Skvěle! Zubři na ústeckém ledě vybojovali důležité vítězství, rozhodla druhá třetina

Ú s t í  n / L – Velký krok k potvrzení účasti ve vyřazovacích bojích mají šanci udělat Zubři o tomto víkendu na severu Čech, kde odehrají hned dvě střetnutí. To sobotní na ústeckém stadionu pro ně nezačalo dobře, když domácí Slovan těžil z přesilovky. Ve druhé části už ale Přerov své příznivce potěšil. Útočník Stoklasa nejprve srovnal a obránci Novotný s Vágnerem pak poslali Zubry do dvoubrankového náskoku. Ústečtí se však nevzdali a těsně před koncem snížili na 2:3, ale závěrečné drama už na skóre nic nezměnilo. Přerov tak lapil důležité tři body!
46.kolo, sobota 30.1.2016
HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov
2:3
(1:0, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Kloz (Tůma), 57. Tůma (Roubík, Kloz) – 26. Stoklasa (Sikora, Hořava), 27. Novotný (Kovařík, Goiš), 33. Vágner (Popelka, Kovařík). Rozhodčí: Schmejkal – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1171. Střely na branku: 37:40. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
Soukup – Chalupa, Brož, Hes, Bernad, Skočovský, Holomek, Zdvořáček – Kloz, Roubík, Tůma – Kuchler, Merta, Tenkrát – Křivohlávek, Melka, Čurda – Navarra, Gengel, Dalecký
Šimboch – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – M. Kratochvíl, Král, Blinka

Po úvodním buly uběhla minuta a domácí už měli ideální příležitost na otevření gólového účtu. Faul Paly však Slovan nepotrestal, navíc bránu Zubrů ani nijak neohrozil. Nejvážnější šanci tak měl až ve čtvrté minutě Dostálek, jenže brankář Soukup zasáhl. Na druhé straně poté neuspěl Zdvořáček a bez efektu změny skóre zůstala i další přesilovka, tentokrát však v podání Zubrů.

Ta další, ústecká, už ale byla v gól přetavena. Tůma si dobře počínal před bránou, kde puk získal Jan Kloz a z dorážky poslal kotouč za Šimbocha. Stejný hráč měl i další šanci v polovině čtrnácté minuty, ale tentokrát nezacílil přesně. Pořádnou dávku štěstí pak měli Zubři těsně před koncem úvodního dějství. Po Melkově ráně puk proklouzl až těsně před brankovou čáru, ale za ni se nedostal.

Do druhé třetiny nastoupili Zubři výrazně lépe a mohli bleskově vyrovnat Stoklasou, jehož průnik a bekhendový blafák ale gólman Soukup zneškodnil. Pak už však skupina fanoušků z Přerova měla důvod k radosti. Byl to znovu Filip Stoklasa, který tentokrát těžil z dobře načasované přihrávky od Sikory a brankář Soukup už byl bezmocný.

Vyrovnání ještě více Přerovany povzbudilo a navíc jim za další chvíli popřálo i štěstíčko. Od modré čáry pálil Martin Novotný a kotouč si přes klubko clonících hráčů našel cestu do brány. Ústečtí pak na chvíli opět převzali aktivitu, ale tu zanedlouho rozbila třetí přerovská trefa. Novotného na modré napodobil Lukáš Vágner, který odrazem od horní tyče upravil stav na 1:3.

Ve třetí třetině se snažili domácí zdramatizovat utkání, ale dlouho se jim nedařilo vsítit kontaktní branku. Přerov naopak mohl jedenáct minut před koncem odskočit už na rozdíl tří gólů. Početní výhoda však zůstala nevyužita a šance Procházky či Pšurného strážce ústecké svatyně úspěšně pokryl.

Přesto ale byl pod hradem Střekovem ještě k vidění finiš s dramatickou zápletkou. Během přesilovky sice David Tůma nejdříve neuspěl, ale při další šanci už našel místečko na zakončení a Šimboch nedokázal zareagovat. Dlouhých 106 vteřin pak trvala ústecká hra vabank bez brankáře. Přerov i přes tutovku kanonýra Roubíka už však odolal a do tabulky si zapsal velmi důležité tři body za vítězství 3:2.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Jsme zklamaní, protože potřebujeme získávat body především doma. Dneska se nám ten zápas nepovedl, hráli jsme až posledních deset minut. V první třetině jsme vyhrávali 1:0, ale soupeř měl dvacet střel a jen díky gólmanovi jsme neinkasovali. Do druhé třetiny jsme vstoupili lehkovážně, hráli jsme špatně. Nejhorší úsek jsme měli mezi dvacátou šestou a třicátou třetí minutou, kdy jsme dostali tři góly a to rozhodlo zápas. Jak jsem již zmínil, hráli jsme dobře, až posledních deset minut a nakonec jsme pár vteřin před koncem s trochou štěstí mohli vyrovnat, ale myslím si, že soupeř byl dnes lepší.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): My jsme dnes vyrazili na venkovní dvojzápas, první třetinu jsme byli ještě v autobuse a tak také vypadala naše hra. I když jsme soupeře přestříleli, dokázal nás zatlačit. Po úvodní třetině jsme si něco řekli v kabině a od té druhé jsme podle mého názoru diktovali tempo hry, čemuž svědčilo také skóre. Poslední dvacetiminutovku jsme si pohlídali náskok a soupeř si pomohl pouze přesilovými hrami. I když to bylo vypjaté utkání až do konce, kde kvalitně zachytali oba gólmani, tak jsme si po zásluze připsali vítězství. Přeji soupeři aby se dostal do desítky, ovšem my body potřebujeme také.