Skvěle! Tým Zubrů po dvou porážkách opět zabral a sedmi góly zničil Hodonín

H o d o n í n – Po dvou špatných duelech se Zubrům povedla doslova famózní rehabilitace, kterou v osmém ligovém kole těžce odnesl Hodonín. Přerov na jeho ledě podal vynikající kolektivní výkon a na vítězství začal zadělávat už během první třetiny. V té druhé sice Drtiči zabrali, ale po snížení zahodili trestné střílení, což bylo nesmírně důležitým momentem. Zubři pak svému sokovi dali ukázkový gól do šatny, třetí periodu už čtyřmi góly jasně opanovali a Drtiče po vysokém vítězství 7:2 znovu přeskočili v tabulce.
8.kolo, středa 9.10.2013
SHK iClinic Hodonín - HC ZUBR Přerov
2:7
(0:2, 1:1, 1:4)
Branky a nahrávky: 31. Jurásek (Peš), 59. Laporte – 2. Sedlák (Ministr), 7. Pala (Vlček), 40. Brančík (Sakrajda), 43. Kudělka, 44. Blinka (Goiš), 45. Kolář (Zbořil), 54. Kudělka. Rozhodčí: Humpolíček – Chocholouš, Kříž. Vyloučení: 8:6, navíc Vrba (Hodonín) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1071. Střely na branku: 25:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7, 2:7.
Kotvan (44. Barus) – Novotný, Komárek, Skočovský, Směřička, Pokorný, Koukal, Laporte, Miklík, Polesný – Kříž, Špok, Smetana – Vondráček, Škorík, Peš – Velechovský, Jirásek, Belisle – Vrba, Charvát
Vojtek – Pala, Faltýnek, Vlček, Janota, Kudělka, Zbořil – Kolář, Šťastný D., Sedlák – Blinka, Brančík, Haloda – Ministr, Goiš, Kundrátek – Ditrich, Sakrajda, Popelka

Zápas, který měl od začátku výbornou atmosféru, odstartoval pěkně zhurta. Už ve druhé minutě se poprvé měnilo skóre, když Kotvan nestihl zareagovat na teč Zdeňka Sedláka. Možnost vyrovnat měli domácí ve dvojnásobné přesilovce o pět minut později, ale místo srovnání udeřili opět hosté. V momentě kdy jeden z dvojice vyloučených Radomír Pala naskočil z trestné lavice na led, vystihl Vlček přihrávku Drtičů a poslal svého spoluhráče do samostatného úniku, který zkušený bek Přerova v pohodě proměnil ve druhou branku.

Tyto branky Drtiče hodně opařily a Přerov měl až do konce prvního dějství jasně navrch. Po přestávce ale domácí zmobilizovali síly a celou druhou třetinu byli v podstatě jen hodonínští. Velká převaha přinesla několik velmi dobrých příležitostí, ale proměňování šancí slovácký celek, zdá se, trápí dál. Ujala se jen pohledná kombinace Peše se Zdeňkem Juráskem, po níž druhý jmenovaný v polovině zápasu snížil na rozdíl jediného gólu.

Drtiči se dál snažili o vyrovnání, ale Vojtek, občas i s notnou dávkou štěstí, držel svůj tým. V závěru druhé dvacetiminutovky měli domácí ideální příležitost na vstřelení kýžené druhé branky, ale trestné střílení Vojtek Křížovi chytil. Naopak půl minuty před druhou přestávkou ujeli hosté do přečíslení, které po Sakrajdově přihrávce proměnil matador Richard Brančík. Gól do šatny znovu zamíchal kartami a na koni byli při vstupu do závěrečné periody opět hosté z Přerova.

Lepší nástup do poslední části si navíc přerovští nemohli ani vysnít. Třemi góly v rozmezí 131 rozhodli Zubři o tom, že tři body jim už nikdo nevezme. Postupně se trefili David Kudělka, Matěj Blinka a Jan Kolář a v pětačtyřicáté minutě bylo v podstatě po zápase. Šest minut před koncem hosté ještě navýšili svůj, už tak vysoký náskok na 1:7. To když podruhé v zápase přesně zamířil David Kudělka.

Poslední slovo si vzali domácí. Minut před koncem se hostující obranou prodral Nick Laporte, ale jeho pěkná rána do horního růžku už jen kosmeticky upravila pro domácí hodně nepříznivý výsledek. Přerov si z Hodonína odváží všechny tři body po zásluze. První a závěrečná část patřila jednoznačně hostujícímu mužstvu.

Svatopluk Kosík (SHK Hodonín): Přerov byl dvě třetiny lepší a proto po zásluze vyhrál. V úvodu jsme doplatili na dvě chyby, po kterých nám soupeř utekl na rozdíl dvou branek. Tyto branky poznamenali celou naši hru v první třetině, i když tam nějaké náznaky šancí byly. Opak nastal ve druhé třetině, kdy jsme soupeře dostali pod neustálý tlak. Bylo tam i spousta šancí, ujala se ale jen jedna. V závěru druhé třetiny přišly zlomové momenty. Místo vyrovnání z trestného střílení jsme do přestávky naopak inkasovali třetí branku, která vrátila soupeře na koně. O přestávce jsme si řekli, že to půjdeme zlomit, ale čtvrtý gól nás položil úplně. Hokej je takový. My jsme za chyby dnes zaplatili a to docela krutě. V dalších zápasech musíme všichni udělat maximum proto, aby fanoušci viděli lepší a zodpovědnější výkon a hlavně vítězství. Fanouškům musíme jenom poděkovat. Byli celý zápas skvělí, povzbuzovali nás, hnali nás dopředu a nezanevřeli na nás ani v závěru tohoto zpackaného zápasu.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Můžeme být spokojeni. Hráči utkání příkladně odbojovali a byl to o sto procent lepší výkon než tým podal v sobotu. V posledních zápasech jsme se trápili střelecky, ale ve třetí třetině nám to napadalo. Výkon musíme zopakovat i v nadcházejících utkáních.