Také v Novém Jičíně mladí Zubři těsně o gól prohráli

N o v ý   J i č í n - Také druhý přípravný zápas na sezónu 2011-2012 odehráli Zubři na ledě soupeře, kterým byl tentokrát HC Gedos Nový Jičín. V dresech Zubrů se objevily znovu především mladé naděje Přerova, i tentokrát hájil přerovskou svatyni Puš a také dnes předvedl velmi dobrý výkon, zlikvidoval i jedno trestné střílení. Ani Nový Jičín však nebyl kompletní, také jemu největší opory chyběly. Domácím většinou patřily úvody třetin, Zubrům se více dařilo ve druhých půlkách třetin. Poslední třetina byla celkem nejvyrovnanější, ale na ledové ploše úřadovali celý zápas především brankáři obou týmů a především díky jim se posledního gólu zápasu dočkal nevelký počet diváků už ve 24.minutě a utkání skončilo vítězstvím domácího Gedosu 2:1.
přát., pátek 12.8.2011
HK Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
2:1
(1:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 16.Uhlár (Tomášek), 24.Martinčík (Gajdoš) - 11.Kundrátek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Buly: 21:37. Střely: 42:36 z toho na branku: 36:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Šrámek (30.Kozák) - Andrýsek, Hradil, Chvostek, Pelikán, Slavík, Částečka, Gebauer, Havlík, Martinčík, Štěpják, Toman M., Tomášek, Uhlár, Zedník, Glabazňa, Rak, Orszulík, Gajdoš
Puš – Sklenář, Jedlička; Pala, Ferenc; Drábek, Pírek; Mašíček - Menšík, Kundrátek, Šoula - Loupal, Kocan, Vaněk - Černý, Sigmund, Dočkal - Kolář, Sprušil, Goiš.

Sestava Zubrů na tento zápas nedoznala oproti té co hrála ve Vsetíně přílišných změn. V útoku se objevila po novu útočná řada Kolář-Sprušil-Goiš; ke Kocanovi s Vaňkem se místo Sedláka přidal Loupal, v obraně pouze Krajíčka vystřídal Pala. Ostatní posty zůstaly nezměněny. Novému Jičínu chyběli například Macháček, Skaloš, Gulda, Horák, Kabeláč nebo Hruška.

Zápas začal náporem domácího týmu, během prvních 8 minut musel Puš dvanáctkrát zasahnout, Zubrům se to podařilo jen dvakrát, navíc z poměrně velké dálky. Paradoxně vše změnilo následné Drábkovo vyloučení, které Zubry spíše nastartovalo. Zubři drželi úspěšně puk daleko od své branky a naopak oni si vytvořili dvě šance. Kolář při té první ještě neuspěl, ale v samém závěru oslabení prudce vypálil před brankou Kundrátek a prostřelil Šrámkovu lapačku - v úvodu 11.minuty to tak bylo 0:1. Ve 13.minutě mohlo Meo dokonce své vedení ještě zvýšit, když Palovu bombu od modré čáry před brankou domácích tečoval Kolář. A tak i vyrovnání domácího celku přišlo v době, kdy se puk držel častěji na holích přerovských hráčů. V závěru 16.minuty prudce na Puše vystřelil Tomášek, přerovský gólman puk neudržel a Uhlárovi, který se k volnému puku dostal nejdříve jej stačilo jen zvednout - 1:1. Dvě minuty před koncem už domácí zvedali radostně ruce nad hlavu podruhé, když střelu z boku opět doráželi domácí těsně před Pušem, ale rozhodčí tentokrát rozpažil ruce.

Druhá třetina začala znovu tlakem Nového Jičína a v závěru 22.minuty si vynutili Palův faul. Tentokrát se při přerovském oslabení už hrálo téměř neustále před Pušem a ve 24.minutě domácí tuto výhodu dokázali využít. Gajdoš střílel od mantinelu, jeho střelu ale tečoval u brány Martinčík a strhl vedení 2:1 na stranu Nového Jičína. Ve 28.minutě zakončoval Toman přečíslení domácích 2 na 1, ale Puš vynikajícím způsobem zasáhl. Od 30.minuty pak naopak až do poslední minuty druhé třetiny byl téměř bez práce. Zubři hodně střileli, hráli i přesilovku, žádný z jejich 12 pokusů však nelze označit jako čistou vyloženou šanci. A tak málem uhodilo 12 sekund před druhou sirénou znovu na druhé straně, když se přes přerovskou obranu dostal až k brance Glabazňa a po jeho zakončení ještě dorážel těsně u tyče Štěpják. Puš ale znamenitě zaúřadoval.

V poslední třetině se už akce střídaly celkem pravidelně na obou stranách, ve 42.minutě se ocitl před Kozákem zcela volný Kocan, ale ani na dvakrát jej nepřekonal. Ve 45.minutě hrubě zachybovala při své vlastní přesilovce přerovská obrana a Zedník se řítil zcela sám v sólu na Puše. Pírkovi už nezbylo nic jiného, než jej zfaulovat a rozhodčí bez váhání zkřížil ruce nad hlavou. Trestné střílení však Puš Zedníkovi vyrazil. V 55.minutě byl nejspíše nejblíže gólu Sprušil, když těsně před jičínskou svatyní z první střílel po přihrávce svého spoluhráče, ale Kozák byl rychlejší. V poslední minutě to zkoušel ještě Kundrátek, ale byl trochu tísněn a už neuspěl. Utkání tak skončilo vítězstvím domácího týmu 2:1.