Poslední vteřina rozhodla! Zubři parádní trefou Goiše otočili zápas s Kladnem

P ř e r o v – Skalp kladenských Rytířů si těsně před reprezentační pauzou připsali hokejisté Přerova. Proti sokovi ze středních Čech to nezabalili ani za stavu 1:3 a tříbrankovým obratem si vydobyli tříbodový zisk. O triumfu Zubrů přitom rozhodla branka z hole Jiřího Goiše v poslední možný okamžik před sirénou ukončující třetí třetinu.
21.kolo, sobota 4.11.2017
HC ZUBR Přerov - Rytíři Kladno
4:3
(1:2, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Šlahař (Goiš, Malina), 39. Procházka (Pala, Berger), 51. M. Kratochvíl (Dvořák, Zbořil), 60. Goiš (Šlahař, Sýkora) – 7. Redlich (Kružík), 19. Kružík (Redlich), 31. Pekr (Štindl, Přikryl) Rozhodčí: Barek, Dědek – Maštalíř, Špringl. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2348. Střely na branku: 23:20. Zblokované střely: 5:5. Vhazování: 36:22. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.
Šimboch – Malina, Chmelíř, Novotný, Čáp, Pala, Zbořil – Goiš, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Berger – Plášek, Dvořák, M. Kratochvíl – Gago, Václavek, Navrátil
Cikánek – Hořava, Repe, Zelingr, Štich, Kehar, Štindl – Redlich, Kaut, Kružík – Kloz, Machač, Tůma – Strnad, Přikryl, Pekr – Zikmund, Kubík, Bláha

Utkání začalo v poměrně svižném tempu. Oba týmy nastoupily velmi aktivně a daly předzvěst kvalitnímu zápasu. Zubři se hned na úvod dostali do dobré šance poté, co Malina z vlastní třetiny poslal puk na Goiše, který ještě našel na druhé straně Jakuba Šlahaře a ten s přehledem poslal kotouč za záda přesunujícího se Cikánka. Kladno ale přidalo a začalo hrát o něco aktivněji. Odměnou mu za to byla krásná akce Tomáše Redlicha. Ten vše začal ještě před červenou čárou, kdy na pravé straně našel Kružíka, rychle si nabruslil před branku, kam dostal přesný pas a ani on nedal brankáři šanci.

V sedmé minutě tak diváci viděli již druhý gól a bylo vyrovnáno. Šance na rychlou branku domácích přišla o pár sekund později, kdy Pala nahazoval puk před branku, kde stál Matouš Kratochvíl, jeho teč ovšem skončila pouze na konstrukci brány. Hra se poté poněkud uklidnila a oba celky hlavně bojovaly o kotouč. Lépe z toho znova vzešli Zubři a Goiš se Šlahařem mohli znova rozradostnit diváky. Šlahař našel svého spoluhráče zpoza branky, ale toho pozorně vychytal Cikánek.

Přerovští si dokonce zahráli i přesilovou hru, která se jim ovšem nevyvedla a přišel tak trest. Daniel Kružík se po sražené přihrávce Goiše z ničeho nic dostal do samostatného nájezdu a na jeho blafák do bekhendu byl Šimboch krátký. Kladno tak nečekaně udeřilo před koncem třetiny a šlo do šaten spokojenější.

Zubři začali druhou periodu hodně aktivně. Pšurného střela vypadla Cikánkovi z lapačky a jen tak tak, že se k ní Procházka nakonec nedostal. Zubři byli častěji na puku, ale nevedlo to k větším šancím, naopak Kladno dobře napadalo a bylo velmi nebezpečné. Odměnou mu za to byla přesilová hra a její využití. Matěj Pekr dostal nabito na vrchol kruhu a odtud dělovkou prostřelil Šimbocha.

Zubři přidali a málem se dočkali snížení. Gago tečoval ránu od modré, ale pozorný Cikánek následný závar před brankou dokázal uklidnit. Naopak v 35. minutě mohl zahrozit Redlich, jenž se objevil tváří v tvář gólmanovi Zubrů, avšak puk přes něj neprocedil. Přerovští fanoušci se přeci jen dočkali snížení. Pala pálil od modré čáry a Cikánek tento pokus dokázal vyrazit pouze zpět k němu. Obránce domácích se opět opřel do puku, do něj sáhl Milan Procházka a po jeho přesné teči se do šaten opět odcházeno s rozdílem jediného gólu.

Přerov nastoupil do poslední třetiny se snahou zvrátit stav, ale po chybách v obraně to mohl být právě on, kdo by inkasoval. Tůma si ale po průniku na Šimbocha nepřišel a o pár sekund později neskóroval ani Přikryl poté, co z velkého úhlu netrefil prázdnou branku. Zubři postupem času více a více tlačili svého soupeře, který se pouze bránil, a vyrovnání bylo na dosah. Nepomohla ale ani přesilovka a Kladno stále úspěšně odolávalo.

To ale pouze do 51. minuty, kdy zachytil vyhození Zbořil, poslal puk zpět na branku a před Cikánkem jej dokázal Matouš Kratochvíl tečovat do branky. Přerov se tak dočkal a dokázal srovnat stav utkání. Poté se hra poněkud vyrovnala, o něco aktivnější byli hosté, ale to, co se stalo sekundu před koncem, na to se jen tak nezapomene. Zpoza branky totiž Šlahař našel Jiřího Goiše a ten vymetl růžek branky jednu desetinu vteřiny před koncem zápasu. Stadion se otřásal v základech, fanoušci byli rázem v extázi. Rytíři ztratili dobře rozehrané utkání, naopak Přerov dokonal obrat a všechny tři body tak v sobotu zůstaly na domácím ledě.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): V prvé řadě jsem rád, že jsme získali tři body. Musím říct, že jsem v to už moc nevěřil. Do utkání jsme nevstoupili dobře, první třetina byla z naší strany bojácná. Něco málo jsme si k tomu v kabině řekli – že s takovým výkonem Kladno nemůžeme porazit a nemůžeme mu ani konkurovat. Od druhé třetiny se náš výkon postupně zvedal, až vygradoval v posledních deseti minutách zápasu. Poté, co jsme absolvovali náročné cestování autobusem a zápasy obden, podali kluci heroický výkon.

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Do stavu 3:1 pro nás jsme hráli výborně. Pak jsme přestali hrát jednoduchý hokej, přestali jsme střílet a přetahovali jsme střídání. Začali jsme dělat kraviny a vymstilo se nám to.