Přerov se s Krakowem trápil a bude hrát jen o třetí místo

O s t r a v a – S hodně omlazenou sestavou vyrazili Zubři v pátek krátce po poledni odehrát druhé utkání přípravného turnaje do Poruby. Na rozdíl od prvního duelu se jim tentokrát střelecky tolik nedařilo a vypracovali si také menší počet příležitostí. Krakow se v první třetině ujal dvoubrankového vedení, které si dlouho udržoval. Přerov na začátku třetí třetiny výrazně zabral, ale bohužel znovu dvakrát inkasoval. Střelecky se Zubři dokázali prosadit až za čtyřgólového manka, které ale smazali jen z poloviny. V sobotu tak bude Přerov hrát na turnaji o konečné třetí místo. Jaký bude jejich soupeř? To se rozhodne po večerním posledním utkání skupiny B.
turnaj, pátek 17.8.2012
HC ZUBR Přerov - ComArch Cracovia Kraków
2:4
(0:2, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 51. Goiš (Faltýnek), 57. Sakrajda (Kolář, Brada) - 4. Sznotala (Piotrowski), 19. Kmiecik (Besch), 50. Laszkiewicz L. (Kowalówka S.), 51. Laszkiewicz L. (Kowalówka S., Besch). Rozhodčí: Mrkva - Jureček, Barteček. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 138. Střely na branku: 29:28. Buly: 31:27. Průběh utkání: 0:4, 2:4.
Sklenář J. – Faltýnek, Drábek, Tomeček, Ferenc, Osina, Sklenář V., Vávra, Vlček – Sedlák, Goiš, Málek – Loupal, Vaněk, Matušenko – Kolář, Sakrajda, Hanák – Žůrek, Brada
Radziszewski – Sznotala, Besch, Klys, Myjak, Kowalówka A., Noworyta, Witowski, Zielinski, Laszkiewicz L., Kowalówka S., Laszkiewicz D., Chmielenski, Dvořák, Kostecki, Kmiecik, Rutkowski, Piotrowski, Zietara, Morkowski, Cieslicki

Po úvodním buly se polský tým rychle dostal do náporu a brankář Sklenář musel lapit několik nepříjemných střel. Tlak Krakowa ale brzy utnul faul a Přerov chtěl udeřit v přesilovce. Ta však gólový úspěch nepřinesla a následně se početní výhoda otočila k soupeři, který s ní naložil mnohem lépe. Střela Sznotaly byla nešťastně tečována jedním z přerovských beků a Sklenář na ni nedokázal zareagovat.

Zubři se snažili na gól odpovědět, jenže se přes dobře pracující obranu Poláků dostávali velmi těžko. Krakow navíc mohl v polovině 14. minuty své vedení zvýšit. Rutkowského dělovka zazvonila na horní tyčku a stejný hráč se bleskově pokoušel ještě o ostrou dorážku. Na druhé straně pak Přerov zahrozil Málkem, ale střelec dvou branek v prvním turnajovém mači s Porubou se tentokrát neprosadil.

Také závěr třetiny patřil Krakowu, který si připsal další dvě příležitosti. Ta první úspěšná nebyla, Leszek Laszkiewicz po chybě obrany Zubrů z nájezdu neskóroval, ale druhá už změnu stavu přinesla. Beschem nastřelený kotouč u brankoviště tečoval Kmiecik mezi Sklenářovy betony.

Začátek druhé periody byl ve znamení přerovské přesilovky, ale i tentokrát z ní Zubři nic nevytěžili. Ve 26. minutě měl šanci na snížení dobře najetý Hanák, leč střelou mířenou nahoru trefil pouze brankáře Radziszewského do ramene. Snahu Přerova o snížení skóre poté utnul faul Brady a modrožlutí byli v oslabení pod těžkou palbou Krakowa. Po dvou střelách Witowského od modré čáry kotouč tancoval na brankovišti, ale nikdo jej nedokázal dorazit

Další průběh druhé dvacetiminutovky si Přerov zkomplikoval špatným střídáním, a proto opět chvíli čelil oslabení. Hru ve čtyřech přežil, ale hned vzápětí mohl potřetí inkasovat. Velmi pohlednou spolupráci bratrů Laszkiewiczů ovšem Daniel zakončil střelou těsně vedle. Nulu na kontě gólů mohl na protější straně chvíli před koncem smazat Sedlák, který se rozhodl pro prudkou střelu. Kotouč však k velké smůle zastavilo břevno. A když Zubři neuspěli ani v poslední minutě ze Sakrajdovy střely a dorážky, zůstal stav nezměněný 0:2.

Další dobývání krakowské branky přišlo od Přerova bleskově po úvodním buly, které zahájilo třetí dějství. Stále však Zubři neměli dobře seřízená mířidla a chybělo jim i kousek potřebného štěstí. Přesilovka byla opět bez gólového efektu a stejně skončilo i přečíslení dvou na jednoho, když se po Goišově přihrávce netrefil do poloodkryté klece Sedlák.

Přerov byl ve velkém náporu, ale bohužel dvakrát během krátké chvíle zapomněl na zadní vrátka, což polský soupeř tvrdě potrestal. Už výrazný náskok Krakowa zařídil Leszek Laszkiewicz, který nejdříve přidal třetí gól z dorážky a hned z dalšího střídání zakončoval pěknou spolupráci celého útoku. Na konci 51. minuty se konečně podařilo prosadit i Zubrům, brankáře Radziszewského překvapil bekhendovou střelou Goiš.

Závěr utkání přinesl ještě jednu trefu, Přerovu se podařilo ostrou ranou Sakrajdy snížit na 2:4, ale větší kousek z gólového manka už tým z Hané nesmazal, přestože hrál ještě přesilovku a zkoušel hru bez brankáře.

V závěrečných nájezdech byli úspěšnější Zubři, kteří v nich vyhráli 1:0. Úspěšný byl Hanák, Kolářovi se lest na gólmana nepodařila.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Rozhodli jsme se nakonec vzít čtyři lajny a vyzkoušet hodně mladých hráčů. Ze začátku jsme nebyli moc v tempu a než se to zlepšilo, tak jsme prohrávali o dva góly. Potom už to bylo i kombinačně lepší, ale paradoxně jsme opět dvakrát inkasovali. V závěru jsme se pokoušeli ještě se zápasem něco udělat, jenže už to nešlo. Výsledek sice není příznivý, ale jsme v přípravě a svůj účel nám zápas splnil.

Rudolf Roháček (Cracovia Kraków): V zápase jsme měli lepší i horší momenty. Měli jsme nejprve utkání pevně pod kontrolou, dobře jsme zakládali útoky a bránili. Je však vidět, že je to stále jen příprava, protože nehrajeme stabilně celých šedesát minut. Byly tam chvilky, kdy nás soupeř přehrával, dělali jsme chyby a noví hráči ještě neměli zažitý systém hry. Ale od toho přátelská utkání jsou, abychom se dobře připravili na mistrovská utkání. Samozřejmě jsme jinak s výsledkem spokojeni.