Po dvou prohrách Zubři naplno zabodovali, rival z Prostějova odjel domů s prázdnou!

P ř e r o v – Počtvrté za sebou na domácí půdě a navíc proti největšímu rivalovi. Středeční 38. kolo WSM Ligy nabídlo v MEO Aréně další derby s Prostějovem. Ostře sledovaný souboj začal velmi dobře pro Jestřáby, kteří se bleskově ujali vedení. Přerované se naopak dlouho nedokázali prosadit, vše ale změnil vyrovnávací gól, po kterém už soka zatlačili. Z převahy pak Zubři sice odskočili do dvoubrankového vedení, ale závěr byl ještě dramatický. Risk bez gólmana ovšem Prostějovu nevyšel, tým Zubrů zpečetil vítězství a po dvou neúspěších naplno zabodoval.
38.kolo, středa 6.1.2016
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
5:3
(0:1, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 31. Sikora, 33. Stoklasa (Sýkora, Sikora), 42. Ferenc (Sýkora, Goiš), 52. Sýkora (Stoklasa, Vágner), 60. Procházka (Grof) – 1. Venkrbec (Cetkovský), 33. Novák (Drtina, Moskal), 53. Venkrbec (Luňák). Rozhodčí: Mikula – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2570. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Klimeš – Chmelíř, Grof, Pala, Vágner, Novotný, Ferenc, Přindiš, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – Král, Š. Kratochvíl
Horčička – Drtina, Vokurka, Mojžíš, Kaluža, Husák, Protivný – Luňák, Cetkovský, Venkrbec – Novák, Moskal, Čuřík – Šlahař, Augustin, Volek – Zadražil, Illéš, Krejčík

Oproti předešlému zápasu s Benátkami se v MEO Aréně na gól nečekalo dlouho. Prostějov šel totiž do vedení už po jednadvaceti vteřinách, když se po nedůsledné práci přerovské defenzívy prosadil z dorážky Matouš Venkrbec. Po pár minutách hry sudí Mikula poprvé vylučoval, a to prostějovského Mojžíše. Procházkovu dorážku dobře vytěsnil Horčička a hosté faulovali znovu.

V dvojnásobné převaze Přerov červenobílé sevřel, jenže chyběla střelba. Dobrý pokus Goiše brankou neskončil a taktéž Prostějovští neuspěli proti Klimešovi. Přerov se nemohl stabilně dostat do pásma a inkasovaná branka se na výkonu mužstva podepsala. Popelka poté přihrával v přečíslení opět Goišovi, který však nastřelil jen pokrytou tyč. Proti Illéšovi zasahoval Klimeš a hra stále postrádala koření. Další nepovedenou třetinu domácích pak uzavírala přesilovka Jestřábů.

Začátek druhé periody vnesl do hry styl „ze strany na stranu“. Tvrdou Chmelířovu střelu dorážel Dostálek bez úspěchu. Po šesti minutách vešlo Přerovu do cesty oslabení. Kaluža nepříjemně ohrozil domácí a po uplynutí přesilovky Jestřábů, následovalo oslabení i pro ně. Výhodu Přerov nesehrával dobře, ale osm sekund před koncem Marek Sikora nahodil od modré a Horčičkovi puk proklouzl mezi betony.

Za dvě minuty už bylo skóre příznivé pro Zubry. Sýkora dobře zapracoval a předložil puk do prázdné brány Filipu Stoklasovi, který se nemýlil. Nadšení z vedení však nepanovalo dlouho a už po tři čtvrtě minutě bylo opět srovnáno. Drtina nahodil puk, který tečoval Martin Novák a nedal brankáři šanci. Tempo hry bylo oproti uplynulým minutám opravdu rozdílné a diváci už mohli konečně sledovat dobrý vyrovnaný hokej.

Cetkovského formace pak zavařila domácí obraně a na druhé straně měl prostějovský muž s maskou co dělat s pokusem Stoklasy. I závěr druhé tercie dohrávali Jestřábi v přesilové hře.

Na začátku poslední třetiny mohl Pšurný prchnout, jenže při úniku upadl. Zubři se však radovali o pár vteřin později. Skvěle zabrali v útočném pásmu a k dorážce se dostal Jakub Ferenc, který svůj první letošní gól patřičně oslavil. První formace Přerova pak skvěle napadala a zastavovat ji musel až Horčička.

Branka Zubrům vlila do žil čerstvou krev a šlo to poznat také na atmosféře. Vzápětí měl dost práce Klimeš. Napřed zlikvidoval střelu Cetkovského a poté musel čelit i oslabení, ve kterém byl opět silným článkem, když pochytal i střely a Krejčíka a Kaluži.

V čase 51:34 příznivci Přerovanů slavili opět. Tomáš Sýkora si vypracoval pozici a přihrávku Stoklasy s přehledem zužitkoval. Za okamžik se skóre měnilo znovu. Tentokrát inkasoval Klimeš, když Matouš Venkrbec podruhé svým důrazem bodoval. Dobře bojoval i Čuřík, když po svém pokusu přihrával Venkrbcovi. Prostějov chtěl srovnat a v závěru zkusil hru bez brankáře, jenže ta byla potrestána Milanem Procházkou. Přerované tak zvítězili ve třetí bitvě o Hanou a v důležitém mači si připsali všechny tři body!

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, jakou hru můžeme od Prostějova očekávat a snažili jsme se na to připravit. V první třetině byla znát na nás nervozita, těch šancí v ní navíc nebylo mnoho, a když byly, tak to se to neslo ve stylu – co ještě udělat, aby to tam zkrátka už padlo. Jakmile se nám podařilo ve druhé dvacetiminutovce skórovat, tak kluci už získali zpátky potřebné sebevědomí a začali hrát tak, jak bylo potřeba. Po těch dvou domácích prohrách nás tohle vítězství postavilo zpátky na nohy. Velké díky a respekt před našimi borci, kteří to vzali za správný konec a vybojovali to.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): Ve druhé třetině jsme inkasovali gól z čistého nebe, to nás trošku srazilo. Potom už jsme rytmus, který jsme měli prvních třicet minut, zkrátka nechytli a začali jsme navíc dělat chyby. Dva góly jsme domácím přichystali sami. Celkově to bylo derby se vším všudy. Hrálo se stylem nahoru, dolů, ve hře nechyběl důraz a atmosféra byla skvělá, právě kvůli tomu by se hokej měl hrát.