Nový Jičín dlouho vzdoroval, Zubři rozhodli o svém vítězství až ve třetí třetině

P ř e r o v – Středeční podvečer přinesl v MEO Aréně druhý duel malé domácí série. Soupeřem Zubrů byl Nový Jičín, poslední tým tabulky, který bojoval a cestu za třemi body Přerovanům hodně znepříjemnil. Hosté chvíli vedli, ale naštěstí se modrožlutým barvám podařilo ještě v první části srovnat. Od druhé třetiny už byli Zubři lepší, díky skvěle chytajícímu Šrámkovi ale svou převahu vyjádřili gólově až v periodě třetí, kdy dvěma trefami Zdeňka Sedláka zpečetili své vítězství.
10.kolo, středa 16.10.2013
HC ZUBR Přerov - HK Nový Jičín
3:1
(1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Goiš (Blinka, Faltýnek), 48. Sedlák (Blinka, Kundrátek), 58. Sedlák (Ditrich, Pala) – 3. Kovařčík (Pelikán, Gebauer). Rozhodčí: Netopil – Kašík, Matěj. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 985. Střely na branku: 41:23. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Vojtek – Pala, Faltýnek, Vlček, Zbořil, Osina, Běhal, Šťastný R. – Blinka, Goiš, Sedlák – Brančík, Sakrajda, Ditrich – Kolář, Ministr, Šťastný D. – Kundrátek, Haloda
Šrámek – Mravec, Vašut, Pelikán, Horák, Matyáš, Vnenk – Kovařčík, Kabeláč, Brýnecký – Skaloš, Sprušil, Putmiorz – Macháček, Hanák, Chvostek – Uhlár, Gebauer

Na začátku zápasu s posledním týmem tabulky příznivci možná očekávali ostrý tlak Zubrů, jenže ten otupila novojičínská bojovnost a s dávkou štěstí přinesla soupeři první gól. Gebauerovi sice dorážka před Vojtkem nevyšla, ale následná střela Ondřeje Kovařčíka už slavila úspěch. Puk prošel mezi betony brankáře. Také v šesté minutě to u Vojtka hořelo, nikým nepokrytý Skaloš však velkou šanci neproměnil.

Zubři se snažili o vyrovnání, potěšit domácí tribuny mohl Blinka, kterého zadovkou vybídl ke střele Faltýnek, bohužel puk pouze orazítkoval tyčku. Čas do konce první třetiny už pak patřil domácím, a to díky dvěma těsně za sebou jdoucím přesilovkám. Brankář Šrámek dlouho trápil přerovské střelce, ale v poslední minutě nestačil na šťastný odraz kotouče po střele Blinky a Jiří Goiš nemohl volnou svatyni netrefit.

Stejný hráč Zubrů byl také v úvodní šanci druhé periody, po rychlé souhře však Šrámka nepřelstil. Počet příležitostí Přerova dál narůstal, jenže ani Zbořil z obrovské šance před bránou nic nevytěžil. Nový Jičín se v těchto momentech bránil zuby nehty a neinkasoval jen díky opětovně slabší přerovské koncovce. Tu dokumentoval také Ministr, který obešel Kabeláče, ale střílel mimo.

Hosté se dostali ve druhé třetině blíže k Vojtkovi až díky závěrečné přesilovce, kdy střílel z prostoru mezi kruhy Kabeláč a přerovský gólman s klidem vyřešil také následnou Skalošovu dorážku.

Krátká část početní výhody se Novému Jičínu přelila ještě do třetí třetiny, ale půlminutovou hru ve čtyřech si Zubři bez potíží pohlídali. V cestě za kýženým druhým gólem jim však neustále stál vzadu pozorně hrající soupeř s výborným brankářem. Při další šanci mu znovu přálo štěstíčko, když Šrámek neudržel Běhalem nastřelený puk, jenže Ministr se na něj natahoval marně.

Kritické momenty přišly pro hosty v následné přesilovce Zubrů, při níž se novojičínský fantom tří tyčí překonával, betonem zastavil puk po Běhalově teči. Na další šikovné líznutí puku od Zdeňka Sedláka už však nestačil a modrožlutí se zcela zaslouženě dostali konečně do vedení.

Poslední tým tabulky se však se ztrátou nemínil spokojit, proto musel Vojtek po „volnějších“ minutách znovu přejít do stavu pohotovosti. Na modré střílel Kabeláč a v předbrankovém prostoru kotouč drze dorážel Kovařčík. Další šanci, která volala po gólu, si vypracoval Horák, jenže z hranice kruhu netrefil puk ideálně.

Blíže k vítězství mohl Zubry čtyři minuty posunout střílející Sakrajda, Šrámek ho však skvěle vychytal, ale pojistka se naštěstí domácím přece jen podařila. Ditrichovu střelu tečoval Zdeněk Sedlák a za stavu 3:1 už se mohlo začít slavit. Nový Jičín ještě zkoušel hru bez brankáře, tu však už využít nedokázal.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Nový Jičín je sice poslední v tabulce, ale má velice kvalitní mužstvo v čele s vynikajícím brankářem Šrámkem. Na začátku jsme dnes byli trošku v takovém strachu neudělat chybu, ale pak už jsme jednoznačně zlepšili pohyb a z toho pramenil tlak. Šrámek nás hodně dlouho trápil, kluci ten zápas však odbojovali a také díky Vojtkovi, který nás v důležitých chvílích podržel, máme tři body.