Rozjetí Zubři zvítězili už počtvrté v řadě! Na domácím ledě šesti góly rozstříleli Ústí

P ř e r o v – Bojovně naladěni předchozími výhrami vstoupili Zubři do středečního zápasu 18. kola WSM ligy. Hlad po úspěchu byl znát, Přerov navíc potvrdil zlepšenou produktivitu. Ústečtí sice záhy na první trefu odpověděli, ale pak už se prosazovali jen domácí Zubři. Navíc v úvodu druhé části skvěle ubránili dvojnásobné oslabení, což je ještě více posílilo. Přerov naplno vyhrál počtvrté v řadě, Ústí rozstřílel 6:1!
18.kolo, středa 26.10.2016
HC ZUBR Přerov - HC Slovan Ústí nad Labem
6:1
(3:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Goiš (Kovařík, Popelka), 7. Pšurný (Dostálek, L. Vágner), 14. Pšurný (Chmelíř, Procházka), 29. Popelka (Kovařík, Novotný), 33. Plášek (Sýkora, L. Vágner), 43. Dvořák (M. Kratochvíl, Novotný) – 6. Merta (Doležal, Poulíček). Rozhodčí: Mikula – Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2117. Střely na branku: 36:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.
Horčička – Chmelíř, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Vágner, Zbořil, Pala – Procházka, Pšurný, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Sikora, Sýkora, Plášek – Král, Dvořák, M. Kratochvíl
Soukup – Kasík, Brož, M. Vágner, Husák, Přindiš, Bernad, Zajíc – Kloz, Roubík, Vrdlovec – Merta, Poulíček, Doležal – Melka, Loskot, Dalecký – Navarra, Macek, Markulinec

Přerov zahltil Soukupa střelami hned od úvodu a s ofenzívou pokračoval nadále, což se vyplatilo. Přesně po čtyřech minutách Jiří Goiš směřoval přihrávku na Kovaříka, kotouč ale šťastně vyslal do ústeckého brankáře a ten si jej srazil za brankovou čáru. Už za minutu ale bylo srovnáno. Ústí proměnilo brejk, po souhře Doležala s Davidem Mertou zakončoval druhý jmenovaný bez větších potíží. Už v čase 6:14 se však skóre měnilo znovu. Po buly okamžitě nahazoval Dostálek, díky čemuž se odkryla klec Romanovi Pšurnému, který do ní kus černé gumy zametl.

Slovan pak sehrál přesilovku, ale díky ní brankové hody nepodpořil. Ve 14. minutě odskočili Zubři už na rozdíl dvou gólů. Roman Pšurný čtrnáct vteřin před koncem potrestal dvojité vyloučení hostů. Velmi pohlednou první třetinu zakončili Zubři ve třech hráčích.

Vedení 3:1 však po siréně udrželi. Lvi se do útoku začali tlačit mnohem více a do zápřahu se tak dostal už i Horčička. Hosté se snažili, leč puk vždy končil na přerovském brankáři. Naproti tomu Zubři byli ti, kteří udeřili. Před půlí hrací doby se prosadilo duo Michal Popelka – Lubomír Kovařík a navýšili konto o čtvrtou trefu.

Nepříjemně poté zahrozil Kloz, na druhé straně Goiš. Stav 4:1 přetrvával do času 32:51. Sýkora našel zpoza brány veterána Karla Pláška a ten rozsvítil světlo za Soukupem popáté.

Kdo čekal ve třetím dějství nápor Ústeckých, mýlil se, protože ve 43. minutě Kratochvíl našel se štěstím Filipa Dvořáka, který se stal autorem šestého gólu Zubrů. Oslabení hostů už nechali Přerované nevyužité. Osm minut před koncem došlo na vyloučení Dostálka a hned po něm putoval na trestnou i Kasík. Následná hra ve čtyřech nic nenabídla a vítěz mače už byl zřejmý. Hráči z Polabí sice chtěli nálož branek zmírnit, v ledu se jim ale odrážela už jen smůla.

Přerovští hokejisté tak jasnou výhrou 6:1 natáhli vítěznou šňůru už na čtvrtý zápas a posunuli se na páté místo před Slavii!

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Je to sice jednoznačný výsledek, ale ten průběh zápasu tak jednoznačný nebyl. Hlavně ve druhé třetině jsme nehráli dobře, neplnili jsme to, co jsme chtěli. Tam nás hrozně moc podržel Luboš Horčička. Nebýt něho, mohl být ten výsledek jiný. Klíčovým momentem bylo to, že jsme ubránili oslabení ve třech proti pěti. Pro sebevědomí hráčů je důležité, že se trefily všechny čtyři lajny.