Motor byl zastaven! Tým Zubrů se skvělým Šimbochem v brance vynuloval lídra!

P ř e r o v – Třetí část velké série na domácím kolbišti nabídla střetnutí s budějovickým Motorem. Premiérový souboj Přerova a soupeře z jihu Čech dlouho postrádal správné koření. Taktická hra a výborní brankáři, to byl důvod proč skóre zůstávalo na nule. Změnu přinesla až poslední minuta druhé třetiny, kdy Přerov udeřil dokonce ve vlastním oslabení. Skvělá hra Zubrů pokračovala i ve třetí části, Motor se snažil Šimbocha překonat marně naopak domácí skórovali podruhé a sebrali tři body!
9.kolo, středa 30.9.2015
HC ZUBR Přerov - HC Motor České Budějovice
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 40. Šťastný (Popelka, Pala), 51. Goiš (Stoklasa). Rozhodčí: Přikryl – Reich, Zídek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2154. Střely na branku: 29:43. Průběh utkání: 2:0.
Šimboch – Vágner, Grof, Přindiš, Pala, Běhal, Sedlák, Zbořil – Procházka, Pšurný, Dostálek – Šťastný, Popelka, Sikora – Goiš, Šebek, Stoklasa – Kovařík, Král, Š. Kratochvíl
Gába – Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Babka – Marek, Přibyl, Škoda

Hned od úvodu se českobudějovičtí usadili na delší dobu v útočném pásmu a zkoušeli připraveného Šimbocha. Jeden z útoků na branku Zubrů zakončoval Kuchejda. První přerovskou šanci pak po dobré kombinaci předvedl Goišův útok a do nadějné příležitosti se po něm dostali i Šťastný s Popelkou. Po pěti odehraných minutách nebylo znát převahy žádného mužstva.

Po nenápadné akci následně vybízel pasem k odkryté kleci Švihálek, přihrávka ale zůstala bez příjemce. Ke konci třetiny se do dobré pozice dostal Kuchejda, jenže Šimboch jeho pokus zneškodnil.

Do druhé části hry vstoupili Hanáci přesilovkou. Tu však nesehráli podle představ, když se ani pořádně neusadili v pásmu Motoru. Paradoxně až poté Přerov začal Jihočechy tlačit. Souhru s Pšurným zakončoval Dostálek, jenž však těsně minul a ještě v tom samém střídání u další šance figuroval Pšurný, když se po přihrávce Procházky ocitl sám před Gábou. Oproti němu Šimboch na druhé straně neměl tak těžkou práci, jako jeho protějšek. V polovině utkání bylo skóre pořád bezbrankové.

Otevřít ho pak mohl Stoklasa, když si položil Gábu, ale bekhendem bránu přestřelil. Do obrovské příležitosti se dostal z budějovických Vráblík, ale Šimboch mu kotouč vypíchl. Podobná situace se opakovala i u svatyně českobudějovických. Dostálkovi ve výborné pozici puk při kličce Gába vypíchl a proti střele Vráblíka vyrážečku umístil na správné místo přerovský gólman.

Necelé dvě minuty před koncem prostředního dějství přišla úvodní přesilovka hostů. Popelka se však zmocnil puku a předložil jej dobře rozjetému Davidu Šťastnému, který v oslabení otevřel skóre zápasu.

Třetí třetinu zahájily Budějovice uťatou přesilovkou. Přerovská obrana však skvěle fungovala a držela hubený náskok. Dvě tisícovky diváků přihlížely fantastickému hokeji s mnoha šancemi na obou stranách ve skvělém tempu. Na přelomu padesáté minuty vznikla před brankou hostí nepřehledná situace, kdy Gábu neprostřelil Procházka a ani následná dorážka Přindiše neskončila gólem. O chvilku později už se však skóre měnilo. Po přihrávce Stoklasy zakončoval rozjetý Jiří Goiš. Jeho střelu Gába vypíchl, avšak puk nezměnil směr a padáčkem mu zapadl do sítě.

Atmosféra na stadionu tak ještě víc vygradovala a domácí příznivci hnali Zubry za vítězstvím. Zvýšit skóre mohl po chvíli Šťastný. Individuální akci ale zastavil hostující brankář. Jihočechům už se čas krátil a snažili se tak střílet ze všech různých pozic, ale marně. Vše končilo buď mimo, nebo na skvěle chytajícím Šimbochovi. V 56. minutě oslabil hosty Bohunický. Z přesilovky MEO sice nic nevytěžilo, ale zásadní roli hrál čas, a tak Přerov poklidně držel puk na svých holích. V závěru pak budějovičtí zkoušeli ještě hru bez brankáře, avšak ani ta nebyla nic platná.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Budějovice byly velkým favoritem. V první třetině jsme ukázali obrovský respekt, což nám nějakým způsobem trochu i uškodilo. Ale kluci se s tím dobře popasovali. Postupem času zjistili, že soupeřovi hráči jsou hokejisté, jako všichni ostatní. Kvalita soupeře byla vidět, ale dnes zvítězila soudržnost, bojovnost i to pověstné štěstíčko. Hodně nám pak pomohl gól v oslabení, před nímž jsme soupeři nabídli nějaké šance. Dodal nám klid a kluci pak už věděli, že soupeř je hratelný a pokud si budou všechno dodržovat, tak mohou hrát vyrovnanou partii. Víc a víc jsme se dostávali do šancí, což vyústilo v ten náš druhý gól. Hodně jsme se zaměřili na útok soupeře, který je kvalitní. Řekli jsme si, že budeme padat po hubě a kluci to splnili do puntíku. Musíme poděkovat i fanouškům. Hráči jejich obrovskou podporu cítí a pomáhám jim k těm nejlepším výkonům.

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): Když se nedá gól, tak se nemůže vyhrát. Zápas se určitě lámal ve druhé třetině, kdy jsme nastřelili tyčku a měli jsme nájezd. Místo toho jsme pak při naší přesilovce dostali dvacet vteřin před koncem gól. Tam se utkání rozhodlo. Bohužel už se nám pak vyrovnat nepodařilo.