Šest puků do branky Drtičů! Semifinále je vyrovnáno

P ř e r o v – Semifinálová série Hodonína s Přerovem je po dvou zápasech srovnána 1:1! Přerovští Zubři v utkání na svém ledě dokázali přežít úvodní tlak Drtičů a poté vzali už otěže celého zápasu do svých rukou. Brzy se dostali do vedení a po chvíli využili i dlouhou pětiminutovou přesilovku. Také v dalším průběhu utkání byl Přerov v hodně bouřlivém prostředí Maxi-Tip Arény aktivnější a na začátku třetího dějství si vypracoval dokonce vedení o čtyři branky. Po hodně bojovném výkonu přerovský tým nakonec porazil hodonínské Drtiče 6:2 a vyrovnal stav velmi tvrdé semifinálové série.
SF2, úterý 23.3.2010
HC ZUBR Přerov - SHK iClinic Hodonín
6:2
(2:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Ditrich (Kolář, Sedlák), 15. Pala (Faltýnek), 25. Goiš (Menšík, Faltýnek), 38. Sedlák, 43. Venkrbec (Goiš, Menšík), 59. Kolář (Pala) - 34. Haring (Korotvička, Vaškovič), 51. Haring (Korotvička). Rozhodčí: Krenželok - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 6:9, navíc Halouska (Přerov) 10 minut osobní trest - Flamík (Hodonín) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 2502. Buly: 53:30. Střely: 33:39. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Halouska, Pavlas, Hoferek, Osina, J. Ferenc - Kolář, Sedlák, Ditrich - Coufal, Hanák, Kotásek - Menšík, Venkrbec, Goiš - Martinák, Kohút, Sprušil - Málek
Tuček - Kaláb, Flamík, Vaškovič, Korotvička, Špok, Kubica, Jurásek, Pokorný, Klimeš, Sajdl, Komárek, Haring, Peš, Šimeček, Salajka, Havlík, Koktan, Kuba, Vrba, Hollý

Úvodní minuty dnešního zápasu daly přerovským fanouškům malou vzpomínku na nedělní první utkání série. Hodonín se totiž pustil do Zubrů hodně ostře a dokázal bez problémů ubránit přerovskou přesilovku. První vážnější šance Drtičů se zrodila v úvodu 6. minuty, kdy pálil nepříjemně Kubica a brankář Tihlář musel vytasit svoji lapačku. To Zubři z první větší šance zahrozili o chvíli později mnohem agresivněji a v Maxi-Tip Aréně se poprvé slavilo. Krásnou akci prvního útoku totiž přesně zakončil Ditrich. Od tohoto momentu se hra Přerova výrazně zlepšila a za pár vteřin mohlo být ještě veseleji. Nakonec však ale nebylo, protože Kotásek v těžké pozici hodonínskou klec těsně minul.

V polovině 10. minuty byl naopak ve velmi dobré možnosti hodonínský Špok, ale stejně jako Kotásek mezi tři tyče nezamířil přesně. Na začátku 15. minuty se poprvé v Maxi-Tip Aréně zvedla vlna emocí, když Flamík hrubým faulem na koleno knokautoval Kotáska. Hodonínský zadák dostal od rozhodčího trest na pět minut plus do konce utkání a zamířil předčasně do kabiny. Výbornou možnost ke skórování využili Zubři s rychlostí blesku. Po devíti vteřinách vyslal na Tučka tvrdou střelu Pala a kotouč se zatřepal v síti. Hodonín mohl ještě do konce první třetiny snížit skóre, když ve vlastním oslabení ujel v přečíslení, ale Tihlář byl pozorný a puk za svá záda nepustil.

Na začátku druhé třetiny přerovský tým dohrával přesilovku z prvního dějství, ale nevyužil ji a stejnou možnost dostal po chvíli i Hodonín. Drtiči přesilovku také nesehráli ideálně a navíc v jejich posledních vteřinách dokonce sami inkasovali. Na křídle se dostal k puku Goiš, sjel si do prostoru kruhu a trefil se parádně k tyčce. V polovině 26. minuty přišel o jednoho hráče také tým Hodonína. Obránce Salajka po tvrdém střetu u mantinelu zůstal ležet na ledě a po chvíli musel být dokonce odnesen na nosítkách.

V polovině zápasu se Drtiči na krátkou chvíli dostali několikrát před branku Zubrů, ale bojující přerovští hráči dokázali soupeře v posledních chvílích obrat o kotouč. Nakonec se ale Hodonínu podařilo brankáři Tihlářovi pokazit čisté konto. Kubica sice ve 33. minutě z výborného postavení těsně přestřelil, ale Haring už byl z následné akce přesný a dorazil kotouč do branky. Ve 37. minutě přišel opět čas na hodonínskou přesilovku, i tentokrát se však ale všechno podstatné událo na straně Zubrů. Sedlák totiž díky dobrému napadání vystihl rozehrávku soupeře a nájezdu se trefil přesně mezi betony.

Také třetí část hry zahájili přerovští hokejisté přesilovou hrou. Její nevyužití je nakonec mrzet vůbec nemuselo, protože dvacet vteřin po jejím skončení se dostal ke kotouči Venkrbec a přesnou střelou rozjásal stadion popáté. V dalších minutách se hra na ledové ploše opět trochu přiostřila a došlo tak opět na sérii vyloučení. Přerovský tým mohl také při vlastní přesilovce inkasovat, ale „Banán“ se překonat nenechal. Hollý ze sólového nájezdu trefil pouze Tihlářův beton.

V 51. minutě se opět hrálo v nestejném počtu hráčů na ledě. Za katr totiž putoval Sedlák a Drtiči nabídnutou přesilovku rychle využili. Brankář Tihlář měl na moment zakrytý výhled a Haring nekompromisní střelou upravil skóre na 5:2. I v závěrečných minutách se trestoměřiči rozhodně nenudili a Přerov hrál necelou minutu i dobrou přesilovku čtyři na tři. Z této početní výhody sice gól nepřišel, ale z následné klasické pět na čtyři už ano. Se začátkem 59. minuty střílel Kolář a brankář Tuček musel lovit puk ze své sítě pošesté. Přerovští Zubři tak ve druhém utkání dokázali napravit nevydařené vystoupení z Hodonína a po výhře 6:2 vyrovnali stav semifinálové série na 1:1.