Přerovští Zubři získali cenný skalp Vsetína

P ř e r o v - Hokejisté HC ZUBR Přerov slaví další vítězství. Díky obrovské bojovnosti dokázali v osmém ligovém kole porazit na domácím ledě tým Vsetína 4:2. Na úvodní rychlou branku hostů dokázali přerovští Zubři velmi rychle odpovědět a skóre otočit. Valaši sice ještě do první sirény vyrovnali, ale poté se už trefovali pouze domácí a zaslouženě získali do tabulky další tři body. Do střelecké listiny se postupně zapsali Martinák, Kolář, Mališka a Sprušil.
8.kolo, středa 8.10.2008
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
4:2
(2:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2:20 Martinák (Šimo), 9:05 Kolář (Kupec), 37:03 Mališka, 47:57 Sprušil (Kočara) - 0:39 Mikeš (Štraub, Zavrtálek), 17:07 Marek (Novák). Rozhodčí: Dědek - Novák, Poláček. Vyloučení: 10:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1200. Střely na branku: 57:42. Buly: 24:52. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Sedláček - Halouska, Pala, Hruška, Prinke, Vlček, Ryšánek, Bauer - Kočara, Sprušil, Mališka, Martinák, Šimo, Rak, Kupec, Kolář, Rusek, Kundrátek
Plšek - Fabián, Šimek, Gajdošík, Novák, Marek, Zavrtálek, Sznapka, Mikeš, Štraub, Tesařík, Černý, Matula, Vaněk, Ašer, Klabačka, Staša, Farda, Plachtovič

Hosté ze Vsetína vstoupili do zápasu doslova raketově. Hned po půlminutě se dostal Mikeš za domácí obranu a přesnou střelou překonal brankáře Sedláčka poprvé - 0:1. Zubry však branka rozhodně nezaskočila a po necelých dvou minutách bylo vyrovnáno. V útočném pásmu odvedl dobrou práci Šimo, přihrál na lépe postaveného Martináka, který poslal puk přesně mezi Plškovy betony - 1:1. Hned za další minutu se mohl Přerov radovat podruhé, ale Sprušil v obrovské šanci přestřelil. V 5.minutě měli domácí možnost hrát přesilovou hru, ale tentokrát pevná vsetínská obrana nepovolila Přerovu dostat se do vážnější šance. Zubři se nakonec dočkali druhé vstřelené branky na začátku 10.minuty. V útočném pásmu byl nejaktivnější Kolář a rozjásal přerovský zimní stadion podruhé - 2:1. Další minuty přinesly opět hru přerovských Zubrů v početní výhodě, ale ta i tentokrát kýženou branku nepřinesla. V 13.minutě znovu zahrozil i Vsetín, ale se střelou Gajdošíka si brankář Sedláček bez problémů poradil. Na konci 16.minuty se přesilovky dostali i hosté. Velkou šanci si nejdříve vypracoval Klabačka, ale strážce přerovské svatyně i tentokrát vytáhl úspěšný zákrok. O chvíli později se už ale bylo díky přesné střele Marka znovu vyrovnáno - 2:2. V závěru první třetiny ještě vsetínští hráči několika střelami ohrozili přerovskou branku a dostali se do přesilovky po faulu Kupce.

Ve 22.minutě se tvrdou střelou od modré čáry prezentoval Zavrtálek, ale ani tentokrát se skóre nezměnilo. Po chvíli se musel Přerov sice znovu bránit v oslabení, ale největší šanci si překvapivě vypracovali Zubři. Kočara poslal puk přesně na hůl Sprušila, který ale zamířil těsně vedle Plškovy branky. Tlak domácích o chvíli později ještě zesílil a středem pozornosti na ledě byl opět přerovský útočník Sprušil. S jeho dobře mířenou a tvrdou střelou si vsetínský brankář poradil a zachytil do lapačky. Ve 31.minutě se k brankáři Plškovi přiklonilo i štěstí, když se před něj dostal osamocený Kolář a po jeho zakončení puk těsně minul pravou tyčku. O dvě minuty později měl Vsetín možnost přesilové hry po faulu Martináka. Blízko třetímu gólu byl Zavrtálek, ale jeho bomba těsně minula Sedláčkovu branku. V polovině 36.minuty ale naopak fauloval vsetínský Matula a rázem byli na ledě v početní převaze domácí. Přesilovku nakonec dokázali přerovští Zubři proměnit v třetí branku. Při jedné z útočných akcí ukázal před Plškem velkou drzost Mališka a puk dorazil za brankovou čáru - 3:2. Hned po gólu se za brankou strhla divoká šarvátka do které se zapojilo několik hráčů z obou týmů.

Třetí třetinu rozehráli lépe vsetínští, ale mírný tlak jim nevydržel příliš dlouho. Ve 44.minutě ohrozil hostujícího brankáře Martinák. Vsetínský gólman měl sice zakrytý výhled, ale dokázal na poslední chvíli zasáhnout. Další velkou šanci si Zubři vypracovali ve 46.minutě. To Sprušil vybojoval útočné pásmo, poslal puk na volného Raka, který však na zkušeného brankáře Plška nevyzrál. Tři vteřiny před vypršením 48.minuty už ale přišla další přesná trefa domácích. Do střelecké listy se zapsal Sprušil, jehož střela skončila za Plškovými zády - 4:2. V posledních deseti minutách se sice Vsetín pokoušel dostat do závěrečného tlaku, narážel však na dobře fungující přerovskou obranu. Zubři mohli své vedení v posledních minutách ještě zvýšit, ale útočník Rak dvakrát proti hostujícímu brankáři neuspěl. V 59.minutě si ještě hostující střídačka vyžádala oddechový čas, na výsledku 4:2 se už však nic nezměnilo.

video : sestřih zápasu Přerov - Vsetín

Jaroslav Beck (HC ZUBR Přerov): I když nám chybí některé opory, tak to dnes byl dobře odpracovaný zápas. Diváci vytvořili výbornou atmosféru, ve které se skvěle hraje. Jsem velmi rád, že to kluci zvládli a fanoušci si dnešní zápas užili. V neděli nás čeká hodně nepříjemný zápas v Prostějově. Někdy se to stává, že tým jde od debaklu k debaklu, ale o to více to bude zákeřnější. Musíme se na neděli velmi dobře připravit a bojovat stejně jako dnes. Případné podcenění by byla smrtelná chyba.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Do dnešního utkání jsme měli dát trochu více bojovnosti. Myslím si, že ve druhé třetině jsme si zasloužili dát nějaké góly, ale bohužel nám to tam nespadlo. Domácí nás pak potrestali v přesilové hře a s tak silným soupeřem, jakým Přerov je, se skóre těžko dohání. Sice jsme po druhé třetině ještě doufali, že bychom mohli nějaký ten bod z Přerova odvést, ale bohužel to nevyšlo.