Přerovští Zubři počtvrté v řadě doma nebodovali

P ř e r o v - Série nevydařených domácích zápasů se po dnešním utkání s Valašským Meziříčím znovu prodloužila a Zubři před vlastním publikem už počtvrté v řadě nebodovali. V hodně oslabené sestavě a s několika juniory sice v 11. minutě otevřeli skóre, když se trefil Kočara, ale to bylo z jejich strany vše. V dalších dvou třetinách už padaly góly jen do přerovské klece a Bobři si tak po hladkém vítězství v poměru 1:4 odvezli z Hané všechny tři body.
42.kolo, neděle 22.2.2009
HC ZUBR Přerov - HC Bobři Valašské Meziříčí
1:4
(1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 10:50 Kočara (Staša) - 18:16 Sochorek (Šebesta), 26:42 Kratěna (Sochorek, Šebesta), 31:56 Tatarčík (P. Dvořák), 53:25 Sochorek (Šebesta). Rozhodčí: Šiška - Goňa, Obadal. Vyloučení: 6:7, navíc Hanák (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci:. Buly: 34:47 Střely: 36:39. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Sedlář - Pala, Novák, Kubala, Halouska, Ryšánek, Vlček, Prinke - Kočara, Sprušil, Martinák - Staša, Hanák, Mališka - Menšík, Kupec, Vencel - Blaheta
Jirkův - Růčka, Zrník, T. Bokroš, Krisl, Blažek, O. Dvořák, Starůstka, Mlynář, Tatarčík, P. Dvořák, Matějný, Šebesta, Sochorek, Kratěna, Vaněček, D. Varga, L. Bokroš, Dědek, M. Varga

Úvod utkání patřil Zubrům. Ti se do první šance dostali už po chvíli, ale střela Martináka nenadělala hostujícímu brankáři velké potíže. Z dobrého postavení to zkoušel i Menšík, ale také nechal gólmana Jirkůva úspěšně zasáhnout. Na začátku 7. minutě už přišla velká šance Zubrů, kterou si vypracoval Kočara. Ze dvou metrů však zamířil těsně vedle tyčky Bobří branky. O minutu později už měl práci i přerovský brankář Sedlář a musel zlikvidovat střelecký pokus Krisla. Následně se dostal do ohrožení přerovské branky i Vaněček, ale ani tentokrát se skóre neměnilo. V závěru 11. minuty už však ano a zasloužili se o to Přerovští Zubři. Defenzíva Valachů nechala před svou brankou až příliš mnoho prostoru Kočarovi, který už věděl co s pukem - 1:0.

Gól Zubry hodně povzbudil a hned po minutě nepříjemnou jedovkou otestoval Jirkůva útočník Martinák. Ve 14. minutě byl pro změnu centrem dění prostor před domácí brankou. Se střeleckým pokusem Sochorka si Sedlář se štěstím poradil. Dvě minuty před koncem byl při velké šanci zahákován unikající Hanák, ale společně s faulujícím Bokrošem putoval na trestnou lavici, což na tribunách vyvolalo bouři nevole. Ten správný čas zkušeného útočníka Sochorka nakonec přišel v 19. minutě, když se dostal s kotoučem až před branku a pohodlně vyrovnal skóre - 1:1.

I na začátku druhé třetiny byli Zubři mírně aktivnější. Zaútočit zkoušel hned po minutě Kočara, ale po obkroužení branky v poslední chvíli upadl. Po faulu Krisla hrál Přerov ve 23. minutě přesilovku, ale vlastní nedisciplinovaností si ji pokazil. Po nedovoleném zákroku Martináka se hrálo ve čtyřech na obou stranách. V polovině 24. minutě opět zaměstnal meziříčskou obranu včetně brankáře agilní Kočara, bohužel neuspěl ze střely, ani z následné dorážky.

Po této neproměněné akci se začali postupně dostávat do tlaku Bobři a brzy se jim podařilo otočit skóre. Ve 27. minutě získal puk v útočném pásmu Kratěna a ani vteřinu neváhal přesně zakončit - 1:2. Krátce po tom, co se zápas přelomil do své druhé poloviny, dostali Zubři možnost hrát přesilovou hru. Naložili s ní však velmi špatně a dokonce v ní inkasovali třetí branku. Ve středním pásmu využil nedůslednosti obrany Tatarčík, najel si před brankáře Sedláře a ukázkovou stahovačkou ho překonal - 1:3. Po dalším oboustranném vyloučení se hrálo opět na obou stranách ve čtyřech a to více vyhovovalo Bobrům. Dvě minuty před koncem byl na hranici pravidel zahákován Kočara, ale vyloučení se tentokrát nekonalo.

Také do třetí třetiny měli Zubři dobrý nástup, který však ke gólu nevedl. Ve 44. minutě byl vyloučen Tatarčík a domácí se znovu pokusili snížit skóre. Pěknou střelou se prezentoval Martinák, ale proti dobře chytajícímu brankáři se neprosadil. O tři minuty později na druhé straně prohnalo přerovskou obranu útočné duo Šebesta - Sochorek a Sedlář musel opět tvrdě zasahovat a udržel svůj tým ve hře o body. Prvně jmenovaný měl další velkou šanci v 51. minutě, kdy se k němu v útočném pásmu šťastně odrazil kotouč a bývalý prvoligový útočník pálil těsně vedle. V 54. minutě Bobři definitivně zhatili naděje Zubrů na zvrat v utkání. Před Sedlářovou brankou se dobře zorientoval Sochorek a puk dopravil za čáru - 1:4. Přerov mohl ještě v závěru snížit skóre při vyloučení Dvořáka, ale Bobři si poslední minuty zápasu pohlídali a dovedli utkání do vítězného konce.