Šňůra venkovních zápasů je zatím bez výhry, na ledě Třebíče rozhodl špatný začátek

T ř e b í č – Venkovní série Zubrů se posunula už do třetího dílu, ve kterém přerovské barvy opět čekala cesta na Vysočinu, tentokrát do domoviny Třebíče. S nepříliš oblíbeným sokem přerovský tým bohužel nezachytil začátek, což určilo ráz zápasu. Přerov sice v závěru první části snížil třígólové manko, avšak blíže už se k soupeři nedostal. Ve třetí části oba týmy zaznamenaly po jedné trefě, a tak díky výsledku 4:2 sebrala všechny body Třebíč. Tým Zubrů na úspěch ve venkovní šňůře stále čeká.
40.kolo, středa 11.1.2017
SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov
4:2
(3:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Pekr (Dolníček, Wasserbauer), 6. Wasserbauer (Zdráhal), 8. Zdráhal (Dolníček), 50. Kusko (Zohorna, Mrázek) – 19. Plášek (Berger, M. Kratochvíl), 54. Král (Dymáček, Pala). Rozhodčí: Wagner – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:5, navíc Chmelíř (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 Diváci: 1120. Střely na branku: 38:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.
Svoboda – Přibyl, Zdráhal, F. Král, Bartejs, Lojek, Čejka, Zábranský – Wasserbauer, Dolníček, Pekr – Kusko, Zohorna, Mrázek – Malec, Havránek, Novák – Huňa, Milfait, Paták
Horčička – Chmelíř, Grof, Novotný, Ferenc, Malina, Vágner, Zbořil, Pala – Procházka, Sýkora, Dostálek – Goiš, Sikora, Kovařík – Plášek, Berger, M. Kratochvíl – P. Kratochvíl, Dymáček, T. Král

Souboj na Vysočině nezačal pro Zubry dobře. Třebíč se dostala do tlaku, který velmi brzy přetavila ve vedoucí gól. Na konci čtvrté minuty střílel Dolníček a dobře postavený Matěj Pekr z dorážky poslal domácí do vedení. O dvě minuty později už to bylo 2:0, když se do úniku dostal Jan Wasserbauer a Horčička jeho kličku nedokázal pokrýt. Bílé Hvězdy byly na koni a výborný nástup korunovaly třetí trefou, kterou hned po buly zařídil v osmé minutě Jan Zdráhal.

Přerov sice v dalších minutách ožil, jenže z přesilovky žádná větší šance nevzešla. Přece jen se pak ale Zubrům podařilo gólovou ztrátu zmírnit. Minutu před koncem úvodní části zkoušel ohrozit třebíčskou klec Berger, jehož nahození šikovně tečoval Karel Plášek.

Druhou část zahájil pro změnu aktivněji Přerov, ale střela Sikory byla bez gólového efektu. Stejně pak skončilo i domácí přečíslení v podání Mrázka a Zohorny. Ve 28. minutě se Třebíči dostalo přesilovky, avšak stav 3:1 se nezměnil.

Prostředních dvacet minut nakonec žádnou trefu nepřineslo, ačkoliv modrožlutí zapsali ještě dvě velmi slibné šance. Střelu Matouše Kratochvíla zneškodnil brankář Svoboda, který v posledních vteřinách pak zastavil Dostálka, při jehož drzém průniku visel gól doslova na vlásku.

Nejlepší střelec Zubrů měl velkou příležitost i ve 44. minutě, ale ani tentokrát si na Svobodu, jež ukryl kotouč v lapačce, nepřišel. Zakrátko Zubři promarnili přesilovou hru a přišel trest. Domácí byli deset minut před koncem hodně důrazní u brány a dorážející Silvester Kusko posunul skóre na 4:1.

O chvíli později mohlo být v domácím táboře ještě veseleji, ale Milfait svoji sólovou akci nedotáhl. Horčička skvěle zasáhl a podržel Zubry. Těm se pak šance na zvrat opět zvýšily. Jejich brejk v podání Tadeáše Krále, který poslal puk pod horní tyč, byl naopak úspěšný. I přes početní výhodu už ale Přerované v závěru se stav nijak nepohnuli a z Třebíče si tak odvezli porážku 2:4.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Věděli jsme, že přijede silný soupeř, který hraje velmi dobře kolem brány. Začátek se nám povedl, dali jsme tři branky, za což jsme byli rádi. Úvod byl dobrý, ale hráče jsme při oddechovém času soupeře upozorňovali, že zápas bude ještě dlouhý. Trochu jsme tam pak zaspali a udělali individuální chyby. Celkově byl ale náš výkon dobrý, i když v závěru jsme dostali zbytečný gól na 4:2. Myslím si, že ty tři body jsme si zasloužili.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Na hru Třebíče jsme byli připraveni, hráče jsme na ni upozorňovali. Dali jsme ale soupeři v úvodu velké množství prostoru a on to zužitkoval. Přistoupili jsme k tomu lehkovážně, soupeř nám dával lekci z produktivity. Dnes si Třebíč díky lepšímu vstupu do utkání výhru zasloužila. My jsme nepředvedli výkon, který by na venkovním ledě byl dostačující k získání bodu.