PRE - PRO 9:3! Zubři si proti Prostějovu s chutí zastříleli

P ř e r o v – Tým přerovských Zubrů si opět doma připsal plný bodový zisk. Derby s Prostějovem zahájili domácí velmi dobře a už po prvních dvaceti minutách vedli o tři góly. Druhá část hry navíc přinesla krásnou přestřelku a tak se diváci dočkali pořádné porce puků v síti. K Zubrům se po čase znovu otočilo střelecké štěstíčko, proto jejich vedení v průběhu zápasu hodně narůstalo. Hattrickem se v utkání blýskli hned dva přerovští borci – Jan Kolář a Martin Kotásek. Vysokou výhrou 9:3 nad Prostějovem si Přerov upevnil čtvrté místo v tabulce a navíc soupeři znovu dokázal oplatit porážku.
37.kolo, středa 2.2.2011
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
9:3
(3:0, 4:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Kotásek (Kohút), 8. Kolařík (Sedlák, Valenta), 16. Kolář (Ševčík, Sprušil), 26. Kotásek (Ferenc, Ševčík), 26. Ditrich (Valenta, Sedlák), 33. Kolář (Sedlák, Ševčík), 40. Kotásek (Faltýnek), 50. Kolář (Ševčík, Faltýnek), 60. Ševčík (Pala, Faltýnek) - 25. Žajgla (Smejkal, Peštuka), 33. Kryl (Bartošek), 38. Meidl (Žajgla, Staněk). Rozhodčí: Škrobák - Dučák, Poláček. Vyloučení: 11:8, navíc Ditrich (Přerov) 10 minut osobní trest - Šimo (Prostějov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1880. Střely na branku: 40:52. Buly: 35:36. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:3, 9:3.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Osina, Valenta, Vlček, Musil, Ferenc - Kolář, Ševčík, Sprušil - Kočara, Kohút, Kotásek - Sedlák, Kolařík, Ditrich - Menšík, Kundrátek, Sršeň
Slovák - Halouska, Kolibár, Peštuka, Staněk, Jedlička, Žajgla, Čuřík, Meidl, D. Šebek, Duba, Stejskal, Šimo, Smejkal, Coufal, Bartošek, Kryl

Přerovští Zubři vstupovali do dnešního derby povzbuzeni sobotní výhrou nad Orlovou a podle toho také první třetina vypadala. V úvodní minutě měl sice výbornou možnost prostějovský Čuřík, který si počíhal za domácími obránci, ale stoprocentní šanci trestuhodně zahodil. Poté už si aktivitu drželi domácí a dokázali ji vyjádřit také gólově. V polovině 4. minuty otevřel skóre duelu Kotásek, jenž za brankou vybojoval kotouč a gólmana Slováka překonal po rychlém vyjetí. Na inkasovaný gól se snažil po minutě odpovědět ostrou střelou David Šebek, ovšem Tihlářova vyrážečka byla proti vyrovnání.

A tak se znovu ke slovu dostali Zubři, kteří v 8. minutě rozjásali fanoušky podruhé. Obrana Jestřábů nedokázala ubránit přerovské přečíslení, které s přehledem zakončil Kolařík. Také na druhý gól mohla přijít poměrně rychlá odpověď soupeře, ale ani Smejkal během oslabení nebyl v souboji s Tihlářem úspěšný. Další přesilovka Zubrů však přišla záhy a po chvilce byla skvěle využita Kolářem, který ostrou ranou z první upravil skóre už na 3:0.

První třetina přinesla divákům celkem tři góly, ta druhá dokonce sedm. V úvodu prostředního dějství sice Zubři dohrávali přesilovku, ale poté se karta obrátila a dokonce dvojnásobnou výhodu získal Prostějov. Jestřábi s ní naložili velmi dobře, když se k odraženému puku dostal Žajgla a přesnou střelou snížil. Jenže z nadějnějšího stavu se hostující tým společně s fanoušky moc dlouho neradoval. Ve 26. minutě totiž přišly dva rychlé údery Zubrů, kteří tak soupeři znovu výrazně odskočili. Nejdříve se nechytatelnou střelou prosadil Kotásek a jen o třináct vteřin později červené světlo zářilo znovu, tentokrát po akci Ditricha, který po vyšachování obrany i s brankářem zakončoval do prázdné klece.

V polovině zápasu hrál Prostějov přesilovku, ale po Čuříkově faulu o dobrou možnost přišel a v následném oslabení inkasoval dokonce pošesté. To se po kombinaci Ševčíka se Sedlákem krásně trefil mezi Slovákovy betony Kolář. I tentokrát po gólu uběhlo jen třináct vteřin a rozhodčí museli hlásit do boxu časoměřičů dalšího střelce. Ránu Bartoška brankář Tihlář vyrazil zpět k prostějovskému hráči, který našel ještě lépe postaveného Kryla a ten prázdnou klec nemohl minout. V závěru 38. minuty se Prostějov dostal k Zubrům ve skóre znovu o kousek blíž. Postaral se o to důrazný Meidl, který dorazil kotouč z hranice brankoviště. Obrovskou úrodu gólů ve druhé třetině pak v jejím závěru ještě zvýšilKotásek. Zkušený útočník ze čtyř metrů napálil puk mimo Slovákův dosah a zkompletoval tak hattrick v zápase.

Na začátku třetí třetiny měl Prostějov možnost snížit během dvojnásobné přesilovky, ale dobrou šanci promarnil a navíc se nedočkal gólu ani v polovině 49. minuty, kdy Tihlářovi vypadl puk z výstroje přesně na brankovou čáru. Jestřábi se sice dožadovali uznání gólu, ale červené světlo se nerozsvítilo a tak hlavní rozhodčí po krátkém váhání rozpažil. Za další minutu už ale gól přišel, ovšem na druhé straně. Skóre na 8:3 zvýšil Kolář, který se tak stal druhým hattrickovým střelcem. V závěru 51. minuty se domácí radovali znovu, ale tentokrát předčasně. Kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti totiž gól neplatil.

V posledních minutách už se zápas za rozhodnutého stavu dohrával a Zubři v samotném závěru přidali ještě jednu přesnou trefu. Po střele Paly se kotouč odrazil od zadního mantinelu, ale pohotový Ševčík jej bez váhání doklepl za Slovákova záda. Přerov tak ve čtvrtém derby letošní sezóny porazil Prostějov vysoko 9:3 a výhrou si v tabulce nadstavbové skupiny A upevnil čtvrtou příčku.

sestřih videozáznamu utkání naletznete na TV ZUBR

Lubomír Oslizlo (HC ZUBR Přerov): Dali jsme devět gólů, takže se utkání hodnotí velice dobře. Soupeři jsme vrátli porážku se všemi úroky. Věřil jsem, že dokážeme Prostějov porazit. Poslední zápasy jsme totiž odehráli velice dobře. Oproti tomu předchozímu utkání v Prostějově byl v našem výkonu diametrální rozdíl. Hodně mi líbí nově příchozí hráči, kteří hru hodně oživili.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov:) Dnes ani není moc co hodnotit, ten výsledek 9:3 hovoří sám za sebe. Myslím si, že nám hodně uškodila první minuta, kdy jsme jeli sami na bránu a nedali jsme gól. Pak to vypadalo, jako kdyby si kluci mysleli, že to všechno přijde samo. Přerov toho využil, dal nám tři krásné jednoduché góly a v podstatě rozhodl zápas. My už jsme pak působili spíše odevzdaně. Zkoušeli jsme sestavu různě měnit, ale hodně jsme propadali v obranné činnosti.