Po smolném utkání bez bodu i z Hodonína

H o d o n í n - Zubři opět nedokázali vydolovat bodový zisk ani na ledě vedoucího Hodonína. Hosté byli ve druhé třetině lepším celkem, ale doplatili na nevyužité šance. Domácí se naopak se štěstím prosadili dvakrát ve vlastním oslabení a dovedli tak utkání do vítězného konce. Drtiči se po dnešní výhře opět drží na čele druholigové tabulky.
15.kolo, neděle 2.11.2008
SHK iClinic Hodonín - HC ZUBR Přerov
5:1
(1:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 17:18 Pokorný (M.Rapant, Protivný), 21:25 Protivný (Pokorný), 48:46 Čárský (Jurásek), 53:54 Jurásek (Pokorný), 57:11 Protivný (Hoza, M.Rapant) – 26:09 Pala (Šimo). Rozhodčí: Čech - Musil, Reich. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1781 Buly: 42:28 Střely na branku: 46:38 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
Holeš – Hoza, Surový, Zábranský, Čárský, Jurásek, M.Rapant, J.Rapant, Pokorný, Matušek, Podešva, Hrtús, Ševela, Hučko, Protivný, Peš, Roháč, Vaněček, Vejvar, Barták
Štefl – Pala, Ryšánek, Vlček, Hruška, Halouska, Bauer – Šimo, Sprušil, Korčák – Martinák, Hanák, Rusek – Kupec, Mališka, Rak – Menšík, Kundrátek

Domácí hokejisté vstoupili do utkání velkým náporem. Aktivitu jim však v polovině 2. minuty pokazil faulující Protivný a Zubři tak mohli zkusit přesilovku. Během ní byl blízko gólu Korčák, ale puk se mu nepodařilo protlačit za brankovou čáru. Další obrovskou možnost skórovat přerovští Zubři propásli v závěru 7. minuty. To se po hrubé chybě hodonínské obrany dostal do nájezdu Mališka, ale narazil na připraveného Holeše Výhodu přesilovky měli v 11. minutě i Drtiči. I přes velké obléhání Šteflovy branky a dlouhé sérii přihrávek se nedokázali prosadit. Krátce poté pálil z otočky Čárský, ale jeho střela minula přerovskou branku. Hned vzápětí tvrdě u mantinelu fauloval domácí Hrtús a výhoda přesilovky se tak přenesla k přerovským Zubrům. Hanák s Martinákem na chvíli dokázali zamotat soupeřovy obránce, ale jejich střely však mířily vedle hodonínské klece. Skupince přerovských fandů poté v 17. minutě hodně zatrnulo, když do mantinelu u trestné lavice narazil Korčák. Nakonec se ale po chvíli zvedl z ledu a odjel po svých na střídačku. Závěr první třetiny byl v režii domácích a přinesl první gólovou akci. Po souhře Rapanta s Protivným se dostal k puku Pokorný a na jeho dobře mířenou tvrdou střelu Štefl nestačil - 1:0. Do velkých problémů se přerovští Zubři dostali v posledních minutách první třetiny, kdy dvakrát faulovali.

Úvod druhé dvacetiminutovky tak Hodonín zahájil v přesile 5 na 3. Přerov dlouho statečně odolával, ale nakonec však inkasoval druhou branku po nepříjemné střele Protivného - 2:0. Ve 25. minutě se po křídle vydal na útok Korčák s jehož střelou ale neměl Holeš mnoho starostí. O dvě minuty později se při hře 4 na 4 dostali Zubři do přečíslení a Pala po přihrávce Šima pohodlně poslal puk do branky - 2:1. Krátce po polovině zápasu mohli po faulu Korčáka domácí svoje vedení zvýšit. Srdnatě bojující přerovská obrana však toho Drtičům moc nepovolila. Ve 32. minutě opět domácí potrápili obrannou hradbu Zubrů, ale Protivného vychytal u tyčky brankář Štefl. Ten se velmi pěkným zákrokem blýskl i dvě minuty před koncem druhé třetiny, kdy vystihl kombinaci Ševely s Čárským a včas sklapl betony.

Třetí třetinu začali přerovští Zubři bojovně a ve 44. minutě se při krátké přesilovce dostala druhá útočná formace Přerova do velkého ohrožení Holešovy branky. Ten ale pokryl prostor u levé tyčky a puk za svá záda nepustil. Dvě obrovské šance poté spálili přerovští v závěru 48. minuty. Nejdříve se střelou z kruhu neuspěl Hanák a poté ke gólu nevedly ani tři dorážky Martináka a Ruska. Po chvíli tak přišel pro Zubry velký šok. V oslabení se dostali do protiútoku domácí a Čárský se štěstím propasíroval puk za brankáře Štefla - 3:1. Šanci snížit skóre dostali Zubři v 52. minutě po faulu Ševely, ale přesilovka trvala pouhých 14 sekund než nedovoleně zahrál přerovský obránce Vlček. Přízemní střelou se po chvíli zkoušel prosadit hodonínský Hrtús, ale neuspěl. Naděje přerovských Zubrů na bodový zisk definitivě utnul gól Juráska, který v závěru 54. minuty elegantně tečoval střelu Pokorného - 4:1. Tři a půl minuty před koncem ještě mohl Přerov v přesilovce zkorigovat stav utkání, ale opět v oslabení gólově udeřili domácí. Přerovští beci neubránili najíždějícího Protivného, který procpal puk mezi Šteflovy betony - 5:1. V samotném závěru utkání už domácí přerovské Zubry do ničeho nepustili a oslavili tak návrat na první místo tabulky.

video : sestřih zápasu Hodonín - Přerov