Po velkém boji vezou Zubři z Břeclavi tři body !!

B ř e c l a v - Sobotní utkání na ledě osmého celku tabulky přineslo divákům velkou podívanou. Břeclav Zubry velmi potrápila a body jim nedala zadarmo. V mnoha fázích zápasu dokázala Přerov zatlačit před Tihláře, ve všech třetinách jej dokázala přestřílet, ale brankář Zubrů byl pro ně nepřekonatelnou překážkou. Jako vždy on byl základním pilířem vítězství Přerova, o kterém nebylo rozhodnuto až do závěrečné sirény. Zápas se lámal až v polovině 3.třetiny. Na gól Zubrů v 52.min., kterým strhli vedení na svou stranu, ještě dokázali domácí odpovědět, ale na další z 54.minuty už nikoli, třebaže v poslední minutě hráli velmi nebezpečnou powerplay 6 na 4. Radost z vitězství trochu kazilo Zubrům ale zranění Hanáka v 51.minutě.
25.kolo, sobota 19.12.2009
HC LVI Břeclav - HC ZUBR Přerov
2:3
(1:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Prachař (Pelán), 53. Prachař (Pelán) - 13. Kohút (Goiš), 52. Ditrich (Pala), 54. Kočara (Menšík, Kotásek) Rozhodčí: Váňa - Smilek, Wesley Vyloučení: 5:8, navíc Procházka (Břeclav) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: 43:32. Buly: 34:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Němec - Habrovec, Koš, Skokan, Barák, Procházka, Mráz, Klimovič, Kárný, Popela, Zapletal, Sedláček, Nedvěd, Prachař, Nekvasil, Čikl, Pelán, Grmela, Strýček, Gabriška, Kurial
Tihlář - Pala, Novák, Osina, Halouska, Vlček, Musil, Ryšánek - Kolář, sprušil, Ditrich, Kočara, Hanák, Kotásek, Coufal, Kohút, Goiš, Menšík, Holík

Do zápasu vletěli břeclavští Lvi velmi impozantně. Na celých úvodních 10 minut uzamkli hostující Zubry v jejich obranném pásmu a umožnili jim vystřelit na branku domácích pouze jedenkrát. Domácí naopak atakovali přerovskou svatyni téměř neustále a brzy "sklidili i ovoce". Hned ve 2.minutě si obrana Zubrů vstřelila vlastní gól. Puk z Pelánovy přihrávky poslal před bránu Zubrů Prachař. Tam se kotouč zapletl pod nohy Osiny, který stál u brankoviště. Od jeho bruslí se odrazil směrem do sítě. Tihlář tuto změnu nečekal a nestačil na ni zareagovat - 1:0. Tlak domácích dále pokračoval až do konce 11.minuty, v cestě puku do sítě však stál Tihlář, kterého nemohla Břeclav žádným způsobem překonat. Teprve když si šel odpočinout na trestnou lavici i domácí Prachař, začaly se dít věci i před břeclavským gólmanem Němcem. Ve 13.minutě se při této přesilovce u pravé tyče břeclavské klece uvolnil Kohút. Dostal naštěstí od Goiše přesný pas a měl z velké části odkrytou branku - 1:1. Také při další přesilovce bylo před Němcem velmi horko. Nebezpečné byly především Goišovy střely. V poslední minutě 1.třetiny nejprve prudce vystřelil od modré čáry Halouska. Za svými zády však zapomněl na dnes velmi aktivního Prachaře a ten se dostal do sólového nájezdu. Halouskovi nezbylo než mu zabránit v dokončení akce faulem. Sudí neváhal zkřížit ruce nad hlavou. K trestnému střílení se postavil sám faulovaný, ale při zakončení stála puku v cestě do přerovské svatyně Tihlářova hokejka.

