Obrovské drama! Zubři vezou z Prostějova dva body za výhru v prodloužení

P r o s t ě j o v – Čtrnácté ligové kolo se hrálo v obvyklém středečním termínu, ale ukončila ho až čtvrteční dohrávka derby. Přerovský tým vyrazil do Prostějova, kde se chtěl pokusit proti silnému protivníkovi bodovat. Ve skvělé atmosféře se hrálo parádní utkání, který přineslo neskutečně dramatickou zápletku. Zubři i přes špatný vývoj skóre dokázali v závěru při power play vyrovnat a v prodloužení rozhodli o svém vítězství! Dva góly vstřelil obránce Vlček, další přidali útočníci Sedlák, Sakrajda a Goiš.
14.kolo, čtvrtek 31.10.2013
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
4:5p
(1:0, 2:2, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Stejskal (Venkrbec), 23. Kolibár (Jedlička, Kučera), 24. Černý (Šebek), 56. Kolibár (Stejskal, Malý) – 24. Sedlák (Pala), 29. Sakrajda (Běhal, Vlček), 55. Vlček (Běhal, Vojtek), 60. Brančík (Vlček), 64. Vlček (Ditrich, Goiš). Rozhodčí: Kubičík – Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2360. Střely na branku: 47:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:5.
Kocián – Veselý, Kořínek, Kaluža, Jedlička, Malý, Kumstát, Kolibár – Jurík D., Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Kryl, Jurík J., Luňák, Coufal, Indra, Venkrbec, Stejskal
Vojtek – Pala, Faltýnek, Vlček, Běhal, Osina, Janota – Haloda, Goiš, Popelka – Brančík, Kundrátek, Sakrajda – Kolář, Brada, Ditrich – Sedlák, Kratochvíl Š., Kratochvíl M.

Otěže utkání v jeho začátku drželi domácí, když hosty k ničemu dlouho nepouštěli a první gól mohli slavit po střele Kumstáta, jeho projektil ale zastavila tyč Vojtkovy branky.

V jásot propukl domácí kotel fanoušků až v 17. minutě po spolupráci Venkrbce s Vladimírem Stejskalem, loňský vítěz kanadského bodování 2. ligy dokázal dorazit puk za záda přerovského gólmana i z velkého úhlu a poslal Jestřáby poprvé v zápase do vedení.

Brzy na to ale mohlo přijít vyrovnání stavu, když Goiš nikým nehlídaný neuspěl jen díky pohotovému zákroku Kociána špičkou betonu.

Úvod druhé třetiny se odehrál ve vysokém tempu, které přineslo hned několik rychle po sobě jdoucích branek. Nejprve navýšil vedení Jestřábů při hře čtyři na čtyři Jan Kolibár, jen o sedmnáct sekund později poprvé překonal Kociána Zdeněk Sedlák.

Dělostřeleckou část dokonal pak o deset vteřin Michal Černý, veterán prostějovského hokeje vstřelil gól na 3:1 po nádherné akci, kdy mu puk jako na zlatém podnose naservíroval Šebek. Vojtek jen rezignovaně klečel u opačné brankové tyče, než stál osamocený Černý.

Přerovu se díky Petru Sakrajdovi ještě do poloviny zápasu podařilo snížit na rozdíl jedné branky a dokázal tak držet málo zkušený Prostějov v určité míře stresu. Uklidnit červenobílé mohl Luňák, bývalý Sparťan ale orazítkoval jen tyč.

Třetí třetina se dlouho odehrávala ve svižném ale velmi opatrném tempu, pokud se ovšem vyskytla nějaká šance, tak jejich aktéry byli Prostějovští. V 55. minutě ale obrana Prostějova ve vlastním oslabení zazmatkovala, když se mylně domnívala, že rozhodčí bude pískat další faul Přerovu a přestala hrát, nedorozumění využil Tomáš Vlček, který sám uháněl na branku Kociána, kterého dokázal překonat a vyrovnat na 3:3. Ještě v téže přesilovce Prostějova se však dokázali domácí prosadit a Jan Kolibár rozbouřil 23 stovek diváků.

Utkání již tedy vypadalo tak, že v něm zvítězí dobře hrající tým Petr Zachara, hosté ovšem zkusili hru v šesti a vytvořili si souvislý tlak, který dokázali přetavit osmnáct sekund před koncem ve vyrovnávací gól a to díky úspěšné práci Richarda Brančíka.

Zápas tak dospěl do prodloužení, což byla pro domácí hráče a fanoušky studená sprcha, která se projevila i na výkonu Jestřábů v nastaveném čase. Psychicky lépe na tom byli jednoznačně hosté a zaskočení Jestřábi nedokázali zareagovat na povedenou střelu od modré Tomáše Vlčka, který v 64. minutě vstřelil vítěznou branku a stal se mužem zápasu.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Pokud vedete v zápase dvakrát o dva góly a neudržíte to, tak se někde stala chyba. My se z toho musíme otřepat a nachystat se na další utkání. Do klíčových situací jsme dávali hráče, kteří by je měli zvládat, ale udělali jsme nepochopitelné chyby. Derby je vždy někde jinde. Bohužel z domácího prostředí jsou body pryč. Musíme se připravit na další utkání a věřím, že se na první místo vrátíme.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Domácí byli hodně aktivní a kvůli vyloučení jsme se na začátku dostali pod tlak. I když jsme ale inkasovali, tak jsme potom se soupeřem drželi krok a snížení nám pomohlo. Bylo důležité, že nám Prostějov neodskočil do výraznějšího vedení. Ve třetí třetině nás patnáct minut do ničeho nepustil, ale závěr jednoznačně nezvládl. Bojovností jsme si šli za výsledkem a v prodloužení se nám podařilo rozhodnout.