Napotřetí už to proti Jihlavě nevyšlo, Zubři po šesti zápasech končí bodovou sérii

J i h l a v a – Kulaté třicáté kolo nabídla WSM Liga v sobotu, kdy se tým Zubrů představil na ledě Jihlavy, s níž měl výbornou bilanci. Napotřetí už však Přerov proti soupeři s bohatou historií neuspěl. Lídr tabulky si brzy vypracoval vedení, jenž posléze z přesilovky zvýšil. Zubři během druhého dějství museli bránit několik oslabení a žádný gólový úspěch nezaznamenali. Těsně před koncem Jihlava svůj náskok ještě pojistila třetím gólem, na nějž Přerov odpověděl jen čestným úspěchem. Týmu Zubrů tentokrát scházeli útočníci Vlastimil Dostálek a David Šťastný.
30.kolo, sobota 5.12.2015
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
3:1
(2:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Gríger, 16. Flek (Štebih, Zadražil), 57. Štebih (Gríger, Seman) – 58. Kovařík (Král). Rozhodčí: Krob – Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:8, navíc Blinka (Přerov) 5 minut + do konce utkání, Goiš (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1492. Střely na branku: 44:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Honzík – Šafář, Štebih, Parýzek, Kaláb, Zadražil, Šimek, Grebenjuk – Diviš, Seman, Gríger – Jergl, Skořepa, Důras – Harkabus, Melenovský, Březina – Anděl, Flek, Malec
Klimeš – Grof, Chmelíř, Šnajnar, Hořava, Ferenc, Novotný, Pala – Stoklasa, Pšurný, Procházka – Popelka, Sýkora, Sikora – Mrázek, Král, Goiš – Blinka, Kovařík, Š. Kratochvíl

V prvním vzájemném měření sil se na Horáckém zimním stadionu čekalo na gól tři minuty a ve stejné době se měnilo skóre i nyní. Chybné vyhození hostí středem jejich pásma zachytil na modré Dávid Gríger a ač to vypadalo, že si sjel hodně k brance, z levé strany poslal kotouč z velkého úhlu bekhendem na zadní tyč.

Jihlava pokračovala v ofenzívní aktivitě. Semanovu ránu ze středu pásma tečoval Diviš, stojící před brankou, těsně vedle, gólman hostí neviděl zhola nic. Přerov se osmělil v deváté minutě. Nejprve dorážku Chmelířovy střely minul Stoklasa, puk se tak dostal k Pšurnému, jehož zblízka vychytal Honzík. V první přesilové hře zápasu si Dukla nevytvořila téměř žádné šance, až na dělovku Jergla z levé strany, jdoucí těsně vedle levé tyče.

Početná skupina fanoušků hostí skandovala jméno Lukáše Klimeše v patnácté minutě, protože jej zblízka nepřekonal tváří v tvář Seman. Krátce poté se již domácí radovali. V přesilovce vypálil od modré Miha Štebih a pohotová teč Jakuba Fleka usměrnila puk přesně k pravé tyčce.

Zubři poté hráli také početní výhodu, ve které si vytvořili před brankou několik závarů, dorazit puk za čáru se jim však nepodařilo. Navíc mohli sami inkasovat. Při situaci dva na dva zakombinoval Diviš se Semanem, po přihrávce prvního jmenovaného se nejproduktivnější hráč domácích ocitl znovu sám před Klimešem a znovu si na něj nepřišel. Největší šance hostí úvodního dějství přišla v závěru. Další hezkou střelu Chmelíře gólman červenožlutých vyrazil. Před brankou se dostal ke dvěma dorážkám kapitán Tomáš Sýkora, nicméně si také vylámal zuby na Honzíkovi.

V první vážnější šanci druhé části se objevil Jergl, který na konci přesilovky poslal přihrávku podél brankoviště na Skořepu. Domácí střelec byl v nulovém úhlu a puk projel vedle brankové čáry opět ven. Hra se postupně začala trošku přitvrzovat, což dokumentovala boxerská vložka beka Dukly Ondřeje Šafáře se zlým přerovským mužem Jakubem Goišem, jíž vyhrál domácí hráč. Nepříjemný byl také zákrok kolenem Zubra Matěje Blinky proti Dávidu Grígerovi, po kterém šel útočník po sprchy. Hezké akce přišly až při hře pět proti pěti. Po dorážce Diviše prošel puk kolem Klimeše a následně uskočil ven z branky. Ujali se jej hosté a v rychlém kontru našel Sikora z levé strany volného Popelku, ovšem betony Honzíka sklaply včas.

Závěr prostředního dějství byl hodně rušný. Kalábovu ránu vyrazil Klimeš nalevo, kde Jergl nezametl puk do odkryté klece, neboť promáchl naprázdno. Půlminuty před koncem vypálil Stoklasa z kruhů opravdu jen těsně vedle pravé tyče a dorážející Pšurný nulu z konta Přerova nesmazal.

Třetí část hry byla hodně kouskovaná, což se odrazilo na její kvalitě. I tak mohl snížit Sýkora, který sebral Melenovskému po napadání puk a znovu narazil na skálu jménem David Honzík. Na dlouhou dobu poslední šanci měla Dukla. Diviš si našel před brankou odražený puk. Napoprvé jej poslal milimetrově vedle, napodruhé si jej málem srazil obránce hostí do svatyně.

Jihlava vycházela z poctivé defenzívy, na kterou Zubři nenacházeli recept. Červenožlutým tak ani nemuselo příliš vadit, když nevyužili přesilovku pět na tři přes minutu dlouhou. Závěr utkání orámovaly dvě branky v rozmezí 47 vteřin. Nejprve nedokázal Klimeš zareagovat na nahození Mihy Štebiha od modré, jelikož jej vůbec neviděl. Poplatek za nulu do týmové kasičky ušetřil Honzíkovi útočník Lubomír Kovařík,jenž si zpoza branky najel k levé tyči a v pádu prostrčil puk do branky.

Jihlava tak poprvé v sezoně i v historii poráží Přerov a udržela se na první místě tabulky. Zubři jako nováček soutěže stále okupují přesný střed tabulky WSM Ligy.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Diváci viděli utkání třech rozdílných třetin. Do utkání jsme vstoupili výborně. První třetinu jsme mohli vyhrát více jak o dva góly, druhá část nebyla podle našich představ a třetí třetinu jsme si výsledek pohlídali. Zaslouženě jsem vyhráli a body zůstaly po právu doma.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Přijeli jsme sem získat nějaký bod, což se nám nepodařilo. Myslím si, že dnešní utkání zase rozhodla první třetina. Nastoupili jsme do ní s tím, že víme, co máme od soupeře očekávat, že nastoupí ve vysokém tempu. Dvě individuální chyby nás dostali do situace, kdy jsme prohrávali o dva góly. Jak Jihlava skvěle bruslí, hraje osobní souboje a má zorganizovanou obranu, tak nás nepouštěla nějakých do větších šancí a druhou třetinu se nám nepodařilo výsledek nijak zkorigovat.