Druhou třetinu zahájili Lvi další přesilovou hrou a o nebezpečné situace před přerovskou brankou znovu nebyla nouze. V celé třetině se však diváci gólu nedočkali, třebaže některé situace po tom přímo volaly. Například v úvodu 25.minuty domácí přečíslili Zubry při akci 2 na 1. Prachař, kterého dnes bylo všude vidět, se ocitl před svatyní Zubrů zcela sám, ale mířil jen do Tihláře. O minutu později se propracoval k sólovému nájezdu Sprušil, ale i on byl zastaven, podobně jako Prachař v 1.třetině, faulem. I tentokrát bylo nařízeno trestné střílení, ale Hanák, který ho prováděl, Němce neprostřelil. Ve 27.minutě opět Prachař tečoval puk těsně vedle pravé tyče přerovské branky. V závěru 33. minuty se do přečíslení dostala dvojice Kolář - Ditrich, ani nyní ale puk za brankovou čárou neskončil. Ve 35.minutě se pro změnu opakovala akce, která v první třetině přinesla Lvům vedení, tentokrát ale na opačné straně a protože obránce Břeclavi stál dále od brankoviště, na jeho nechtěnou teč, která změnila dráhu kotouče přesně k bráně Lvů, stačil Němec reagovat. Závěr třetiny patřil opět Lvům. V 37.minutě se před Tihlářem zničehonic objevil nikým nehlídaný Skokan a z první vystřelil. V půli předposlední minuty 2.třetiny ještě zachraňoval na poslední chvíli Vlček, když se před prázdnou bránou objevil volný Pelán a zkraje 40.minuty zle "zatopil" přerovské obraně Kárný.

Na počátku třetí třetiny vyloučil Váňa Coufala a Vlčka a Lvi měli možnost, naštěstí jen 14 sekund, hrát dokonce v 5 proti 3. Krátké dvojnásobné oslabení zvládlo Meo bez úhony, po návratu Coufala však měla Břeclav mnoho šancí strhnout vedení na svou stranu. Ve 45.minutě se například ocitl Prachař sám těsně u přerovské klece a střílel z první těsně vedle. Ve 46.minutě špatně rozehrál před svou brankou Osina, jeho přihrávku zachytili domácí, ale vše hasil Tihlář. Krátce nato "hořelo" na druhé straně - do sólového nájezdu se dostal Vlček. V 51.minutě zahrozil domácí Nekvasil. Za jeho střelou z první, která nebyla naštěstí přesná, se Tihlář jen ohlédl. Ihned poté zůstal dlouho ležet na ledě po zákroku domácích hráčů Hanák a do hry se již bohužel nevrátil. Přišla 52.minuta. Nejdříve hostující obrana pustila až před svou bránu Kárného, krátce poté však nešetrně fauloval Procházka a k dvouminutovému trestu za úder do oblasti hlavy a krku vyfasoval i trest osobní. Už po 9 sekundách se mohl náhradník, který odpykával jeho menší trest, vrátit zpět do hry. Zubři totiž vyhráli buly, Pala prudce vystřelil od modré a po Ditrichově teči puk zamířil do břeclavské svatyně - 1:2. Lvi odpověděli za 69 sekund. Zubři špatně pohlídali svou obrannou modrou čáru a pustili do samostatného nájezdu Pelána. Jeho střelu Tihlář jen vyrazil před sebe a na následnou Prachařovu dorážku již byl krátký - 2:2. A domácí měli i příležitost strhnout vedení zpět na svou stranu - na počátku 54.minuty minul prázdnou přerovskou branku Skokan. No a tak platilo známé "nedáš - dostaneš !". Pěknou kombinační akci Kotáska, Menšíka a Kočary zakončil u levé tyče posledně jmenovaný gólem - 2:3. Domácí dále zle doráželi na Tihláře - na dvakrát to v 56.minutě těsně před ním zkoušel Klimovič, v 57.minutě zachránilo Zubry po Sedláčkově střele od pohromy dokonce břevno ! Poslední dvě minuty hrál Přerov bez vyloučeného Kotáska a 38 sekund před koncem se domácí odhodlali k power play 6 proti 4. Naštěstí hosté své těsné vítězství uhájili a tak si z Břeclavi odvezli všechny tři body.