouči v útočném pásmu a přidal do opuštěné klece uklidňující pojistku – 5:3.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že jsme byli po většinu zápasu lepším celkem, pouze jsme v první třetině trochu vypadli z role a hosté nás rozebrali a dali dvě branky. Ve druhé třetině jsme je přehrávali a je jen škoda že jsme neodskočili o více branek. Ve třetí třetině to už byl boj o každý centimetr ledu.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Byl to kvalitní zápas, domácí museli bojovat až do konce. Za stavu 1:2 jsme byli lepším týmem, dostali jsme celkem zbytečné góly, ale pořád jsme tlačili. V závěru škoda, mohlo se to dostat do prodloužení.