První derby v přípravě jasně ovládli Zubři, do brány Prostějova nasázeli šest gólů!

P r o s t ě j o v – Čtvrtým testem Zubrů před rozjezdem první ligy bylo páteční klání na ledě rivalského Prostějova. Do derby měli modrožlutí výborný nástup a brzy vedli o tři góly. Jestřábi pak sice dokázali jít do těsného závěsu, ale ve druhém dějství, které okořenila i bitka Sobotky s Přindišem, opět Přerov utekl. Třetí část pak Zubři bez větších potíží kontrolovali a nakonec zvítězili výrazným rozdílem 6:2.
přát., pátek 14.8.2015
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
2:6
(1:3, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Sobotka (Moskal), 22. Čuřík (Venkrbec) – 1. Polák (Šebek), 3. Dostálek (Pšurný, Sýkora), 7. Stoklasa (Blinka), 23. Pšurný (Sýkora), 35. Dostálek (Pšurný), 50. Pšurný (Sýkora). Rozhodčí: Kubičík – Nazad, Zedník. Vyloučení: 9:11, navíc Sobotka (Prostějov) 5 minut + do konce utkání a trest ve hře – Chmelíř (Přerov) 10 minut osobní trest, Přindiš (Přerov) 5 minut + do konce utkání, Goiš (Přerov) 10 minut osobní trest + do konce utkání. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 857. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:6.
Horčička – Malý, Sobotka, Kaluža, Mojžíš, Rudl, Husák, Protivný, Liška, Rod, Moskal, Kajaba, Medek, Venkrbec, Stejskal, Čuřík, Kuncek, Šlahař, Česlík, Augustin
Slovák – Chmelíř, Grof, Novotný, Polák, Přindiš, Šnajnar, Vágner, Zbořil – Pšurný, Sýkora, Dostálek – Blinka, Šebek, Stoklasa – Goiš, Sedlák, Kratochvíl Š. – Málek, Král, Školoud

Přípravné derby Zubři snad nemohli začít lépe. Uběhla přesně minuta, když Šebek připravil střeleckou pozici pro Jiřího Poláka a ten se nemýlil. O chvíli později už to navíc bylo 0:2. Napadající Vlastimil Dostálek se chopil kotouče a Horčička ho lovil zpoza svých zad znovu. Snížit se poté málem podařilo Moskalovi, který ohrožoval Slováka z blízkosti, ale udeřili zase Přerované. Střílející Filip Stoklasa dostal velký prostor ještě na dorážku a Horčička byl bez šance.

V dalších minutách se dravci vzchopili a také Slovák inkasoval. Po střele Moskala kotouč skákal po brankovišti, odkud jej pohotově doklepl Dan Sobotka. Závěr třetiny přinesl početní výhody na obou stranách. Domácí si část přesilovky přenesli do prostředního dějství.

Sice ji nevyužili, ale krátce po jejím skončení se už stav měnil. Venkrbec z bekhendu trefil tyčku a Jakub Čuřík dorazil volný kotouč. Zubři naopak byli v přesilovce úspěšní a brzy měli svůj dvougólový náskok zpátky, když přesně zamířil Roman Pšurný. Další pasáž druhé periody patřila Jestřábům, kteří hráli 110 sekund přesilovku pěti proti třem. Přerov byl pod tlakem, který s velkou dávkou štěstí likvidoval Slovák. Nepřelstil jej střílející Moskal, zblízka zakončují Rod a tutovku zakrátko spálil také Stejskal.

I když šlo o přípravný duel, tak ho zpestřila bitka mezi Sobotkou a Přindišem, který odešel z ledu s krvavým zraněním. Po boxerském souboji hráli Zubři další přesilovku a radovali se popáté. Úspěšně podruhé v zápase zamířil Vlastimil Dostálek. Na konci pro změnu pykali Zubři, a tak třetí část otevřel Prostějov ve výhodě jednoho hráče v poli.

Přesilovka se krátce po začátku zdvojnásobila, ale Přerov oslabení zvládl bez větších problémů. Ve 46. minutě kasu Zubrů ohrožoval střelou Protivný, ovšem Slovák dobře zasáhl. Šestý gól pak měl na holi Blinka, který uháněl sám na Horčičku, jenže rychlý výpad po chybě obrany soupeře v gól nepřetavil. Přerovany to ale mrzet nemuselo, v přesilovce totiž modrožlutí předvedli rychlou souhru, na jejímž konci byl Roman Pšurný. Ten zvýšil už na 2:6.

Jestřábi se o zdramatizování stavu už snažili marně. Husák střelou jen vyprášil betony Slováka a Česlík v přesilovce mířil příliš vysoko. Poslední šancí byl průnik Šlahaře, s nímž si také přerovský muž s maskou poradil.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že to bylo přípravné utkání jako každé jiné. Možná bylo naprosto zbytečně trošku vypjatější, ale Přerov utkání v první třetině ovládl. To rozhodlo o celém zápasu, pak už ten duel byl takový, jaký byl.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Za vítězství jsme rádi, ale určitě ho nijak nepřeceňujeme. Prostějov hrál včera těžké utkání v Třebíči a dnes mu nevyšel začátek. Myslím si, že velký rozdíl byl v brankářích. Spokojenost je s výsledkem, i předvedená hra nebyla špatná, ale pořád jsme ve fázi přípravných utkání.