Skvěle! Tým Zubrů v Šumperku otočil skóre a dal fanouškům pod stromeček tři body

Š u m p e r k – Po krátké odmlce se těsně před Vánocemi opět rozběhly prvoligové boje. V pořadí 34. kolo WSM Ligy zavedlo přerovský tým do Šumperka, kde Zubři hráli nekompletní bez obránců Hořavy a Šnajnara a útočníků Dostálka, Šťastného a Krále. Střetnutí začali lépe Draci, jenž proměnili jednu ze svých šancí, naopak Přerov gólově neudeřil. Změna přišla až s koncem druhé třetiny, kdy srovnal Mrázek a krátce po startu třetí "dvacky" otočil skóre Kovařík. Těsný náskok pak Přerovští udrželi až do konce a dali fanouškům vánoční dárek v podobě všech tří bodů!
34.kolo, úterý 22.12.2015
DRACI PARS Šumperk - HC ZUBR Přerov
1:2
(1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Milfait – 36. Mrázek (Pšurný, Chmelíř), 42. Kovařík (Popelka, Ferenc). Rozhodčí: Kika – Adamec, Poruba. Vyloučení: 9:10, navíc Sikora (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1521. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Zelenka – Zdráhal, Drtil, Gewiese, Sedlák, Prokop, Bažant, Bail – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Haas, Plášek, Brunec – Staněk, Půhoný, Jurík – Panna, Hroch
Šimboch – Chmelíř, Grof, Pala, Vágner, Novotný, Ferenc, Přindiš, Běhal – Procházka, Pšurný, Mrázek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – Blinka, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl

Co je nutno předem zmínit, derby se odehrálo před výtečnou diváckou návštěvou a za bouřlivé atmosféry, která dokreslovala, o jakou hokejovou událost v kraji šlo.

Domácí do boje ihned nasadili staronovou tvář Aleše Staňka, hosté pak přijeli bez některých opor, útočníků Vlastimila Dostálka a Davida Šťastného. Šumperk pak hned v úvodu mohl hrát přesilovou hru, ale po Mrázkově faulu se gólově prosadit nedokázal, podobně dopadla početní výhoda Přerova v osmé minutě, kdy byl na trestné lavici Drtil. Po několika dalších propagačních střelách na obou stranách se dočkali úvodní trefy hráči Šumperka.

Jan Milfait v samostatné akci obešel stahovačkou bránícího hráče a poté tahem propálil Šimbocha mezi jeho betony. Hned vzápětí mohl srovnat Vágner, ale Zelenka jeho pokus vykryl. Zbytek třetiny se odehrál spíše v pásmu Přerova, i díky vyloučení Novotného, ale hosté udrželi stav 0:1.

V úvodu druhé třetiny měl velkou šanci Mrázek, ale Zelenka jej vychytal. Tentýž hráč zkoušel srovnat v 25. minutě, ale opět nevyzrál na šumperského brankáře. Podobně dopadl během vlastního oslabení i Fořt, který si proklestil cestu až před Šimbocha, ale toho nepřekonal.

Postupem času si tlak vypracoval Šumperk, který byl podstatně aktivnější, ale do gólových šancí se dostával přes soustředěnou obranu hostů jen málokdy. I tak měl Šimboch více práce a hosté se na dostřel Zelenkovy svatyně dostali vlastně až ve 36. minutě. Ale hned příležitost využili, Petr Mrázek prostřelil Zelenku střelou na lapačku a napěchovaný sektor hostujících fanoušků bouřil.

V úvodu třetí třetiny si pak hosté užili gólové radosti znovu. Po akci Ference s Popelkou poslal po šťastném odrazu kotouče od zadního mantinelu hosty do vedení Lubomír Kovařík. A zbytek zápasu se pak změnil v marnou snahu domácích o vyrovnání. Juraj Šimboch zavřel klec a i přes několik velmi slibných příležitostí v čele s gólovkou, kterou slovenský gólman parádně ukryl do lapačky.

Závěr zápasu pak ovlivnilo i několik vyloučení, draci pak ještě po oddechovém čase odehráli i power-play, ale vyrovnání se nedočkali. Přerov tak po zápase dlouhé minuty slavil s několika stovkami svých fanoušků vítězství 2:1.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Moc jsme nevěděli, co od toho zápasu po desetidenní pauze máme čekat. První třetina byla z naší strany taková nevýrazná, ale potom jsme se už zvedli. Bylo to o srdíčku a bojovnosti. Z obou stran šlo o hodně bojovný zápas, ve kterém nás podržel brankář Juraj Šimboch. Dali jsme o gól více než Šumperk a hlavně jsme hráli jako doma. Přijela spousta našich fanoušků, což nám ohromně pomáhá k bodům a k vítězství.