Po 112 dnech našli doma Zubři přemožitele

P ř e r o v - Na domácím ledě Zubři naposledy prohráli 26.9.2009 s Orlovou. Od té doby tu vyhráli 14 utkání za sebou. Nejblíže k porážce byli v zápase s Technikou, tehdy ovšem ještě stačili zvítězit na nájezdy. Dnešní napínavé utkání mělo nadprůměrnou úroveň a rovněž dospělo k nájezdovému rozuzlení. Základní trojice o vítězi nerozhodla, vítězný byl až čtvrtý nájezd Bobrů. Protože však vítězství nevybojovali v základním čase, udrželi si ještě Zubři první místo.
30.kolo, sobota 16.1.2010
HC ZUBR Přerov - HC Bobři Valašské Meziříčí
1:2sn
(0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 39. Ditrich (Sedlák) - 14. Sochorek (Ovšák), rozhodující nájezd P. Dvořák Rozhodčí: Mrkva - Koliba, Mrákava. Vyloučení: 9:13, navíc Goiš (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Buly: 38:35. Střely: 41:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Tihlář - Pala, Novák, Osina, Halouska, Vlček, Musil, Řezníček, Faltýnek - Sedlák, Ditrich, Sprušil - Hanák, Kočara, Kotásek - Coufal, Kohút, Goiš - Kolář, Martinák, Kundrátek
Krumpoch - Blažek, Krisl, Matějný, P. Dvořák, Lhotský, Ovšák, Vašut, Bokroš, Sochorek, Šebesta, Vnenk, Palík, D. Varga, Tatarčík, Brunec, O. Dvořák, Růčka, Vaněček, M. Varga, Dědek

Utkání bylo šlágrem 30.kola 2.ligy, hrály spolu týmy, které zatím získaly nejvíce bodů a zápas měl rozhodnout o tom, zda se Zubrům podaří udržet první místo v druholigové tabulce. Oproti Bobrům měli velkou výhodu - utkání hráli na domácím ledě, kde více než tři a půl měsíce neprohráli. Celé utkání bylo velmi vyrovnané a mělo vysokou kvalitu. Tu prokazovali také oba brankáři a především jejich zásluhou zápas postrádal v základním čase více branek.

V prvních dvou třetinách častěji stříleli Zubři. Jako první si v páté minutě vyzkoušeli přesilovou hru, ale jediný kdo prozkoušel hostujícího Krumpocha byl od modré čáry Pala. Teprve při návratu vyloučeného Bokroše minul těsně před brankářem Bobrů jeho svatyni Coufal a několik sekund později s podobnou šancí naložil podobně Kohút. Ani hosté při vyloučení Vlčka však skóre utkání neotevřeli. Zubři až na jedinou vyjímku nepustili soupeře ke střele a poté co se vrátili do plného počtu se usadili před Krumpochem. V půli 13.minuty nenašla nikoho před bránou hostí přihrávka Ditricha a nakonec tlak Zubrů přinesl pouze krátkou přesilovou hru. Po 35 sekándách ji totiž ukončil rozhodčí Mrkva, který poslal na trestnou lavici i Kotáska. Hra 4 na 4 se ovšem podařila lépe Bobrům. Hned po 13 sekundách objel Tihlářovu klec po Ovšákově přihrávce Sochorek a z otočky našel úzkou škvírku mezi Tihlářem a pravou tyčí - 0:1. A hned po dvou minutách už nechybělo moc a Bobři mohli vést o dvě branky. Napravo od přerovské sítě se totiž uvolnil P.Dvořák a měl ji před sebou z velké části odkrytou. Skvělým zákrokem tomu však zabránil Tihlář. Závěr třetiny už patřil Zubrům. Pomohly jim k tomu dvě přesilové hry, ale žádnému trestanému hráči předčasný návrat neumožnili.

