Omlazená sestava si připsala skalp výběru Francie, turnaj v Havířově vyhráli Zubři!

H a v í ř o v – Třídenní turnaj na havířovském ledě vyvrcholil nedělními duely. Přerov, jehož sestava byla opět změněná a tentokrát navíc ještě omlazená, se utkal s dosud neporaženým výběrem Francie do 23 let. Po úvodní trefě sice Zubři prohrávali, ale jejich bojovný výkon přinesl ve druhé třetině obrat, na který už soupeř ze země galského kohouta neodpověděl. A protože Havířov v posledním utkání porazil Jastrzebie 5:2, stal se tým HC ZUBR Přerov vítězem celého turnaje!
turnaj, neděle 9.8.2015
HC ZUBR Přerov - Francie U23
3:2
(1:2, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Kratochvíl Š. (Blinka), 28. Šebek (Novotný), 39. Blinka (Přindiš) – 14. Bouvet (Rech), 17. Bedin (Briand, Thillet). Rozhodčí: Šutara – Kuchař, Stonavský. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 147. Střely na branku: 28:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Slovák – Novotný, Přindiš, Pala, Šnajnar, Zbořil, Běhal, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Popelka – Blinka, Šebek, Kratochvíl Š. – Stoklasa, Kovařík, Král – Kratochvíl M., Matula, Málek
Ylonen – Guillemain, Baazi, Bedin, Briand, Valier, Bouvet, Crinon – Ville, Gutierreze, Llorca – Faure, Thillet, Chapuis – Chakiachvili, Metais, Kazarine – Bourgeois, Dusseau, Abramov – Rech, Lamboley

Do úvodní šance se dostali hráči ze země galského kohouta. Už po čtyřiceti vteřinách otestoval Slováka střelou Guillemain. Pak se ale kotouč více pohyboval před jeho protějškem Ylonenem, který likvidoval rány Matuly, Andrýska a Běhala. Otevřít skóre mohl po třech minutách skvěle postavený Kazarine, ale Slovák se výborně přemístil.

Slova se tak ujalo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Šimon Kratochvíl upláchl po křídle a zacílil přesně nad Ylonenův beton. Na konci minuty deváté mohl přidat druhý gól Goiš, dorazit puk se mu ale nepovedlo.

Francouzi se následně dočkali vyrovnání. Dorážku Kazarineho Slovák pokryl, ale při další akci neudržel puk po střele Recha a Maurin Bouvet pohotově doklepl. A brzy to bylo 1:2. Zubři ustáli oslabení, avšak krátce po něm nechali dost prostoru před bránou Jorisi Bedinovi, který zamířil k tyči.

Na startu druhé třetiny se hra mírně přiostřila a došlo i na potyčku mezi Novotným a Chakiachvilim. Navýšit vedení Francouzů se snažil Valier, ale Slovák si s těžkou střelou poradil. Oba týmy si i poté na ledě nedarovaly vůbec nic, proto se diváci dočkali dalších tvrdých střetů. Při hře ve čtyřech se Přerovu podařilo srovnat krok, když David Šebek překonal Ylonena krásnou střelou nad rameno.

Francie se pokoušela na vyrovnání odpovědět. Od třetího přídělu ale Zubry uchránil skvělý Slovák. Blýskl se vyrážečkou proti Briandovi i Bedinovi a při následné dorážce Thilleta měl štěstí, že kotouč zamířil příliš vysoko.

Necelé dvě minuty před koncem se tak radovali modrožlutí. Ve vlastním oslabení Přindiš vyslal do úniku Matěje Blinku, který procedil puk mezi Ylonenovými betony. Na vlásku pak dokonce vysel i čtvrtý gól, ale Goišovi pokazila radost lapačka brankáře.

Třetí dějství začalo ve velmi vysokém tempu. Francouzi se pokoušeli vyrovnat střelou Chakiachviliho a Přerov zase dotíral dvakrát ostře střílejícím Přindišem. Ve 46. minutě dostali Zubři ideální příležitost svůj náskok zvýraznit. Soupeř pykal za dva zbytečné fauly a dostal se pod drtivý tlak. Více než minutový zámek ale zůstal nevyužit, Přindišovu střelu Ylonen vyrazil a bez gólového efektu zůstal také závar před bránou.

Přerované poctivě bránili a svého soupeře do větších šancí nepouštěli. Francie se dostala pouze ke střele Gutierreze, s níž Slovák neměl problémy. Šest minut před koncem sahali Zubři po čtvrtém gólu. Popelka nahodil puk na bránu, kde ho tečoval Sedlák, ale bohužel těsně vedle.

S krátícím se časem začali hosté vrhat všechny síly do útoku. Modrožlutí procházeli okénky v jejich obraně, ale zakončení nebylo úspěšné. I přes hru francouzského týmu bez brankáře si pak ale Přerov už těsné vítězství 3:2 pohlídal.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Vstoupili jsme do utkání aktivně, trošku jsme změnili taktickou hru. Kluci to plnili na sto procent. Bohužel jsme pak trošku polevili, soupeř pak také změnil svou hru. Ve druhé třetině jsme měli takovou pětiminutovku, kdy nám hrozilo, že dostaneme nějaké branky, ale ustáli jsme to. Soupeř byl určitě kvalitní, ale ne tak, jak včerejší polský mančaft. Dnes jsme dobře zareagovali na jeho herní strategii a kluci si plnili dobře své povinnosti. Proměňovali jsme šance, byli jsme agresivnější v napadání i v obranné části. Turnaj nám určitě utvořil obrázek o tom, jak složit tým, jak udělat potřebná rozhodnutí. Byla to opravdu přípravná utkání, ve kterých jsme si potvrdili naše doměnky a představy o týmu.

Dave Henderson (Francie U23): Jednalo se dnes o fyzicky náročné utkání, které jsme si komplikovali velmi hloupými fauly. Odehráli jsme sedm náročných zápasů a jsem spokojený s výkonem mých hráčů. Snažili jsme se kotouče hrát na bránu, jednalo se o těžký zápas, ale i přes porážku jsem spokojený s hrou mých hráčů. Tato série utkání mé hráče prověřila hlavně po fyzické stránce.