Skvělá práce! Zubři nepovolili Hodonínu ani gól a vezou z jeho ledu jasné vítězství

H o d o n í n – Po dvou domácích střetnutích má A-tým HC ZUBR Přerov na programu stejný počet pro změnu venku. V sobotu tak Zubry čekala těžká bitva v Hodoníně, odkud chtěli na své konto exportovat další tři body. Od začátku měli Přerované více ze hry, svoji převahu nad Drtiči ale přetavili v góly až během druhé třetiny. Domácí se přes defenzívu Zubrů dostávali těžce a díky brankáři Slovákovi neskórovali. Přerov ve třetí části svůj náskok zvýraznil a odvezl jasné vítězství 5:0!
41.kolo, sobota 14.2.2015
SHK iClinic Hodonín - HC ZUBR Přerov
0:5
(0:0, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 21. Goiš (Šťastný D.), 26. Šebek (Procházka, Blinka), 38. Dostálek, 46. Málek (Blinka), 49. Šťastný D. (Kolář). Rozhodčí: Volf – Chocholouš, Mikšík. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1204. Střely na branku: 24:36. Průběh utkání: 0:5.
Rozum – Dufek, Venclík, Černohous, Kučera, Tomi, Smetana, Škápik, Nedvěd, Peš, Grman, Kuba, Sajdl, Jurásek, Vrba, Hložánek, Mika, Sedlák, Polesný
Slovák – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Janota, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný D. – Šebek, Procházka, Kratochvíl Š. – Málek, Kolář, Blinka – Sakrajda, Popelka, Dostálek

V přerovském dresu po delší době nastoupil znovu útočník Michal Popelka a vyléčené zranění oka už pustilo do hry také Davida Šťastného.

Už po osmi vteřinách se v nebezpečné pozici objevil hostující Goiš, jehož střela nadělala Rozumovi v bráně domácího celku velké potíže. Následně měli hosté dvakrát v rychlém sledu po sobě výhodu početní výhody, ve které se jim ale nepodařilo překonat hodonínskou defenzivu. V osmé minutě nejprve musel Slovák v brankovišti Zubrů řešit ošemetnou situaci po střele Grmana, následně byl za katr poslán přerovský hokejista a přesilovku si zahráli i domácí. Drtiči ale ve své výhodě nedostali téměř k ničemu. Až po návratu Popelky na led se Drtiči dočkali slušnější příležitosti.

Smetana se opřel do kotouče, ale Slovák skvělým reflexivním zákrokem nepustil puk do své brány. Na druhé straně se musel činit Rozum proti střelám Sedláka a Popelky. I přes šance na obou stranách tak po první třetině platilo stejné skóre, jako na začátku utkání.

Od druhé části ale začali hosté potvrzovat roli papírového favorita. Minutu po přestávce se v přesilové hře přesně trefil Jiří Goiš, a bývalý hráč Drtičů otevřel střelecký účet dnešního duelu. Vzápětí byl blízko druhé brance Zubrů Šimon Kratochvíl, ale s jeho jedovatou ranou si hodonínský brankář se štěstím poradil.

Hosté ale nemuseli smutnit dlouho, protože v šestadvacáté minutě už vedli o dvě branky. A opět se o to postaral hráč, který v minulosti oblékal hodonínský dres. Tentokráte ale rozsvítil brankové světlo David Šebek. Snížení měl na své holi o deset minut později hodonínský Smetana, ten ale svou povedenou individuální akci zakončil střelou, která trefila pouze Slovákovy betony. A tak opět platilo známé hokejové rčení „nedáš - dostaneš“. Rychlý útok zakončil střelou, proti níž neměl Rozum šanci, Vlastimil Dostálek a Přerov po povedené druhé třetině vedl o tři branky.

Jiskřičku naděje mohl pro hodonínské vykřesat ihned po změně stran Kučera, ale křídlo první formace Drtičů trestné střílení, které bylo nařízeno po faulu na jeho osobu, nedokázalo proměnit. O chvíli později byli hosté blízko čtvrté přesné trefě, ale Rozum vytáhl proti Šimonu Kratochvílovi svou vyrážečku. V šestačtyřicáté minutě už byl ale domácí strážce branky krátký na spolupráci Blinky se zakončujícím Matějem Málkem a Zubři vedli už o čtyři branky.

Tato branka Drtiče definitivně zlomila, což v devětačtyřicáté minutě dokumentovali hosté ve vlastním oslabení pátou trefou, kterou měl na svědomí talentovaný mladík David Šťastný. Drtiči následně měli možnost dvojnásobné přesilovky, ale i v ní málem sami inkasovali. Procházka byl faulován, sudí Volf nařídil trestné střílení, ale hodonínský golman si s nájezdem zkušeného přerovského forvarda poradil.

Do konce zápasu se už nic zajímavého neudálo a hosté si tak po výborném výkonu připisují na své konto zasloužené vítězství a tři body do tabulky. Zubři si výhrou upevnili první příčku, naopak Drtičům se zase o něco vzdálila možnost poskočit v tabulce o něco výš.

Lubomír Oslizlo (SHK Hodonín): Přerov dnes ukázal svou kvalitu, kterou v zápase potvrdil. My jsme to ale dnes soupeři hodně ulehčili. Nabídli jsme Přerovu na můj vkus až moc příležitostí, které využil a zaslouženě zvítězil.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Začátek byl z obou stran hodně opatrný. Soupeř na nás byl v první třetině dobře připraven, dobře bránil a nám se nepodařilo gólově se prosadit. Od druhé třetiny jsme trochu zvýšili tlak v útočné třetině a víc jsme se tlačili do brankoviště, z čehož vyústili góly. Díky tomu, že jsme byli kompletní a hráli jsme na čtyři útoky, tak se nám podařilo dostat domácí pod tlak. I když soupeř bojoval a snažil se, tak jsme si náskok v pohodě pohlídali a díky kolektivnímu výkonu si odvážíme, myslím si, že zaslouženě, tři body.