Paráda! Zubři si před vyprodanou MEO Arénou vyšlápli na Kladno s Jágrem

P ř e r o v – Exkluzivní hokejová podívaná se ve středu uskutečnila v MEO Aréně. Zubři se před zraky vyprodaných tribun střetli s kladenskými Rytíři, za které nastoupil i hvězdný Jaromír Jágr. Svěřenci trenérů Přecechtěla a Dočkala podali zodpovědný výkon, vstřelili dvě pohledné branky a vybojovali si sladkou odměnu. Stali se prvním mužstvem, které ve WSM lize Kladno s Jágrem v sestavě pokořilo.
47.kolo, středa 7.2.2018
HC ZUBR Přerov - Rytíři Kladno
2:1
(1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Sýkora (Chmelíř, Rosandič), 39. Šlahař (Novotný, Procházka) – 56. Kubík (Jágr, Svedlund). Rozhodčí: Obadal, Koziol - Wesley, Lukš. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3000 (vyprodáno). Střely na branku: 24:19. Zblokované střely: 8:2. Vhazování: 26:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Klimeš – Rosandič, Chemlíř, Zbořil, Novotný, Pala, Černý, Padrnos – Procházka, Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, Fryšara – Dvořák, Navrátil, Goiš – Malina, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl
Klouček – Kehar, Lenďák, Hořava, Svedlund, Zelingr, Štindl, Matula – Kubík, Machač, Jágr – Kloz, Kuryanov, Tůma – Strnad, Přikryl, Pekr – Redlich, Kaut, Zikmund

Vyprodaná MEO Aréna nabídla od prvních vteřin elektrizující atmosféru. Opatrnost hře ve startu nechyběla, nejednalo se však o žádný beton z ani jedné strany. První nebezpečné střely plynuly z holí Kauta a naproti pak Šlahaře, i v 10. minutě však šlo převážně o souboje ve středním pásmu.

Kladno mohlo o tři minuty později otevírat skóre, Jágrovu akci však Kubík nezakončil. Do vedení tak zakrátko mířili Zubři. Chmelíř našel přihrávkou přes střed Tomáše Sýkoru, jenž překonal kladenského brankáře prudkým švihem mezi nohy. Charakter hry se příliš nezměnil, Rytíři ale zůstávali celkem ostřejším směrem dopředu.

V posledních vteřinách nezužitkoval přečíslení domácích Goiš a druhá perioda tak začala za jednogólového vedení Přerova. Po minele v obraně a velké šanci hostů se však vedoucí celek musel popasovat s prvním oslabením. Dvě minuty ale žlutomodří zodpovědně přečkali, brankář Klimeš si poté připsal výborné zákroky v přečíslení¸ či proti Jágrovi.

Hanáci byli mírně zatažení, soupeři tak chtě-nechtě nechávali mnohem více prostoru v ofenzívě. Hra samotná ničím výjimečným nedisponovala, tedy kromě disciplíny obou mužstev. První přesilovka domácích přišla až ve 35. minutě, ke zvýšení jejich střelecké aktivity však nevedla. Navrátil si sám před Kloučkem neporadil, ale Přerov zanedlouho navyšoval z brejku. V nájezdu se těžko chytatelnou střelou prosadil Jakub Šlahař.

Kladenská hvězda zahrozila hned na začátku třetí třetiny, když nastřelila tyč. Přerov se poté musel podruhé za večer bránit. Středočeši sice obsadili pásmo na podstatnou dobu, Klimeš ale Přerovany držel, zatímco jeho protějšek příliš práce neměl. Po Pláškovi a Šlahařovi už však musel řešit početní převahu domácích, která se navíc po 40 vteřinách znásobila. Stadion volal po gólu a Zubři pořádně tlačili, za Rytíři však dobře chytající Klouček stál.

Záhy čelili náporu hokejisté Přerova, ubránili se přesilovce, přečíslení vedené Jaromírem Jágrem však bylo nad jejich síly. Číslo 68 s přehledem našlo Adama Kubíka a ten se z první nemýlil. Domácí už ke konci odpočítávali každou vteřinu, Kladno šlo dvě minuty před koncem po time-outu do hry bez brankáře, ale na vyrovnání nedosáhlo. Zubři tak Jágrovo Kladno porazili i počtvrté v sezoně!

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že toto utkání se nevymezilo z rámce zápasů, které jsme s Kladnem už hráli. Mělo velice slušnou kvalitu, bylo bojovné od začátku, tvrdé a důrazné, nepadlo moc gólů. Hrálo se před fantastickou atmosférou, takže to byla zase jedna z takových ozdob letošní soutěže. Hledíme na sebe, chceme se v letošní sezoně někam dostat, takže si za tím jdeme, ať už je na ledě proti nám kdokoliv.

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Udělali jsme dvě hrubé chyby, kdy Přerovští jeli sami na branku a to se nám samozřejmě nesmí stávat, kór venku. Přerov obě šance využil a vyhrál zápas. Když prohráváme osmdesát procent osobních soubojů, nemůžeme být na puku a nemůžeme zápas vyhrát.