A nestalo se tak ani na začátku druhé třetiny, když Zubři ještě dohrávali 99 sekund přesilovku. Po odehrané minutě se probíjel úspěšně obranou hostů Kotásek, dostal se až před Krumpocha, ale Šebesta jej v poslední chvíli zahákoval. Meo tak mělo možnost hrát 33 sekund přesilovku 5 proti 3. V jejím závěru velmi nebezpečně zaútočil opět Kotásek. Jeho střela však mířila jen do brankáře. V dalších minutách druhé třetiny měl Přerov nejvíce šancí otočit prozatím nepříznivý vývoj zápasu. Vyhrával drtivou většinu buly a o práci měl postaráno hlavně Krumpoch. Domácí to zkoušeli ze všech možných pozic, ale neúspěšně. Ve 30.minutě tento nápor utlumil Mrkva, když udělil menší trest Osinovi, ale poté Zubři v tlaku pokračovali. Vyústilo to v další dvojnásobnou přesilovou hru, tentokrát 42sekundovou. Ani teď to však gólem neskončilo. Ve 37.minutě si už při hře 5 proti 5 udělal výlet za brankovou čáru Krumpoch. Do něj tam najel Goiš a pomstít se mu přijel Krisl. Mrkva udělil Goišovi větší trest a tedy okamžitý odchod do šatny a navíc jemu i Krislovi po dvou menších trestech za vzájemnou šarvátku. Goiš tak inkasoval v jednom okamžiku hned 29 trestných minut. Pokračovalo se tedy ve hře 5 proti 4 a to celých 5 minut. Po minutě Mrkva zcela přehlédl jednoznačný faul na Kočaru a diváci se na něj hodně zlobili. Soupeři si sice během této dlouhé početní výhody drželi puk většinou na svých holích, přesto se však v 39.minutě po vynikajícím Sedlákově pasu probojoval do sólového nájezdu Ditrich a po zakončení stadión propukl v nadšení - Zubři v oslabení vyrovnali na 1:1.

Ve 3.třetině už Zubři tolik šancí jak v úvodních dvou neměli. Tou největší asi byla Kotáskova šance z počátku 42.minuty. Bylo to ještě stále v tom dlouhém pětiminutovém oslabení, Kotásek se tam už téměř dostával do nájezdu, ale obrana Bobrů byla tentokrát rychlejší než u Ditrichovy vyrovnávací branky. Kotásek musel střílet už z kruhů a neuspěl. Hosté nejvíce vystrašili Tihláře jen o minutu později, když jen těsně vedle jeho branky tečovali střelu od modré čáry. Po té ještě Mrkva poskytl oběma družstvům po jedné přesilovce. Další nedovolené zákroky už buď přehlédl nebo nechtěl vylučovat na žádné straně vzhledem k blížícímu se konci základní hrací doby.

V prodloužení měli více ze hry Bobři, ale značně jim v tom pomohla jejich přesilovka. Ta se v prodloužení hraje ve 4 proti 3 a tak to před Tihlářem stále "hořelo". Krumpoch si na puk sáhl za celých 5 minut jen dvakrát. Vždy v jeho lapačce skončily střelecké pokusy Paly a Hanáka od modré čáry.

A protože se stále nerozhodlo o vítězi, muselo se tak stát v nájezdech. Ty začínali Zubři. Jako první se postavil k puku Hanák. Krumpoch puk nevyrazil zrovna nejlépe, ten jej přeskočil, ale dopadl na síť z té nesprávné strany. Ani Sochorek však Tihláře nepřekonal. Druhý nájezd Přerova si vzal na zodpovědnost Kotásek a nezklamal. Puk mířil pod břevno a Meo se na nájezdy ujalo vedení 1:0. I hosté však svůj druhý pokus proměnili. Tihláře prostřelil P. Dvořák a vyrovnali nájezdy 1:1. Jako třetí mířil s pukem proti Krumpochovi Ditrich a poslal puk do sítě - na nájezdy tak vedlo Meo 2:1 a Šebesta musel dát, pokud chtěli hosté pokračovat. A podařilo se mu to. Uvodní série tedy taky nerozhodla a tak se jelo už po jednom nájezdu. Pořadí se podle pravidel změnilo a tak jeli znovu hosté. I hráči co už nájezd absolvovali jej mohou opakovat a tak to znovu zkusil P.Dvořák. Blafákem poslal puk za brankovou čáru. Také na straně Zubrů jel proti Krumpochovi hráč, jehož už diváci jednou při nájezdu dnes viděli. Kotásek však branku minul a rozhodl tím o tom, že končí série 14 domácích vítězných zápasů.

Bobři si tak odvezli z Přerova 2 body a ty jim prozatím k znovuobsazení vedoucího postu tabulky nestačily. Příště však hostí doma ve Valašském derby Vsetín a Zubři pojedou bojovat o body do Opavy, která už 7 zápasů za sebou neprohrála. Rozdíl mezi Přerovem a Valmezem činí jen 2 body a tak k udržení 1.místa bude muset Meo vynaložit mnoho sil.