Přerovští Zubři prohráli už pošesté v řadě

B r n o - Hokejisté přerovského Zubru odstartovali druhou polovinu základní části porážkou na ledě brněnské Techniky. Domácí se v první třetině ujali dvoubrankového vedení, které ve třetí třetině dokázali ještě zvýšit. O jedinou branku přerovského týmu se postaral v 54. minutě během oslabení Antonín Sprušil. Série porážek týmu HC ZUBR Přerov se tak rozrostla už na šest.
16.kolo, neděle 9.11.2008
Technika Hockey Brno - HC ZUBR Přerov
5:1
(2:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 11:32 Kučírek (Špok), 17:18 Mráz (Sedláček), 44:46 Maksa, 45:32 Liška (Látal, Benýšek), 53:52 Jelínek (Mráz, Sedláček) - 53:18 Sprušil (Faltýnek). Rozhodčí: Kubičík - Doležálek, Drobílek. Vyloučení: 8:7, navíc Kundrátek (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: 45:31 Buly: 46:27 Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
Nešťák - Zapletal, Habrovec, Kučírek, Maksa, Kalafut, Úlehla, Šindelář, Mráz, Sedláček, Liška, Jelínek, Špok, Šebek, Korotvička, Látal, Odehnal, Benýšek, Němec, Tobiáš, Matouš
Štefl (46. Krejčí) - Pala, Ryšánek, Hruška, Vlček, Halouska, Faltýnek, Bauer, Prinke, Kolář, Sprušil, Šimo, Martinák, Hanák, Rusek, Goiš, Žibrita, Korčák, Menšík, Mališka, Kundrátek

Dnes dokázali vzdorovat Zubři svému soupeři 10 minut. Během nich se hrálo převážně nahoru dolů. V 8.minutě zaútočil nebezpečně Korčák, Nešťákovi však vyprášil jen levý beton. V 10.minutě se málem do sólového nájezdu dostával Korotvička, Štefl však včas vyjel a puk dokázal vyrazit z útočného pásma dříve, než se Korotvička k němu dostal. V čase 11.32 při hře 4 na 4 přišel velký kiks rozhodčích, který by se neměl stávat. Domácí se do útočného pásma dostali dvoumetrovým offsidem a trojice sudích se nedohodla jak situaci posoudit. Zubři už důsledně nebránili, protože byli přesvědčeni, že byl odpískán offside. Domácí však hráli dál a tak se dostali velice lacino k prvnímu gólu. Zubři dlouho protestovali, trojice rozhodčích však po poradě gól uznala s tím, že se čárový upískl ... Autorství přiznali Kučírkovi, asistenci si připsal Špok - 1:0. Pak se opakovala situace, kterou už známe z předchozích 5 zápasů. Meo chtělo, snahu nelze upřít, ale už to nešlo. Téměř celý zbytek zápasu se už odehrával hlavně před přerovskou brankou. Další výraznou šanci si Technika vypracovala v 16.minutě, sólový nájezd Šebka ale zlikvidoval faulem Ryšánek. Pomohlo to ale jen na chvíli, protože domácí toto vyloučení využili. V 18.minutě střelou z boku zvýšil na 2:0 Mráz po přihrávce Sedláčka.
   Ve druhé třetině se hrstka diváků, která utkání sledovala branky nedočkala. Blíže k nim měli stále domácí hráči, kteří na bránu Přerova stříleli přecijen častěji. Asi největší šanci si vytvořili v 25.minutě, když za Šteflem zazvonila tyč. Jinak ale moc nestřílelo ani jedno z mužstev. Největší šance Přerova v třetině by se hledala obtížně. I když Zubři Nešťáka několikrát vyzkoušeli, vyloženou šanci si prakticky nevytvořili.
   Poslední třetina začala náporem domácích. Ve 45.minutě domácí potrestali další vyloučení Zubrů pro Meo velmi nešťastným gólem. Prudká střela Maksy bohužel trefila velmi bolestivě Halousku a od něj změnil puk směr do levého vinklu přerovské klece - 3:0. No a když po ani ne minutě skončila v brance i akce trojice Benýšek, Látal, Liška a skóre se zvýšilo na 4:0, bylo definitivně rozhodnuto. Štefla nahradil v bráně Krejčí a do konce zápasu musel ještě čelit 9 střelám. V 54.minutě se sice ve vlastním oslabení blýskl pěknou akcí po přihrávce Faltýnka Sprušil, když jehož střela z kruhů prošla mezi Nešťákovými betony až do sítě - 4:1, zůstalo však znovu jen u jedné branky a s tímto počtem se vyhrává jen ve fotbale, v hokeji jen velmi vyjímečně. Za půl minuty dal výsledku konečnou podobu Jelínek po přihrávkách Mráze a Sedláčka. Z pěti metrů se prosadil střelou po ledě - 5:1. Prakticky na celé poslední 2 minuty dostalo Meo výhodu přesilovky 5 na 3. Svého soupeře sice drželo v zámku (viz video), ale gólový efekt to už nepřineslo

video : sestřih zápasu Technika - Přerov